Téma: Gramec - nepochopitelný defekt

Zdravím,

mám gramec (Kenwood KD-66F, rok kolem 89*, pokud by to někoho zajímalo), plná automatika. Obdržel jsem ho za mrzký peníz, takže extra iluze o jeho stavu sem neměl, ale nakonec byl nečekaně v celkem dobrém stavu. Normálně ale fungoval asi tak.....no tak 30minut. Před vypnutím jsem pouze manuálně pomocí tlačítka "Vpřed" posunul ramínko někam ke středu a vypnul ho. To je vše.
Po zapnutí, nereagují žádná tlačítka, pouze neustále jede motorek na posuv ramínka směrem "Vpřed". Pořád. Sem tam, když člověk zmáčkne nějak chaoticky tlačítka, rozběhne se motor na desku a zase zastaví. Ještě blikají diody na předním panelu, cik cak, tak jako když ještě fungoval jak má. Takže s ním nejde nic dělat. Kuchnul sem ho, ale nic moc sem nezjistil. Zásahy na něm nikdo nikdy snad nedělal, vše vypadá původní. napájení je OK, jinak by nejel ten motorek, diody atd. Je tam uProcesor - NEC D7537 AC - sehnal sem jeho datasheet, zkoušel ho vyresetovat(otázka, jestli správně big_smile), bez výsledku.

Kdyby měl někdo nějakej nápad, čím by to teoreticky mohlo být, uvítám ho. Rady typu - vyhoď to - nepotřebuji. Díky díky

Re: Gramec - nepochopitelný defekt

že by tam vyschly kundíky a ten procík proto blbnul?

Web

(upravil StarLC20 19. 12. 2008 15:56)

Re: Gramec - nepochopitelný defekt

http://img171.imageshack.us/img171/5366/necaq1.th.jpg

Mmmm, to sice můžu ověřit, ale elytů je tam 6, z toho 2-3 patří do zdrojové části. Tím to asi nebude.

Otázka1: Může se pokazit krystal? Resp. mohlo by to mít vliv na funkci? (soudím, že ano)
Otázka2: Je správně, když onen procesor vyresetuji připojením Vcc(Vdd) přes rezistor(1k) na pin Reset? Tady by to tak mělo tak fungovat - nic se ale neděje.

Re: Gramec - nepochopitelný defekt

1. otestovat kondy
2. zvlnění zdroje
3. kmitá šutr ?
4. jsou vstupy na správných úrovních ?
5. co dělají ostatní řídicí signály

Web

Re: Gramec - nepochopitelný defekt

Ok, ale přiznám se, že nevím, jak zjistit zvlnění zdroje (svým nijak zvlášť přesným měřákem). K těm vstupům - to by chtělo mít servis. manuál s cílovými hodnotami - a ten nemám, takže nevím, kolika V-A se mám doměřit - takže sem v ( ! ). Ale díky za podnětné rady. Samozřejmě uvítám další.

Re: Gramec - nepochopitelný defekt

6. goto service
7. recykluj

Web

Re: Gramec - nepochopitelný defekt

nebo holt
1. vyměň "na blind" ty elyty. Snad Tě to finančně nezruinuje.

Web

(upravil StarLC20 20. 12. 2008 13:48)

Re: Gramec - nepochopitelný defekt

Sendy napsal:

6. goto service
7. recykluj

big_smile "recykluj" ...

EDIT1: Vše je po proměření ok...alespoň se zdá být....nechápu

EDIT2: Haha, po vyresetování procesoru přestanou blinkat diody, taktéž posuv ramínka se zastaví - rozjede se motor na točbu desky - při stisknutí lib. tlačítka se opět rozjede pohyb ramínka + procík se počne rapidně přehřívat! Co dodat...... asi recyklovat.

Díky za postřehy

(nechce admin toto bezvýznamné vlákno smazat?)

(upravil right13 20. 12. 2008 15:58)

Re: Gramec - nepochopitelný defekt

vedel by niekto poradit s opravou MC600Q ? smile trosku OT

Web

Re: Gramec - nepochopitelný defekt

Co máš
1. za problém
2. za schopnosti

Web

Re: Gramec - nepochopitelný defekt

sendy,mas mejl,aby sme to nezasierrali

Web

Re: Gramec - nepochopitelný defekt

StarLC20 - svůj dred si smažeš sám smazáním prvního příspěvku. Jinak si fakt myslím, že kdybys nebyl línej a těch 6 elytů vyměnil, mohlo by to taky klidně začít fachat.

Web

(upravil StarLC20 20. 12. 2008 23:14)

Re: Gramec - nepochopitelný defekt

opamp: ok, ty seš odborník, 100% mnohem větší než já - ale na druhou stranu, jak jsem popsal v EDIT2, připadá Ti, že ony nové symptomy mají původ ve vysušenejch kondech? Ok, pokud bys ty začal s výměnou elytů, tak vyměním elyty.

Re: Gramec - nepochopitelný defekt

Elyty to robiť môžu, a každý servisák ich po premeraní zdroja a šutra buď premerá alebo rovno vymení. Kór ak sú to malé elyty a pri zdroji tepla, tie odchádzajú rady.

Web

Re: Gramec - nepochopitelný defekt

StarLC20, posílal jsem Ti mail, dorazil?

Web