Téma: Sloupy s RCF LF12G301

Zdarec všici. V PA jsem naprosto začátečník, zatím mám za sebou jen pár HI-FI beden a tak se chci zeptat, jaká je vhodná litráž boxu pro RCF LF12G301, chtěl bych s tím osadit 3-pásmový sloupy. Jestli bude bassreflex nebo horna, je jedno.

Re: Sloupy s RCF LF12G301

a chceš ho osadit jako střed, nebo jako bas? big_smile

Re: Sloupy s RCF LF12G301

elektronix:  A jak by mela cela koncepce vypadat a jak ji odladis?

Re: Sloupy s RCF LF12G301

čus tak ještě jinak... Nebude do sloupů, ale dám ho solo do subwooferu. Tzn. normálka bedna s bassreflexem, akorát mě hlavou vrtá objem bedny, když jsem zkoušel ve WinIsd navrhnout bednu, tak vycházela naladěná na nějakých 80Hz nebo tak nějak a s objemem 13l, což se mi zdá nějak pekelně málo i vzhledem k tomu, že jsem kdesi zahlíd, že ten reprák by mohl jít klidně i níž.. Zájímá mě čistě jenom, jestli tady s tím kouskem někdo stavěl menší subwoofer na doma, jak to zhruba hraje a v jaké bedně to má..

(upravil Crashpc 21. 2. 2009 20:40)

Re: Sloupy s RCF LF12G301

No problém je ten, že nesmíš WinISD vůbec nechat něco takového počítat, a musíš si s objemem a laděním zasimulovat sám. Podle mě je ho do bassreflexu škoda, ale když už, tak bych ho skusil v 60l/50Hz nebo něčem podobném

Re: Sloupy s RCF LF12G301

A nějaký jiný repro pro stejný účel, co byste mě mohli doporučit? Nějaký BC, RCF,.... aby to bylo tak dotěch 60l max. Pokoj nafukovací nemám. Jinak díky za návrh, rád ych si stím pohrál, až se do toho dám, to jo... Jenom si chci ještě rozšířit obzor, jestli tady někdo neví o osvědčené konstrukci subwooferu s podobným reprem

Re: Sloupy s RCF LF12G301

firmy BC i RCF určitě nějaký návrh mít budou. 12" subwoofery se ale v PA už moc nepoužívají, a pokud ano, tak ne klasické bassreflexy. Neřekl jsem že je LF12G301 špatný, parametry na použití v bassreflexu rozhodně mít bude. jen že je ho tak trochu škoda, když jsi s ním chtěl dělat satelity smile

Re: Sloupy s RCF LF12G301

No jo... Nemám rád šetření na pořádnejch věcech, ale na studentskou kapsu by mě 2 sloupy vyšly moooc draho, i když by to byla kvalitka.... Nakonec si asi nechám to repro, co do teď mám, tesláský 2-pásma a udělám aspoň pořádnej subáč. Já bych se rád vrhl klidně i do nějaké 15palcovky, ale jak už jsem řekl, nafukovací bejvák nemám. Na nějaký ty návody a doporučení se mrknu a budu robit, pak s tím vytluču okna big_smile

(upravil dbmax 22. 2. 2009 13:52)

Re: Sloupy s RCF LF12G301

Keď sme už pri tých 15tkach čo by povedal crash na 15NW100/8R ?  ( http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=82863 ) Jak tak čumím na tie parametre tak to môže byť celkom slušná kúpa. Robím si naň zálusk.

Web

Re: Sloupy s RCF LF12G301

Co na něj asi můžu vyprávět, když jsem ho nikdy neměl v ruce. Mám doma jen 18NW100. zvuk se mi líbí, s velkými signály jsem to zatím neměl na akcích možnost hnát. Ty repráky maj něco do sebe, ale člověk to musí umět využít, jinak je to jenom drahej špás, stejně jako jezdit s ferarri do práce. V prachmizerném bassreflexu krmeném slabým zesilovačem je toho škoda, a zase v horně je neodymovej magnet takové menší mínus. Zůstává už tedy jenom ta vlastnost že je to "dobrý reprák se silným pohonem" pevná membrána a nízká váha. Vyplatí se ti to?
Jenom malinko slabší ferity na tom nejsou vůbec špatně.

(upravil dbmax 22. 2. 2009 14:24)

Re: Sloupy s RCF LF12G301

aha no dikes len zatiaľ orientačne si robím prieskum pretože tie BCčka sú mi sympatické, a máš ešte niečo alebo či si počul alebo celkovo ak si mal v rukách radu PS 100/ 76 alebo TBX tiež z 15´´ ?

Web

Re: Sloupy s RCF LF12G301

15NW je podla mna akurat do kompaktneho BR cca 80L. Do horny nie, ma to dost tazku membranu, i ked ostatne parametre hovoria, ze by to aj slo. Este skor BP horn, napr. ako USB.

Re: Sloupy s RCF LF12G301

dbmax: jo, repráků mi prošlo rukama i ušima víc, ale sám z toho mám rozporuplné pocity, takže těžko vykládat. Obecně Bísíčka i podle parametrů jsou trochu méně citlivý, právě kvůli jejich těžké membráně, která je ale zas hodně odolná.

15NW100 by se v kompaktním a lehkém bassreflexu uživila. 15" verzi do horny bych se bál ne kvůli membráně, ale kvůli velkým přesahům cívky od póláků a malému neodymovému magnetu. Je ale potřeba zkoušet. Kombinací je mraky, a lidi stavěj spíš ověřený věci. Já se rozhodl zkusit MT18SUB s BC18NW100, nikde jsem na to neviděl reference, tak snad to vyjde. Dneska jsem to bednisko pro testovací účely (DTD) dostavěl.