Re: Pomozte s navrhom zdroja

Josifku, jsi na špatné adrese. My tu nad nějakou předraženou grafikou neonanujeme. Pro příště se zkus alespoň jako dospělý vyjadřovat když už jím nejsi. Svoje pubescentní výlevy si nech pro kamarády.

Re: Pomozte s navrhom zdroja

Prepac oci, uz budem ticho big_smile

(upravil KomarD-Jeay 20. 12. 2008 15:11)

Re: Pomozte s navrhom zdroja

Josifek napsal:

Inac pre komara
HD4870X2 + HD4870 CF_###################¦)############################### 159W-408W ! (HD4870 512MB)
Cize 2x500 uz nieje take nerealne co ?.

No toto mi neda hlupacku, ak by si vedel citat, su tam napisane 2 karty. Ked si taky odbornik umelec, tak by si mal vediet, ze CF je CrossFire a teda 2 karty v "paralelnom rezime".

Hod sem foto, co si uz vytvoril, urcite to mas pofotene, ked si taky velky odbornik.

ED> Este je tam dokonca napisane aj ATI Multicard, aby aj taki ako ty, chapali o com je ten graf; lenze komu niet rady, tomu niet pomoci.

(upravil BigDrobek 20. 12. 2008 16:07)

Re: Pomozte s navrhom zdroja

Josifek napsal:

Sakra vy to asi fakt nechapete. Kazdy komercny zdroj ma kurnik nejaky drop pod zatazou, a ja tam ten drop nechcem. V pohode mozem mat od sponzora zadara 1200W zdroj, ale aj ten ma drop pod 12V v zatazi.

Ty si asi natvrdlej nebo co. Jak může to napětí spadnout když je tam zpětná vazba jak prase? Já ze 200W zdroje tahal pouze z 12V 400W a napětí mi spadlo o 0,1V. Pochybuju že u novejch zdrojů to spadne o víc.
U dobře provedenýho spínanýho zdroje prostě není možnej pokles napětí, pokud nepřestřelíš jeho parametry. Jedinej větší úbytek může bejt na vedení, protože ty průřezy 0,5 a 0,75mm2 jsou na ty proudy docela vtipný, nicméně 1500W zdroj má asi i trochu silnější přívody.


Btw 5V větev není hlavní, ale živí dost věcí.


Edit: Pokud někdo tvrdí, že má spínanej zdroj těchto kvalit vysoký drop. Potom 750VA trafo má drop jak píča a nevím proč ho chceš použít?????? /malý srovnání, spínanej zdroj naprázdno 12,01V, naplno zatíženej 11,94V, drop necelejch 0,1V, trafo 1000VA naprázdno po usměrnění odhadem 12,5V po plným zatížení 11,5V (neměřil jsem to, ale jako nástřel postačuje) co má chytráku větší drop? Trafo asi 20x/
Pokud chceš trafo bez stabilizace za ním, jenom trafo, můstek, kondy, tak kup tak 10kVA trafo a i to bude podle mě mít větší drop než ten spínanej zdroj. Fakt miluju lidi co se pustí do něčeho o čem ví uplný hovno a ještě tu budou nadávat lidem, kteří se mu snaží vysvětlit, že je to uplně nahovno dělat takovej zdroj. Ti co to tvrdí mají asi nějákej důvod proč to říkají a u většiny těch co tu postily je to důvod zkušenosti, protože ví, že to je k hovnu, takový řešení.

Pokud si takovej znalec jak tu píšeš, proč sis dávno takovej zdroj neudělal sám? Pokud víš jak udělat bez dalších prvků tvrdejch 12V +-0 tak to udělej a dostaneš asi nobelovku, protože pokud chceš stabilních 12V tak trafo a můstek nepostačí, bude tam muset být nějáká dodatečná stabilizace /která bude mít účinnost daleko nižší než spínanej zdroj, takže trafo bude muset být ještě o to větší/.
Pokud si fakt pracháč, tak napiš sinclairovi, plácni mu 100 tisíc na stůl a on Ti udělá takový dělo co Ti dá třeba 300A na 12V, ale nevím co s tím budeš dělat.

Trafo do kompu je řešení jako rvat do motorky parní stroj..

Josifek napsal:

Nemam co dodat. Na inom fore mi uz poradili co som potreboval, cize to tu mozte uzavriet, alebo si nadalej mozte vasimi bezvyznamnymi postami kompenzovat vase komplexy a budovat ego velkych radioamaterov.

Kdyby to co si nenapsal nebyl absolutní kravinec, už by to někdo někdy udělal. Lidi nejsou tak blbí. Navíc by se tu určitě ozval sinclair nebo někdo a poradil Ti co a jak, jelikož je to ale uplná blbost, buď rád, že sem nepostl to co si o Tobě myslí. Věř tomu, že on to umí od plic a většinou má pravdu.
Pokud jsou na jiným foru takový odborníci jako Ty, tak to potěš koště co z toho vyleze.. big_smile

Edit2: Tak mě napadlo: Víš co je zajmavý? Že vždycky Ti co maj kecy jako Ty odsud rychle vysmrdí, protože si myslí, že maj pravdu, ale ono je to dycky naopak.. wink Takovejch jako Ty už za existenci tohoto fora bylo minimálně 10, někteří dostali rozum a jiní si šli léčit svoje nápady jinam. Fedderman byl asi nejsilnější odvar všech, nicméně po 50 stranách dohadů pochopil, že se někde spletl, ale v 90% si stál za svým ikdyž z toho smrděla hloupost, protože podle jeho postů měl doma perpetum mobile.. smile