Téma: cívky do pasivních výhybek

Chtěl jsem se zeptat, vím že je to asi blbost, ale lze nahradit něčím cívku? Jako například kondenzátorem a rezistorem.....

Re: cívky do pasivních výhybek

v pasivu NE !

Re: cívky do pasivních výhybek

To bych to asi usmažil co????

Re: cívky do pasivních výhybek

nelze

Web

(upravil dawsoo 14. 4. 2009 1:24)

Re: cívky do pasivních výhybek

neusmažil (když bys použil 50-100W odpory) big_smile jen jaksi nedosáhneš kýženýho průběhu a speciálně dolní propust bych chtěl vidět složenou RC v reálu big_smile Bylo by to asi dražší než klasika a trošku by šla asi i "nepatrně" dolu výsledná citlivost big_smile a Qtot potažmo DF by bylo přímo strašidelný

Musim uznat že tenhle dotaz mě teda dost překvapil... RC články se používají v nevýkonových aplikacích a na vyšších impedancích kde z "určitých důvodů nelze použít cívky.

Není co dodávat...

Re: cívky do pasivních výhybek

Navíc by s jedním takovým článkem nebyla strmost 12dB/okt., že ano. Ale taková akademická otázečka - pokud by šlo o menší výkony a byl by k dispozici výškáč s přebytkem citlivosti, tak ani ve výškové sekci by to při použití dvou článků za sebou nešlo? Tento příspěvek jsem napsal, aniž bych něco rozmýšlel, prostě jen tak od boku, ale něco mi říká, že v tomto případě by to snad i mohlo jít...?

(upravil GeorgyBoy 14. 4. 2009 13:20)

Re: cívky do pasivních výhybek

Teoreticky jde spousta věcí. Jak jsi psal, strmost jednoho CR článku je míň jak 12dB/okt - přesně 6dB/okt, při použití dvou dostaneš do repra zlomek výkonu ze zesáku, zbytek ti protopí ty rezistory. Doporučil bych to spíš do levnějších low-end zařízení z východu, vede to ke katastrofě.