Téma: stavba reproboxu

Zdravím,

jsou nějaké výhody a nevýhody když dám do ozvučnice reprák z venku nebo zevnitř?

Jaký materiál použít na vytlumení subbasu a basáku? Reproboxy budou vyrobeny z dřevotřísky 28mm+ výztuhy, výkon reproduktoru 150W RMS.

Ještě jedna otázka- kde sháníte ochranné mříže na čelo repráku? Já potřebuji rozměr 1200x500mm a ten nemůžu sehnat.


Nějaká témata jsem pročetl, ale nic co by mi pomohlo jsem nenašel.

Re: stavba reproboxu

Tak za prví ti nikdo neporadí, když si neřekl, jakej typ ozvučnice chceš stavět. Ochranná mříž se u nás v kovomatu sežene.

(upravil danda 24. 2. 2009 20:49)

Re: stavba reproboxu

Děrovaný plech v tabulích 1*2m, různé otvory a různá tloušťka plechu. Ke koupi ve Feroně. Nalakovat práškovou barvou. Levné a profi řešení. Ustřihne a naohýbá nejbližší zámečnická či klempířská dílna...

Web

Re: stavba reproboxu

Jenda napsal:

Jsou nějaké výhody a nevýhody když dám do ozvučnice reprák z venku nebo zevnitř?

Montáž střeďáku nebo středobasu zvenčí sníží zpoždění a tedy fázový posuv oproti kalotové výšce způsobený nestejnou vzdáleností cívek od vyzařovací roviny - čelní stěny reprobedny. Přesto je u dvoupásma vhodné montovat středobas tak, aby okraj jeho koše lícoval s čelní stěnou. Důvodem je vznik difrakcí na každé hraně poblíž výškáče. Kdyby byl ale na výškách tlakáč (dlouhý zvukovod), bylo by dobré zevnitř montovat střeďák. Montáž zvenčí každopádně líp vypadá, takže zevnitř skoro nikdo nemontuje. U subu na způsobu montáže nezáleží.

Re: stavba reproboxu

Zvenci kdyz mas reprak tak kdyz ho odmontujes muzes ho vyndat ven. Ma to tu vyhodu te pak bednu nuzes pekne celou utesnit zevnitr. ale kdyz montujes repro zevnitr musis mit odnimatelnou alespon jednu stenu. To je z montazniho pohledu. 7tech to ti popsal z zvukoveho

Web

Re: stavba reproboxu

Zdravím.Oběvil jsem tuto stránku náhodou a po přečtení a shlédnutí této stránky jsem se rozhodl že se musím zaregistrovat.Mám rovnou dotaz.Chci si udělat repráčky k PC a boxi chci odlít.
akorád nevím co použít za materiál na odlití.Přemýšlím o sádře ale nemám potuchu o výdržnosti.Poradil by mi někdo?

Re: stavba reproboxu

Projeď si web. Na odlívání bedny tady pár vláken najdeš..

Re: stavba reproboxu

Jo díkes.

Re: stavba reproboxu

Tak buď jsem slepej nebo nevim.Nemůžu tu za boha najít nic na odlívání beden.

Re: stavba reproboxu

Jo tak se dívám že toho moc není:) Skus tohle http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=7073
Jinak ta sádra neni dobrej nápad. Docela se drolí a moc dlouho by ti to podle mě nevydrželo..

Re: stavba reproboxu

To je taky fakt.Covece ale cetl sem tu ze nakej borec si odlil box z betonu

Re: stavba reproboxu

Tak na sloupy v baráku z dobrou podlahou to špatný určitě není, ale jestli máš stůl z Kauflandu, tak bych měl asi strach na to dávat bedny, který budou vážit min. 20kg..
Přesuň diskuzi na to druhý vlákno, nebo si vytvoř vlastní..