Re: spv100 + emdelta15lf+seleniumd150/d220ti

ano, dakujem, presne tak som to objednal smile
takze uz len cakat na dodavku z prodancu a pak hned hazim vykres stolarovi smile

preistotu sa este raz opytam, mozem to dat do ozvucnice pre klasicku deltu15?
nasiel som k tomu vykres na prodancei ci kde...

Re: spv100 + emdelta15lf+seleniumd150/d220ti

Pokud je to ta ozvučnice, na kterou je odkaz výše, pak samozřejmě ano, s doporučením těch basreflexů. Měla by to být ale určitě z překližky, ne dřevotřísky (ta je křehká). Otvor pro D 15 a D15LF je stejný, v katalogu je uvedeno 349,6 mm u obou).
Truhláři bych to (já, jako nedočkavec) zadal rovnou, údaje rozměrů vypadají správně a truhláři to chvíli potrvá. Hlavně důkladně spojit stěny, aby bylo vše maximálně těsné a tuhé.
Kdysi jsem truhláři u nás dával pokyn, že to musí být jako rakev, kterou nesmí nebožtík rozkopat, ani kdyby obživl a kopy do stěn nesmí být příliš slyšet... Morbidní, ale vcelku výstižné.

Re: spv100 + emdelta15lf+seleniumd150/d220ti

ano ano, uz som vykres posielal jednemu znamenu, povedal ze mi spravi cenu, tak dufam ze do 2k sa zmestim.
inak bude pouzita mdfka 18, len neviem ci je dobre aby mi to cele uz on spojil (spravil komplet box) a ja tam potom osadzoval menice, vyhybku, kabelaz, konektor,.... jaky je postup?
inak mam niecim tlmit ozvucnicu?

Re: spv100 + emdelta15lf+seleniumd150/d220ti

Spojit bych to určitě nechal jeho, postará se, aby to sedělo (nedá mu to zdaleka tolik práce, co Tobě) a může to provést důkladně. Měniče jsou montované zvenku, jen mne nenapadá, jak se řeší upevnění basáku (já jsem u svých využil staré vrábelské protimatice ze zásob), asi stačí pořádné vruty. Díry jsou připravené, řeší se nejprve dovrtání děr na šrouby, basreflexy, poté tlumení a pak povrchová úprava (lak - koberec). Ze zkušenosti nyní inklinuji ke koberci, lak transportem bere za své dřív, ale s kobercem neporadím, neznám. S lakem si truhlář poradí, popřípadě kolegové zde na fóru řeknou své tipy. Já jsem použil tabulový s přelakováním matným nitrolakem, ale výsledek nestál za moc.
Po přípravě povrchu nainstaluješ konektory, ucha, popřípadě rohy. Poté hornu a driver a výhybku. Nakonec bas, který uzavře cestu do bedny. Nakonec síto alespoň přes basák. Snad jsem na nic nezapoměl.
Tlumení ozvučnice je doufám v návodu u M151, tlumit je podle mých zkušeností potřeba. Nemusí být nějaká super vysoká vrstva, spíše něco, co ztlumí stojaté vlny a trochu sníží i agresivitu rozechvívání stěn. I když tvar bedny případný vznik stojatých vln potlačuje.
Na to tlumení se ještě podívám, z hlavy toho víc neřeknu.

Re: spv100 + emdelta15lf+seleniumd150/d220ti

Tak jsem se koukal, že originál stavebnice EM 151 v sestavě tlumící rouno nemá. Já mám nyní originál (modifikovaný) Megaton MT 152 NW a tam tlumící materiál dali, byť docela jemný, na ruku v místech, kam dosáhnu, připomínající šmejd z Tesla Vráble. Ve mnou kdysi vyráběných bednách jsem použil tlumící rouno od Dexonů (www.dexon.cz, snad má prodej i pro SR), ale chváleno na diskusích rozhodně nebylo.

Re: spv100 + emdelta15lf+seleniumd150/d220ti

hm, jasne, mam nieco na tlmenie aj doma, tak to skusim pouzit, netusim co to je, ale dal som to do subu v aute a dost to pomohlo smile

zatim dik za rady wink

Re: spv100 + emdelta15lf+seleniumd150/d220ti

bedne hotove, spokojnost, dakujem za rady smile

Re: spv100 + emdelta15lf+seleniumd150/d220ti

S člověkem, který ví, co chce, dovede to vyjádřit a je schopen akceptovat názor jiných je radost spolupracovat. Ať Ti dobře slouží!

Re: spv100 + emdelta15lf+seleniumd150/d220ti

chcem sa spytat, ake dlhe si dal tie BR natrubky(priemer 100mm)?? natrubky ladene na 49 Hz by mali byt 78 mm..
Ne-LF delta nemusi mat vobec predlzeny natrubok, staci jej otvor s dlzkou (hrubka steny) 2cm..
a podla vykresu co mam z DanAcoustic presne pre Deltu 15LF je bedna pre deltu 15LF asi o 7 cm nizsia ako pre ne-LF. inak ma vsetky rozmery rovnake..

inak aky mas dojem zo zvuku??
ak budes mat cas, tak skus boxy osadit na seba, mne sa zda, ze vzdy ten hore prestane hrat basy..
Hnusoba akustika..tieto boxy basuju hlavne ak su na zemi..inak to je troska chudobnejsie..

