(upravil Bubacek077 19. 2. 2008 21:02)

Téma: Věž Panasonic SA-PM28 (píše F61)

Zdravím,

mám věž Panasonic SA-PM28 a vždy, když má začít hrát, vypne se s kódem F61. V popisu poruchových kódů od Panasonicu píšou, že F61 je chyba v napájení/koncovém zesilovači.

- Napájecí cesty jsem měřil, napětí všude odpovídá (bez zátěže), zkrat na výstupu není.
- Kontroloval jsem elyty ve zdroji, překvapivě jsou tam Nippony, připadají mi v pořádku.
- Propájel jsem většinu spojů, studeňáky to taky asi nebudou
- "Kšandy" taky vypadají v pořádku, propískal jsem je a vedou všechny

nenapadá vás někoho něco? Už zbývá asi jen koncák, to bych nebyl rád...

EDIT: ještě mě napadlo vyměnit stbilizátory, napíšu až to provedu

Re: Věž Panasonic SA-PM28 (píše F61)

SS na výstupu není?

Web

(upravil Bubacek077 20. 2. 2008 1:00)

Re: Věž Panasonic SA-PM28 (píše F61)

ee

//tím myslím jako že není smile už jsem z toho jelen mad

EDIT: ha tak přeci jen, v momentě, kdy se věž zapne, je na jednoum konci cca 3V ale je to otázka mrknutí oka ... anebo chyba měřáku!

Re: Věž Panasonic SA-PM28 (píše F61)

To je ustalování pracovních bodů. To by neměla být příčina toho erroru

Web

Re: Věž Panasonic SA-PM28 (píše F61)

Má to na výstupu relé nebo ne? Pokud nesepnou, měř napětí proti kostře na obou stranách kontaktu. Jestli se tam objeví např. 2V, je konec poškozený, shazuje to ochrana a dává povel do procáku, ať zahlásí krpu.

Web

(upravil Bubacek077 20. 2. 2008 21:03)

Re: Věž Panasonic SA-PM28 (píše F61)

Nemá, relé je akorát v napájecí cestě.

Koncák je čtyřkanál, protože věž má "bi-amping" zvlášť výstup pro výšky a zvlášť pro basy. Na jednom výškovém výstupu naměřím hned po zapnutí věže ss 3V, ale okamžitě zmizí.

koncák je RSN314H41 A  (našel jsem k tomu akorát tohle)

(upravil sinclair 20. 2. 2008 21:43)

Re: Věž Panasonic SA-PM28 (píše F61)

Na mutovacím vstupu AC DET by po zapnutí mělo viset nějaké stř. napětí, je tam?Jestli ano, je ten koncák v řiti.
No bóže, sedm stovek...

Web

(upravil Bubacek077 21. 2. 2008 22:34)

Re: Věž Panasonic SA-PM28 (píše F61)

Tak:

na tom mutovacím vstpu AC DET jsem po zapnutí naměřil 2,6V proti napájecí zemi.  Proti signálové zemi neměřím nic.

Má smysl zaobírat se výměnou stabilizátorů?

Podotýkám, že věž už nezůstane zapnutá ani chviličku, okamžitě po zapnutí napíše F61 "jdi se klouzat" a vypne se.

EDIT:

big_smile už mi to hraje!!!!

nějakej moula z toho vykuchal ventilátor a mě nedošlo, že tam musí bejt...

//ale jinak jsem vyměnil stabilizátory a nějaký kondy

Re: Věž Panasonic SA-PM28 (píše F61)

Cože? To má detekovanou i vrtuli? A vrtule je dvoudrát nebo třídrát?

Web

Re: Věž Panasonic SA-PM28 (píše F61)

vrtule je dvoudrát...asi měřej odpor vinutí, nebo uzavřenou smyčku...

Re: Věž Panasonic SA-PM28 (píše F61)

Cauky mam Panasonic SA-PM 28 a udělala mě to to že vyjeli cd a uz nejdou naspatek jde to strasne tuho.Mam znameho co mu to udelalo uplne stejne ale zahodil to.Je to skoda poradte ale vim ze to muze bejt z mnoha veci nebo to muze nejaka blbustka ridici integrak.Vsem moc dekuji

Re: Věž Panasonic SA-PM28 (píše F61)

Ahoj, mám tu samou věž a udělalo mi to samý.  Dokonce s tím už nešlo nic dělat, tak jsem to rozebral a po rozborce to začalo chodit, ale občas v tom divně zavrčelo a zakřupalo.  Časem to udělalo zase a když jsem to znovu otevřel, nešel jsem tam jedno ozubený kolečko s chybějícíma zubama.  Bohužel dva chybějící zuby jsou hned vedle sebe což je neopravitelná závada.  Kdyby snad někdo tuhle věž chtěl prodat s jinou závadou, tak bych o ní měl zájem.

Re: Věž Panasonic SA-PM28 (píše F61)

ale vsechno je opravitelna zavada,zijem v cesku,ne?:o)kazdopadne by mohlo bejt nekde k sehnani nahradni,zkus prosmejdit net