Téma: co k Beta 10

Nazdar chlopi


Mám postavené satelity z Beta 10 a APT80, je to v BR cca 35l. Bedna je podla dokumentácie Eminece. Výhybka z Dan-u Beta - full a APT 4k 12dB hore. Tá beta má okolo 2k hrb jak prasa a ta APT šlape až od 4k takže to pásmo okolo 2k je urvaté jak hovado.

Špekulujem nad novou výhybkou ale čo som si simuloval tak nic moc, preto zvažujem že tam vymením výškáč.

Do očka mi padlo Selenium D220Ti a horn HM11-25 len ta cena je už proti APT úplne niekde inde.

Čo poradíte? Aby to šlo cca od 1k malo okolo 60W a za slušnú cenu.


DIK

Web

Re: co k Beta 10

K té betě si dej DT150+HM11-25, cokoliv dražšího je pro betu škoda

Web

Re: co k Beta 10

DT150 je dobrá volba, hraje pěkně, zvlášť za ty peníze.

http://www.profirepra.cz/mereni.php?s=sest101

http://prodance.cz/protokoly.php?AnchorID=68&Lng=CZ

Re: co k Beta 10

Ale, notak..DT150 je fenolický driver se vším všudy, co k němu patří i nepatří, ale poslouchat se dá. D220Ti už by tam přišla moc "over".

Web

Re: co k Beta 10

já ji měnil v odposlechu co máme v divadle, starý craaft shořel a distributor mi odmítl prodat náhradní membránu s tím, že mi ji vymění sám, cena bude 800,-. Tak jsem objednal dt-150 za ještě menší cenu od prodancu (mám s nimi takovou zkušenost, že mi prodají náhradní kmitačku a vůbec při tom neodmlouvají). No nečekal jsem, že takovej sráč bude vůbec přijatelně hrát, ale hraje parádně, o 100% lépe než craaft. Asi si sednul do původní výhybky lépe, než originál smile A hraje i nad 10 kHz. Je tam už dva tři měsíce a ještě neshořel, do druhého odposlechu ho objednám taky.

Re: co k Beta 10

Tyvole co do toho pereš, že ti hoří středovrchy v monitorech? Nekmitá ti při vyšším výkonu konec?

Web

(upravil moula 25. 1. 2009 13:56)

Re: co k Beta 10

Odešlo to po 10  letech provozu, to je v pořádku. Kolegovi to třeba při zvukovce nahouklo, a shořel, jinak si to nedovedu vysvětlit, normálně s tím opravdu nejsou problémy. Vedení se totiž rozhodlo v poslední době pořádat koncerty a aby se ušetřilo na zvuku, zvučíme to s kolegou na vybavení divadla - tedy města. Občas je to na hraně, ale na novou techniku nejsou finance. Teprve na větší akce si bereme vlastní aparát... To tady ale nebudu rozmazávat.
Jestli tě zajímá zesilovač, je to nějáký seak nebo seac. Má na sobě napsáno D-MOS power amplifier, na štítku 2*200 / 8 (takže tam budou možná zmůstkovaná TDAčka nebo tak něco). 2U potvora, vstupy jack, výstupy canon a tady je zvláštnost - vzadu to má přepínač na 8 ohmový provoz (200 W na kanál, tedy 2*200W, náš případ) nebo 4 ohmový (4*100W) a pak jsou na každý konektor výstupního canonu přivedeny dva výstupy- na dvou pinech jsou + a na jednom - . Ale je to krumpl, šumí.
Podrůměrné odposlechy 12"+1" jsou asi od Hockeho, tipuji jen dle provedení, nerad bych mu to neprávem přisoudil...
Sorry za OT

Onee: hlavně si vyber něco, na co je odladěná výhybka, pak už to bude jen Plug&Play

edit: Asi zjistíš, že za málo peněz přiměřeně muziky a že odladěná vexle se blíží cenou použitým měničům, ale s tím nic nenaděláš, horší repráky potřebují víc kompenzovat, aby si z nich něco dostal. Ale bedýnky jsou určitě malé a hezké, pěkně se nosí, že jo? To ti závidím...

Re: co k Beta 10

Budky su to naozajn fajn, teraz do toho dorábam konec a to bude už úplná paráda. Na účel na ktorý sú stvorené neni očem pomer cena / výkon 1*. Rozhodol som sa postaviť ešte jedny do tých pôjde Beta 10 a DT150 z výhybkou z profirepra. Keď to bude o kus lepšie tak prerobím aj tie dve už hrajúce (hm.. prerobim ich tak či tak smile  ).


Na malé sáli do 200hlav tyto repra rezané od 100Hz hore a slušný sub neni očem. Na väčšie na každú stranu 2x tieto bedne a 1x sub a zas je pohoda. smile

Web

Re: co k Beta 10

onee: na dveste lidi v sale 2ks 10"+1" ?  To je predpokladam na nejaky hudebni podkres, aby tam nebylo ticho? Na ozvuceni kapely nebo tak to asi nemyslis?

Re: co k Beta 10

Tak ak by to malo byť v akusticky normálnej (priemernej) miestnosti tak je to málo, ale ked to pustíš v tej hovadine čo stojí u nás v dedine a volajú to kultúrny dom tak tam máš aj rezervu.

Web

(upravil sinclair 27. 1. 2009 22:49)

Re: co k Beta 10

Jo, u nás je taky taková sokolovna-rámusárna, co doslova zesiluje zvuk:-)
Kdysi jsem tam vzal po jednom subbasu EV MTL2 a 2x15"+2" na stranu pro klasickou tancovačkovou kapelu a ze začátku to vypadalo, že jsem ty lidi přijel pozabíjet...a to jich tam bylo skoro 300. Strašně vysokej strop, hladké omítky, dřeva minimum, prostě rámusárna.
Od té první zkušenosti už tam jezdím s dvěma malými kostičkami - BR suby SUB15 od BC, k tomu dvě 15"+1,4" a konce jen lechtám.
Ale zase jsem se setkal se sálem, kde byl takový zvláštně dvoustupňový balkon, pod ním taková jakoby kapsa a na stěnách ten těžký oponový samet, na tom balkóně čalouněný křesla, v sále obložky palubovkama snad do dvou metrů výšky asi 10cm od stěny. Ten sál tak neskutečně žral basy, že jsem kvůli tomu musel přestavit procesor a stejně to tavilo basový konce do plných.

Takže Hanzsi, je docela možný, že v té jejich rámusárně to bude stačit - průser bude, až s tímhle minimalistickým aparátem přijede do lepšího sálu, bude se snažit z toho vytavit maximum a bude to hořet.

Web

Re: co k Beta 10

Pekne povedané "rámusarna" smile

Není plánovené s týmto aparátom robiť nejaké velké zvučenia. Tie bedničky mám spravené tak že sa dajú použiť aj ako pódiové odposluchy, takže sú plne využitelné aj s velkým aparátom. Keď do toho dokončím tie konce čo mám na stole pošlem to antoniovi ako projekt.

Keby som plánoval robiť veľké zvučenia tak min 2x12" + 2" na stranu ideál (2, 3x).

DIK všetkým za koment

Web