Re: spv100 + emdelta15lf+seleniumd150/d220ti

mno ja som tam dal presne tieto http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=86678 .
bednu som nechal spravit podla vyjresu klasickej em151, teda ne-LF verzie. zatial som nemal sancu do toho pustit plnych 300W, hovorim, mam k dispozicii len ten aldax, ktory do toho da realne tak 80W@8ohm.
a takisto som nemal sancu vyskusit ani tychto 80W naplno, lebo to mam zatial v izbe, ktora je relativne mala, a stvrtina vykonu zosiku je asi ta hranica aby clovek este vydrzal v izbe,...
ale samozrejme kratko som tomu skusil napratat asi tak 3/4 vykonu, a to bol narez, basy brutalne, vysky v pohode,stredy tiez,...

skusal som aj dat dva na seba, ale hovorim,  v takto malej miestnosti to clovek moc nepostrehne,...
ja k nim neplanujem pridavat SW, a teda logicky sa budem snazit vzdy ked niekde budu hrat aby boli v rohoch miestnosti v dostatocnej vyske,.... myslim si ze z basmi nebude problem,...

Re: spv100 + emdelta15lf+seleniumd150/d220ti

stanley4a: Basreflexy fungují - pokud mne paměť nemýlí - tak, že pod naladěným kmitočtem nastává tzv. akustický zkrat. Proto se ladí spíše na kmitočet, který se v daném používání považuje za nejnižší dolní. Výše naladěný BR (2 cm - nechce se mi to počítat, asi 80 Hz) zdůrazní toto pásmo, což sice docela dobře zní, ale jak tam vletí 50 Hz ve slušném výkonu (třeba i 50 W), tak se výchylka dostává nebrzděně mimo lineární výchylku Xmax a basák zkresluje. To, že zkresluje na nízkých kmitočtech až tak moc nevadí, člověk to neslyší (dělení pro SW mezi 80 - 150 Hz není náhodou). Ale zkreslí to i tu souběžně hranou - vyšší - část spektra, kde to ucho velmi vnímá.
Basy nad sebou - to je o vyzařování ne do poloprostoru, jako u té dolní atd... Dej si bedny ke zdi do rohu místnosti, to zase basy přidá.

Re: spv100 + emdelta15lf+seleniumd150/d220ti

no to mas pravdu..beriem..:)
ja som box pouzil tento, co mi poslali z DanAcousticu..
http://www.web-share.net/download/file/ … .pdf_25484

inak ten natrubok si orezal na aku dlzku?? alebo si nechal celych 20cm?? v tom PDF-ku pisu ze pri dlzke 7,8cm to je naladene na 49Hz.. a vonkajsi objem boxu mas cca. kolko??
inak mozem povedat ze Dan ma dost blby vykres na stavbu tohto boxu..ta vyska 70cm je LTT..pretoze sa mi tam ledva ledva mestil horn HM25-25..v podstate je nalepeny na basaku..
a co som si vsimol tak vzdialenosti osi reproduktorov by mali byt 30cm..podla navrhu Raptor 152..takze zase LTT

inak posli pls nejake fotky, ako vyzeraju tvoje boxy..
s mojimi som sa potrapil sam s bratom a dopadlo to takto..
http://www.web-share.net/download/file/ … .rar_24760
zatial nemam ani ja nejaky super zosik..tento mi podaroval bratranec..niekto v nemecku to vyhodil, a pritom funguje super..dava len 2x63W RMS..ale trafko ma 480VA..

Re: spv100 + emdelta15lf+seleniumd150/d220ti

Promecone, docela jsi mě navnadil, mám též SPV100 a tyhle bedny se mi líběj od tý doby co jsem přišel na web. Jsem asi podobný případ, mám doma dvě starý hifi bedny, který se nedaj poslouchat při větší hlasitosti a odpálit je zas nechci. Proto bych tohle bral na občasné málé akce taky pro cca 15 lidí i na doma protože proti těm mejm bednám musí zahrát perfektně. Mužeš říct kolik je celková cena a pochlubit se fotkou? Dík

Re: spv100 + emdelta15lf+seleniumd150/d220ti

takze konecne foto:

http://s19.postimg.cc/ybjsffv1r/1050_22022009018.jpg http://s19.postimg.cc/aylqwxey7/1050_22022009019.jpg

ako som pisal, je to z mdf, jedna bedna ma 30kg sad
oba boxy kopmplet zo vsetkym vysli do 400eur.
vsetky komponenty su z prodance, drevo mi robil znamy za cca 70 eur.

Re: spv100 + emdelta15lf+seleniumd150/d220ti

Moc hezké, povrchová úprava vypadá fakt bezvadně. Ten pohled šikmo dolů se mi líbí.
Povrchová úprava: to je to, co nezvládám a to mne odrazuje od stavby. Raději pak přeosazuji.
Vždycky, když se podívám na takováhle nová díla, tak lehce žloutnu závistí.
Pěkné!

Re: spv100 + emdelta15lf+seleniumd150/d220ti

koberec si si lepil sam?? to bola riadna makacka..ja som mal dokonca taky dost hruby koberec, tazko sa aj ohybal..keby nebolo tavnej silikonovej pistole tak si to neviem predstavit..nakoniec to dopadlo na vybornu..

Re: spv100 + emdelta15lf+seleniumd150/d220ti

to stanley4a: vidím dobře, že už ty bedny prodáváš na prodancu?

Re: spv100 + emdelta15lf+seleniumd150/d220ti

hej..vidis dobre..dostal som nejaky novy napad..postavim si nieco mensie..najskor nieco od RCF..nie ze by som nebol s tymito spokojny.ale nakolko nezvucim nic ani nerobim ziadne akcie, tak velkost em151 mi je dost velka..ak sa nepredaju, ostanu a spravim si aj tak este jedny..