Téma: nastavení crossoveru

Zdravím ve spolek. Chtěl bych dát řeč o nastavení a využití crossoveru  -vyhýbky-v menším PA.
Používám dvoupásmové boxy - napojené na  QSC 1450 a suby -napojené na SPD 600+sub filtr.
Nyní bych chtěl signál vést ze processoru- přes vyhýbku-do  zesu. Chtěl bych dělit na 100Hz.
( to zn.  dvoupásmovky+QSC- od 100Hz nahoru..,a sub samozřejmě  od 100 Hz dolů)
Moje představa je taková:nastavím děl. kmit. 100 Hz,QSC připojím z cross. výstupu HI (výšky).
Je to tak správně? ..nebo se to dělá jinak?
(vyhýbka  pavděpodobně Behringer 2Way)
Díky za vaše názory a rady  předem .

Re: nastavení crossoveru

Pokud se jedná o Behringéra CX2310 tak doporučuji zapojit klasicky LOW/HIGH a subwooferový výstup nechat nezapojen. Dělící ferkvenci LOW/HIGH nastavit oněch 100Hz a filtr LOW/SUB využít jako subsonický filtr.

Re: nastavení crossoveru

Jo , ale na ten sub mám mono zes ,tak že to musím vzít z toho sub výstupu - a subsonic filtr tam mám .
Tak že uvidíme ...(můžem to někdy omrknout .)

Re: nastavení crossoveru

Tak ty jsi se rozhodl dělit na 100Hz. A co tak to zkusit přeladit několikrát od vrchu dolů a ze spoda navrch a zjistit, který kmitočet bude ten pravý co?

Re: nastavení crossoveru

No to je dělící kmitočet mezi subem a  satelity"-dvoupásmové s  vlastní pasivní výhybkou.
Tak nevím co bych hledal ...:-) .   i když se vžycky dá něco změnit .
Možná myslíš děl. kmit. mezi Midl a  High, ale to bych musel pořídit ještě zvlášť zes na výšky .

Re: nastavení crossoveru

AD frekvence crossoveru: Zkusit "uchometrický" test v mezích kdy jsou ty bedny schopné hrát by nebylo špatné a mnoho (i já) lidí to takhle používá. Samozřejmě za projetí signálem jak popisuje George.

Re: nastavení crossoveru

Na ten Behringer moc chvály šlyšet není. Investovat do toho příliž nechci (Rane)vzhledem k malému využití.
Má někdo zkušenosti s vyhýbkou od EZK sub/setelity-80-120-180 Hz.?

(upravil Jawis 20. 4. 2009 7:31)

Re: nastavení crossoveru

Zdar. Toho Behringera jsem asi před rokem na vyzkoušení koupil a podle mě to tak zlé není. Dělení funguje celkem pěkně a kvalita zpracování odpovídá ceně. Je ale třeba mít dobré kable a hlavně v nich mít pořádek. Jak se ti udělá někde pod stolem klubko naskáče tam celkem dost brumu. Jo a ještě jedna věc. Dost pochybuju o tom, že funkce těch servo-symetrických vstupů je úplně O.K.
Kontroloval jsem to sinusovým signálem a mezi HOT a COLD výstupy a zemí je běžně 20-40% rozdíl v napětích. To ale vyřeší kvalitní symetrický vstup koncového zesu.

Re: nastavení crossoveru

Ano, přesně tak...kvalita zpracování odpovídá ceně. U mojí CX3400 vypadával zvuk a pomohla rána zvrchu, u kamarádové CX2310 totéž. Pomohlo důkladné propájení hlavně tlačítek z předního panelu. Jinak proti těmto hračkám nic podstatného nemám, pokud se jedná o aparát osazený reprami typu eminence tak je to odpovídající kategorie. Samozřejmě do kvalitnějšího aparátu patří lepší vehikly, o tom není pochyb.

(upravil muzic 10. 5. 2009 22:55)

Re: nastavení crossoveru

Tak jsem nakonec použil vyhybku  EZK -nechal nastvení od výrobce -děl. km. 120Hz
Zkoušel jsem to open air " nedaleko Brna (8.5. ráno ..neslyšels néco martyy? - smile   ..)
Dost se mě to líbilo - spokojenost , možná přidám dB na suby .
http://img360.imageshack.us/img360/3338/p5080296.jpg
http://img12.imageshack.us/img12/6275/p5080295.jpg