Téma: 6,5" koaxy do plata do 1500 kč

Zdravím všechny. Už se to tu probíralo asi hodněkrát, ale přecijen trh se obměnuje. Potřeboval bych 6,5 koaxiály, které by měly příjemný projev, nejde mi moc o basy, spíše o čisté neuřvané středy a výšky.Repro bude v platě a poháněno 4k zesilovačem, který jeste nemam, samozrejmě přes HPF. Ve předu mam komponentní repro. V zadu snad stačí koaxy.

Hodně jsem přemýšlel o helixech blue 6. Ted koukam, že maj ve sleve i neco v dexonu http://dexon.cz/katalog/autoozvucovaci- … uktor.html

adeptů je hrozne moc, nemate nekdo zkušenosti s reprem v teto cenove kategorii s prijemným prostorovým projevem?

Michale, ty si helixy vychvalujes-> ty jsi je mel? jaké mají výšky? nikde jsem nenasel z jakeho matrialu jsou výškové membrány.     Jak jsou na tom doopravdy vychvalované hedvábné výšky oproti polyethylenovým ?

Předem díky za odpovedi pánové!

(upravil Mathes 18. 5. 2009 21:04)

Re: 6,5" koaxy do plata do 1500 kč

No, nevím na kolik je to relevantní, ale při porovnávání Dexonů DT 2509 (PEI kalota) a jejich nástupce DT 2510 (textilní kalota) je 2510 mnohem lepší na středech, výšky nesyčí, necinkají, prostě jiný zvuk.
Osobně si ale myslím, že vzadu není potřeba moc kvalitní zvuk, ne? Dle mýho názoru je lepší zadek ztlumit Faderem a zesílit ho jen v případě že cestující vzadu chtějí taky poslouchat.
Když jsme u toho Dexonu, co koupit místo 6" koaxů 5" komponenty? Ten zvuk by byl určitě lepší. Místo 13mm výšek z PEI 25mm výšky z tkaniny, místo kondíku výhybka 12/12dB 4kHz a jen za 100,- navíc.

Re: 6,5" koaxy do plata do 1500 kč

helix blue 62 mámteď v autě. když si správně nastavíš EQ v rádiu takto zní fakt dobře...
já mám basy na +2,středy -1 a výšky -4dB a zní to dobře, ale každej preferuje něco jinýho...já mám rád trochu nabasováno, ale i tak nenechávám středy a výšky někde kilometr za mnou... smile
hedvábí je hedvábí-nesičí a neřeže jako PEI

Web

Re: 6,5" koaxy do plata do 1500 kč

O komponentech jsem dozadu taky přemýšlel. Jedno z promýšlených řešení bylo použít výšky z nějakých komp od rodeku, mam je doma i s vyhybkama, odnekud je prinesl bratr , a dokoupit pak jen středobasy a šup do plata. Jenže jak jsem se rozmýšlel, chtel bych vzadu co nejjednodušší řešení co se týče instalace a vzhledu, přitom ale příjemný nenásilný projev. Nechci zbytečně lákat kolemjdoucí exkluzivním vzhledem-> aby si auto pak nevyčíhli a repra si nevzali. Proto prodavam tady v bazaru i to BC12TBX100.

Přemýšlím nad temi helixy 6. Ty mají výšky asi PEI, co? Take me zaráží výkon 35W.. jen aby to vydrželi na nějakém tom 4 kanalu. Samozrejme , že se budou dělit tak 80-100Hz  -> snad by ten výkon ze ctyřkanalu potom snesli.

Repra planuji dat do origo plata. Instalovat se bude do Peugeota 306. Koupil jsem za tímto učelem jeste jedno stejné plato urcené pro instalaci koaxů, aby to co tam ted je bylo netknuté a použilo se při případném prodeji auta. Pod koaxy chci dat zpevnovaci MDF kroužky- zespoda i zvrchu a prošroubovat.

Re: 6,5" koaxy do plata do 1500 kč

Myslím že mají mylarovou membránu. Bude to podobný jako PEI, taky nějaký plast. Když máš doma výšky, klidně bych zvažoval jen koupi basáčků. Proč ty výšky a výhybky nepoužít? U koaxů jde o to, aby výšky řvaly, takže proč tam cpát tkaninu?

Re: 6,5" koaxy do plata do 1500 kč

tak jsem zůžil výběr na

HELIX blue 6   za 990 kč
DEXON VF602   za 990kč  http://dexon.cz/katalog/autoozvucovaci- … uktor.html

DEXON VF 52  za 1090 kč http://dexon.cz/katalog/autoozvucovaci- … ktoru.html


to mathes:jinak jsem četl na dexonu,že ty komponentní mají výšku z PEI a né z textilu. Kde jsi četl ty, že mají textilní?

Re: 6,5" koaxy do plata do 1500 kč

Protože ty výšky mám doma. Jsou to DT 2510. Nicméně není problém napsat ing. Tomanovi dotaz jak to s těmi výškami je. Podle mě píšou PEI, páč tenhle materiál je u koaxiálních verzí s malými výškáčky.