(upravil Vsoft 3. 3. 2009 14:32)

Téma: Omnitronic AX -1800

Zdravim, chcem sa spýtať, či ma niekto skúsenosti s týmto subom, príp ako je natom s výkonom v porovnaní s jeho cenou-najlacnejšie som ho našiel za 7000sk (232€). Použitie na party -miestonsť cca 10x15m

Re: Omnitronic AX -1800

to vypadá jak snaha o kopii MT18SUB big_smile

omnitronic nikdy nevyrobil nic než hnusný svinstvo. nevidím důvod tomu důvěřovat.
Je to aktivní nebo pasivní bedna bez zesilovače? pokud k tomu máš zesilovač, tak jaký?
Být tebou kopím zvlášť reproduktor a postavím nějakou osvědčenou bednu podle tvých požadavků na příkon, akustický výkon, velikost a hmotnost... za 7000sk se určitě dá postavit slušná bedýnka. za o pár korunek víc už dost schopná...

(upravil Vsoft 3. 3. 2009 14:53)

Re: Omnitronic AX -1800

Zosilňovač mám Yamahu P2500S...chcel som len vediet ako je natom v porovnani s cenou..ale dobre. dajme tomu, že by som šiel aj do stavby mam kamaráta stolára ten by mi so stavbou určite pomohol, čiže aký reproduktor a ozvučnicu by si mi odporučil?-ve¡kosť čím menšie, tým lepšie, ale nieje podmienkou...hmotnosť podobne. Stale sa priklaniam k 18" lebo akcie sa konaju "mimo civilizaciu" a veľký randál nevadí. No a s finančnými prostriedkami je to už tiež horšie big_smile limit tak do 8000sk ..viem že to je na taky sub dosť málo ale nečakám nejakú kvalitu ide skôr o výkon.

Re: Omnitronic AX -1800

Ber to tak, že už i QSC řady RMX jsou hodně kompromisní o GX nemluvě, takže jak asi bude vypadat něco za 7000,-..........

Web

(upravil pepeq 3. 3. 2009 15:05)

Re: Omnitronic AX -1800

Omnitronic bych nic nekupovatl viz http://www.sramus.cz/det.php?IDzb=505 - horna s driverem za 100,-? Série Omnitronic X-.... vypadá luxusně, ale neměl jsem tu možnost slyšet. Do 8 000 sk bych to viděl na EM15bass. Výkonnostně by ti měla Yamaha stačit. 8Ohmů 620W,4Ohm 1300W, ale pochybuju o kvalitě. Pokud ti to stačí, tak neni problem. Já bych si za ty peníze co stojí koupil QSC

Re: Omnitronic AX -1800

viděl bych to na BC18PZB100. s tou yamahou by měl stačit, pokud by byl 4Ohm. yamaha má napsáno 1300W 4Ohm na 20 milisekund, tedy peak. 1300W asi nedá...

Re: Omnitronic AX -1800

Ta yamaha nie je o nic horsia ako qsc. 
Od omnisrotu ruky prec.

(upravil babakus 3. 3. 2009 21:20)

Re: Omnitronic AX -1800

Omnitronic AX-1800 hraje jako kráva, jenže to je tak všechno. Ten "subwoofer" je dělaný jenom aby udělal co největší kravál. Nějaký kontrolovaný bas od něj čekat nemůžeš. Takže asi tak. Navíc je to předražená mrcha.

Re: Omnitronic AX -1800

Crashpc napsal:

to vypadá jak snaha o kopii MT18SUB big_smile

MT18 sub je v podstate tiez len kopia

Re: Omnitronic AX -1800

akorát ten link zmizel... no, to nebude tak uplně kopie. bude tam nějaká modifikace, aby o kopii přirozeně jít nemohlo...

Re: Omnitronic AX -1800

ono omni vyraba vela drekov ale najde sa sem tam volaco pouzitelne..kto beha trochu po kluboch urcite zistil ze sa s oblubou pouzivaju repraky ich´top´ serie tusim PAS a ono cuduj sa svete to docela hra..sam som bol velmi prekvapeny...ale tie uz nemaju omnitro-cenu

(upravil babakus 4. 3. 2009 22:57)

Re: Omnitronic AX -1800

PASy jsou celkem použitelný. Nevím kolik z vás je vidělo i zevnitř, ale vyhýbky jsou taky celkem slušný a použité repráky též. Basáky mají lité koše a podobně. Masivní ochraná mřiž. Avšak je zde vidět ta levná asie. Už jenom kvalita provedení výškové horny-matice zalité nakřivo, nestejné tvary a podobně. Na mobilní akce se dají ještě použít série KPA ať už aktivní nebo pasivní provedení.
Ale pořád u omnitroniku platí, že je zde nepoměr kvalita/cena.  To samé to výše platí pro Citronic řady CX-

Re: Omnitronic AX -1800

Ja som ich nemal moznost vidiet zvnutra...ale pocul som a vravim ze predcili moje ocakavania..aj co sa akust. tlaku tyka..videl som ich v montazach kde zvysok retazca tvorili znacko ako qsc a pod.  tak uz aj z toho som usudzoval ze to bude neco lepsie..

(upravil Vsoft 8. 3. 2009 16:18)

Re: Omnitronic AX -1800

...No a ako som sa tak pozeral a chcel by som ešte vediet názor na reproduktory DAP konkrétne subwoofer DAP RW-18B

Sub-bass system 300W 8 Ohm

18" passive hybrid subwoofer
Active / Passive Filter Switch Woofer
Normal / Inverted Switch High Out
Woofer: PF-1875170
75 mm Voice Coil
Nominal Impedance: 8 Ohm
Power Handling: 300 Watt Continuous
600 Watt Program
1200 Watt Peak
Freq. Response (-3 dB): 45 – 160 Hz
Freq. Range (-10 dB): 38 – 200 Hz
Crossover Frequency Low: 160 Hz, 12 dB/Oct
Crossover Frequency High: 160 Hz, 6 dB/Oct
Sensitivity (Half Space): 102 dB / W / m
Peak SPL at 1 m (Theoretical): 132.8 dB
Nominal Dispersion (HxV): 360° x 180°
Dimensions (LxWxH): 565 x 520 x 710 mm
Net Weight: 40,42 kg

http://www.55.sk/show/index.php?mid=110&p=200

Re: Omnitronic AX -1800

DAP a Work byvaju osadene nanajvys Eminencami, pripadne nieco slabsie.

Re: Omnitronic AX -1800

Vsoft: už jsi slyšel tohle: en_SUB 15''_1.pdf

http://www.rcfaudio.com/vediMacro.phtml … roduct.htm

Není to 18´´ ale i tak tě to v 10x15 zatluče do země, myslím že s tou yamahou to nebude špatný a za peníze který máš by jsi to s odřenejma ušima dal dokupy

Nebo dej na Crashe a postav MT18, akorát se mi nechce hledat na kolik vyjde. Opravdu je lepší chvíli počkat a trochu přišetřit, než postavit něco za málo a po prvních pár hodinách poslechu chtít víc. Za prvý se musíš zbavit toho co už třeba nebudeš chtít a pak budeš muset stejně něco přišetřit

Re: Omnitronic AX -1800

Ano aj ja to vidim, že asi došetrím na niečo kvalitnejšie a to RCF-ko sa mi páči len neviem kde by som ho mohol prípadne zohnať?

Re: Omnitronic AX -1800

Vsoft- podívej se na www.prodance.cz - projdi si jejich diskuzní fórum, pokud jsi tak neudělal.