Re: jakou zvukovou kartu?

Ja niesom uplny zaciatocnik, dufam ze to tak nevyzera. Samozrejme ze mam zosilnovace(ale nie az take kvalitne ako si pisal) Prave preto nechcem kupovat receiver lebo na kvalitny potrebujem min 70000Sk. A tym lacnym cca10000sk receiverom sa mozno kvalitou vyrovnaju aj tie moje. Bedne tiez nemam extra (regalovky tvm188 a arv104 +sub Beyma12LX60 s aldaxom 250spv) ale vravim ze casom budu lepsie bednicky a ta zvukovka mi zostane pre lepsi aparat.

(upravil Skafo 7. 11. 2008 20:15)

Re: jakou zvukovou kartu?

kyselym napsal:

jak jsem psal ve svem prvnim prispevku, pokud to chces pripojovat(at uz analogem nebo digitalem) na nejaky receiver do 70tisic bude bohate stacit obyc zvukovka od creative

Tak toto je totalna blbost! Creative X-fi Extreme music je zvukova katastrofa. NJM 4558 je hrozny operak, myslim, ze jedine po vymene to moze byt dobra zvukovka, pretoze prevodnik je tam celkom v pohode. Ked len porovnam pocuvanie na Audiotrak Prodigy HD2 na repro oproti x-fi, tak po 1. basov je sice na x-fi dost, ale basy iba huhlu s takym rovnakym zafarbenim a najnizsie ani nehraju, po 2. vysky na x-fi su uplne zastrete. Co sa tyka posluchu na moje sluchadla Beyerdynamic DT 990 Pro, ktore su 250 ohm, tak na X-fi hraju strasne slabo, nie su dostatocne vybudene, aj ked kvalita nie je taka zla, na Audiotrak Prodigy HD2 to je ovela ovela lepsie, co sa tyka hlasitosti a trochu aj kvality a ked sa este prepne jumper JP1 do polohy pre sluchadla 150 ohm a vyssie, tak uz nemam moc, co zvuku vytknut, aj ked je tam iba lacny JRC 4580, ktory je pouzivany pre Audiotrak Prodigy HD2, ale aj pre Esi Juli, pre posluch na sluchadla by mala byt kvalita medzi tymito kartami zhruba rovnaka.
A este jedna vec, to porovnavanie medzi zvukovkami bolo evidentne na zosilovaci Marantz PM 4000 a mojich bednach TESLA ARS 9218 32 8 ohm, takze neviem ako evidentne by to bolo so zosilovacom a bednami za 70 tis..

(upravil kyselym 8. 11. 2008 15:18)

Re: jakou zvukovou kartu?

skafo: jsem trosku prestrelil s tou cenou pac na slusnejsim receivru za 70 napr od nadu by uz rozdil slyset byl. Melo to byt spis takto: vetsina lidi na vetsine receivru do nejakych xx(uz nehadam) tisic nejspis rozdil nepozna(nebo pozna ale nebude jim pripadat velky/dramaticky). Kvalita receivru zhruba do techto cen neni nijak zavratna(bavime se porad o spotrebce, ne o pro me pravem HIFI) a rozhodne z te karty nedostanes maximum. Ja sam mam poladenou HD2 a nemenil bych. Ale! mam k tomu i adekvatni zbytek retezce. Otom ze creative je zvukove pruser vim, mel jsem ji, ale z mareckovych dotazu jsem vycitil ze zrejme ma nejaky 5.1 AV receiver za 10tisic(mozna 20) a k takovemu opravdu neni potreba @juli nebo HD2(taky jsem na takovem podobnem receivru hral...).

marecku:
Pokud jsi ochoten tuhle castku investovat stim ze vis ze casem bude lepsi zesilovac a lepsi bedny pak ano kup si HD2 a az budes mit lepsi zbytek ozvy se a muzem se bavit o jejim poladeni.

edit: mimochodem pistoleho symasym, ktery se da postavit za VELMI rozumne penize je vhdonym partnerem k HD2 ci juli@ a hraje snimi moc pekne a prehraji vsechnu komerci o ktere tu byla zminka.

Re: jakou zvukovou kartu?

asi som sa rozhodol pre prodigi 7.1 hifi. Neviete ako slapu na normalne Divx filmy a mp3? Ako je to s kvalitou a dekodovanim do viackanalu?

Re: jakou zvukovou kartu?

Tak nikto nič? Kvalitu tejto karty využijem iba pri hudobných CD a filmov DVD prehravaných v mechanike PC?

Re: jakou zvukovou kartu?

mareček1984:
Ako je to s kvalitou a dekodovanim do viackanalu? = jednoduše... záleží na sw v kterým budeš přehrávat tj na kvalitě toho kodeku v něm... multikanál žádná zvukovka nedekóduje HW,její kvalitu či nekvalitu využiješ na čemkoliv co bude tvý PC přehrávat,ať jž hudbu nebo filmy nebo třeba i měření ... Kup si M-Audio Revolution 5.1 ta ti myslím bude stačit bohatě a na dlouho... a není drahá.

Není co dodávat...

Re: jakou zvukovou kartu?

takze rovnako kvalitne mi pojde (na stereo) aj mp3ka na disku aj hudobne CD prehrávane z mechaniky?
A ked sa nemylim, tak prodigy 7.1 ma vlastny DVD prehravac s ktorym si dobre rozumie a vyuziva ju naplno.

