Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Autohifi » magnat century 1100- problém...

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [12]

(upravil F.I.K 10. 4. 2009 15:18)

Téma: magnat century 1100- problém...

Můžu mít pěkný bazarový kousek, ale at dělám co dělám, tak o něm nemůžu najít žádný informace.

Poradil by mi někdo, jak je to u tohohle zesilovače s výkonem, kvalitou, výbavou? Byl by za 1600.
Edit: foto vnitřku taky neuškodí, majitel mě k tomu se šroubovákem nepustí big_smile

Díky

(upravil speede 1. 3. 2009 16:10)

Re: magnat century 1100- problém...

http://translate.google.cz/translate?hl … cs%26lr%3D
Je to v Japonštině nebo čínštině, se v těchhle paskvilech nevyznám, tak je to přeložený přez google

Re: magnat century 1100- problém...

z ahifi jsem si koupil century 520. na pohon předních a zadních repro bych ho použil znova. 
byla to pěkně velká kráva podle obrázku ta 1100 bude ještě větší... určitě se najdou menší,stejně výkoný a lepší zesilovače než tento.

Web

Re: magnat century 1100- problém...

speede: na tuhle stránku už sem koukal, ale nic moc o kvalitě a výbavě toho zesilovače se tam nedočtu.
chyna: no macek je to solidní, myslim, že mám přez půl metru... Jak byl na tý 520 přidělaný ten deklík nahoře nad těma čudlama? zdá se mi, že imbus, ale vůbec netušim kolikátka. chtěl bych si ho totiž napřed vyzkoušet, než ho koupim (jestli vůbec).

Re: magnat century 1100- problém...

jo imbus a myslím, že to byla 3,. sadou imbusů z kauflandu nic nezkazíš.

Web

(upravil sinclair 27. 3. 2009 8:17)

Re: magnat century 1100- problém...

Tohle je dneska vcelku běžná záležitost. Magnat Edition Four.

http://sweb.cz/servisdok/destruction.jpg

Web

Re: magnat century 1100- problém...

Dneska jsme něco podobného řešili ve firmě. Test inženýr jenom nevěřícne kroutil hlavou a říkal pořád dokola "How is this possible?" lol radši jsem ale zdvořile mlčel, protože tohle opravdu vysvětlit ani omluvit jednoduše nejde.
Zajmavé je, že poslední dobou víc a víc slyším "vole to je dobrej magnát, a ten je pěkně drahej"....
co těm lidem mrdá?

(upravil F.I.K 10. 4. 2009 17:04)

Re: magnat century 1100- problém...

Tak asi po měsíci hraní se objevil problém: Když pustím rádio, tak jde ze subu slabé chrčení. Dělaj to oba kanály a je jedno, jestli je zes připojen přez nízkoúrovnový, nebo vysokoúrovnový vstupy, to samé při vyplých, nebo zaplých výhybkách. Při výměně zesilovače se chrčení nekoná.

V pondělí se snad dostanu k osciloskopu a pokusím se to celý od vstupů projet, ale nějakou radu na co bych se měl zaměřit bych ocenil.
Díky

Edit: ještě pro upřesnění: zachrčí to vždycky, když přijde bass.

(upravil sinclair 12. 4. 2009 14:18)

Re: magnat century 1100- problém...

Hlavně nezapomeň na to, že měřicí sada nesmí být nikde spojená s PE, ideálně napájet z oddělovacího trafa. Jinak si po připojení zátěže a osciloskopu rozstřelíš měnič, pokud už rozstřelenej částečně není.
Je tam totiž odpor, který galvanicky spojuje GND sítě 12V a GND za trafem měniče - pokud shoří, otoč ksicht jinam - jinak dostaneš do tlamy kouskama plastu z fetů - viz obrázek nahoře smile
U některých autozesů není GND vstupů na stejném potenciálu, jako GND reproduktorů, jsou to tzv. kvazisymetrické vstupy, je to kvůli rušení a zemním smyčkám.
http://sweb.cz/servisdok/Century1100.pdf

Web

Re: magnat century 1100- problém...

Díky. Do konce týdne dám vědět, jak to dopadlo. Jestli to nedokážu, tak možná skončí u Vás na ponku.

Re: magnat century 1100- problém...

Asi už jsem našel příčinu (doufám): Ze zdroje, hned za usměrněním mám v obou větvích jakýsi rušení přibližně o frekvenci zdroje (většinou skoro stejná, chvilkově i 2x větší) a velikosti asi 1,5V. Když na vstup připojim signál, tak mi to na výstupu dělá na sinusovce hafo špiček. Před usměrnovačem nic takovýho neni, je tam krásný obdélník a zdroj má frekvenci 38kHz.
Mohou být špatný diody v usměrňovači, nebo mám dát za filtraci jen nějaký LC člen abych to vyfiltroval? Třeba je tam i jiný problém, ale na nic dalšího jsem nepřišel.

Re: magnat century 1100- problém...

Žádný LC člen tam necpi, původně tam žádný nebyl a ani ho tam není potřeba, nejdřív je třeba najít závadu!

Web

Příspěvky [12]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Autohifi » magnat century 1100- problém...

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£