Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » subwofer KAPPA-15LF 8/ohm

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

(upravil dagus 13. 4. 2009 13:45)

Téma: subwofer KAPPA-15LF 8/ohm

ZDRAVÍM VŠECHNY,
potřeboval bych pomoc s navrhem subbasu s KAPPA-15LF 8/ohm představuji si že by to bylo ozvučnice typu basreflex a basreflex by byl konstruován pomocí šřerbiny. No ale to hlavní pořeboval bych pomoct s navrhem ozvucnice a výpočtu naladění. Nejdřív jsem přemýslel nad šnekem ale to bych asi nezvládl. A a ještě se chci zeptat kolik to tak potřebuje zesilovač aby to hrálo obstojně. Poslední informace má to být na ozvučení menších párty venku díky moc za rady smile připadné výtky na repro změnu nebo tak příjmám necham si poradit tak díky moc

Re: subwofer KAPPA-15LF 8/ohm

skus hladat kappa sa tu 100x riesila..
ad vykon: ked to ma byt subbas (predpoklada sa vacsi objem) tak cca 300W pri zachovani lin. vychilky
ak by to mal byt bas v nejakom 3pasme mensieho objemu kludne aj 500W

Re: subwofer KAPPA-15LF 8/ohm

tak sem koukal a potřeboval bych jestli by nebyl někdo od tý dobroty a nemohl by mi to nasimulovat objem by byl 130l typ basreflex (štěrbina) díky moc naladění na 40hz? nebo podle vašich zkušeností smile dííky moc za pomoc

Re: subwofer KAPPA-15LF 8/ohm

Co takhle objem 148 litrů a ladění 43 Hz? Tak je totiž podle popisu naladěn popsaný projekt s E Delta15LF, který lze použít i pro Kappu a je popsán na úvodní stránce Audiowebu (DIY projekty). S Kappou by to mělo hrát basy o dost lépe. Toto udělá, pokud to dobře čtu, na naladění BR pokles o 3 dB.
V nouzi lze něco navrhnout, těch 130 litrů, basreflex je pak například 40 x 8 cm o délce 27 cm. A pokles o 3 dB cca na 50 Hz. Ale simulace jsou jen simulace, "šedá je všechna teorie, ale strom života se věčně zelená" (to řekl tuším J.W.Goethe).

Díval jsem se schválně v rychlosti na stránky zpětně a moc jsem tam projektů s Kappou nenašel (vlastně žádný, vždy nakonec něco jiného), samá Delta.

Re: subwofer KAPPA-15LF 8/ohm

Mal som subík s kappou. Spokojnosť. Momentálne nie som doma, kde mám aj nákres, navrhoval ho Drim. Ak sa to do stredy nevyrieši, dám ho sem...

Web

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » subwofer KAPPA-15LF 8/ohm

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£