(upravil dawsoo 13. 12. 2008 1:54)

Re: jakou zvukovou kartu?

Ano v rovnakej kvalitě..... a DVD přehrávač ke zvukovce....ne Marečku zvukovka nemůže mít svůj žádný vlastní DVD přehrávač,pouze je k ní přibalen na CD s ovladači přehrávač třetí strany třeba jen s logem či skinem od výrobce tý zvukovky:) Jedinný co by mohlo bejt jako vylepšení by bylo kdyby používal ASIO rozhraní, nebo byl napsán tak že by ten sw přistupoval přímo na hardware... o čemž silně pochybuji. Nesmíš se nechat zlákat promo povídáním z dokumentace ke kartě. smile

Není co dodávat...

Re: jakou zvukovou kartu?

tak to som neskúmal, len píšu ze pri ovládačoch je pribalený aj DVD prehrávač (možnože pri ňom funguju viecere formaty priestoroveho zvuku). Ide mi iba o to, či je to lepsie riešenie (pridigy 7.1 hifi) ako lacný receiver (jeho preout) alebo nebodaj analógový výstup orava/sencor DVD playerov.

Re: jakou zvukovou kartu?

Ked uz to tu riesite, napada vas nejaka externa zvukova karta pre notebook ktora by zaroven sluzila aj ako preamp?
Nove zvukove USB karty uz maju aj dialkove a tak a keby bola ta externa zvukovka doplnena nejakymi aspon dvomi vstupmi tak by cela zvukovka mohla fungovat ako akysi preamp, strcil by som do nej aj TV aj este nieco a mam vymalovane, stacil by mi uz len vystup na koniec a mam hotovo.

Re: jakou zvukovou kartu?

Skús pozrieť na EMU 0404 USB, alebo 0202 USB.
http://www.emu.com/products/product.asp?product=15185
http://www.audiocity.cz/clanek.php?id=140

Re: jakou zvukovou kartu?

0202 mám som spokojný. Mám hlavne na merania, netopier niesom...

Web

Re: jakou zvukovou kartu?

já mám zase 0404 kvůli sluchátkovému zesilovači. Umí to ASIO, má to phantom a za ty peníze je bezchybná

(upravil Power of Bass 26. 1. 2009 21:02)

Re: jakou zvukovou kartu?

Taky uvažuji ,lepeřečeno nutně potřebuji, novou zvukovou kartu,lepeřečeno zvukovou kartu.. big_smile  "hraju"  na integráči hmm  a vzhledem k tomu že budu pořizovat nové bedny tak to vidím jako naprostou nezbytnost.
čimdál více me,co tak čtu láká právě HD2 od Audiotracku,díky sve kvalitě a pěkne cenovce.Jedine co mi na ní vadí ,že je pouze 2ch sad a život bez subwooferu si nějak nedokážu představit tongue
jestli jsem spravně pochopil,dá se tento "nedostatek" vyřešit připojením karty k vicekanalovemu zesilovači s dekoderem (receiveru) přes Opticky vystup karty? tak jako tak to musi jit přes zesilovač..chtěl bych to řešit na urovni (bez signalove rozbočky 2kanaly-4cinchce jako to mam ted kdy mam take stereo,ale podomacku zbastlenou rozbockou "krmim" dalsi dva kanaly "zesilovače" ktere přes propust živí woofer, takove 2.2 -pravy+levy kanal+2suby smile )
pokud by bylo takove řešení,nevidim potřebu vicekanalove zvukove karty ..
Ikdyz bych pak zas byl zavisly na tom aby mel i zesilovač potom optiku,coz maji  jedine receivry a jak tu čtu tak receivry v techhle cenach k te karte nejsou to prave ořechove.
Možná je to tak trošku otazka i na Kyselyma,který ví v jake kvalitativní urovni budou zvukově bedny smile
edit- pro upřesneni,nejde mi jen o použiti subwoferu tedy 2.1,ale i o možnost rozšiření a využití jako sestavy domaciho "kina" tedy alespon 5.1 ..

Re: jakou zvukovou kartu?

Audiotrak Prodigy 7.1 HiFi. Mám, spokojný. Akurát, že som ešte neprišiel na to, či sa dá orezať výstup SW, alebo len výhybkou v zosíku... Zatiaľ mám externú SW výhybku a hotovo. smile

Čo sa týka 2k, nevidím problém v tom, že by šiel signál do zosíka, a ešte aj do druhého na SW.

Web

Re: jakou zvukovou kartu?

Přidám se a ptám se:) Mam v planu repro s osazením seas l15 a 29taf, zesilovač NAD c320bee a k tomu ještě asi lab12 s aldaxem, tudíž se rozhoduji o zvukové USB kartě.Kterou?:)Dále by mě zajímalo když bude v ní výstup na sluchátka, je nutné si k HD555 kupovat zvláštní sluch. zes. nebo stačí to ze zvukové karty. díky:)

Web

Re: jakou zvukovou kartu?

Mš se v PC uhnízdila EMU 1212  http://www.audiopro.cz/prodejni-katalog … 2-pci.html 
a mohu ji s klidným svědomím doporučit, šlape výborně a i ovladače jsou perfektní.

Re: jakou zvukovou kartu?

právě potřebují externí usb smile :-X

Web