Téma: ozvučnice pro 2x15" +1x2"

Potřeboval bych poradit v jaké bedně bude hrát nejlépe tato sestava ,případně by se mi hodil nějaký plánek.

http://www.prodance.cz/protokoly/2x15pl … +c8045.pdf

Re: ozvučnice pro 2x15" +1x2"

Překonaná koncepce. Čerstvě mám v rukách tahání beden do 1. patra a z 1. patra. Ještě že jsem nebyl totální idiot a nezvolil jsem koncepci výše uvedenou 2 * 15" + ..., protože tahat cca 45 kg a 160 litrů objemu každé bedny by bylo moc těžké, ani do auta by se mi to nevešlo, i má 15NW76 + ND3030 + BP 91 se svými 29 kg a 70 litry mi dává zabrat. Puntičkáři koncepci 2 * 15 vyčítají i horší práci na středech. Ale basy i výšky zahraje slušně. Naposledy jsem je slyšel (povytahuju se) na okružní lodi u Acapulca, kde na ní kapelka hrála hezké mexické rytmy. Ale ti je nemuseli stěhovat, byly přišroubované.

Re: ozvučnice pro 2x15" +1x2"

2*15 na satelite nieje zle riesenie, robi sa to bud ako 2,5 pasmo s hornou hore, kde dalsi basak je kvoli pouzitiu bez extra basakov len ako samostatne stlpy, ci skor ako Dappolito, najma ked je to na hornach tak sa da dosiahnut citlivost az 106dB/W od cca 150hz hore.
Kvoli prenostitelnosti a dosiahnutiu vyssieho akustickeho tlaku je vhodne riesenie 2x na stranu 15"+1,4"/2", kde druha bedna je na prvej hlavou dole, s tym ze sa tie bedne spravia tak, aby boli horny hned blizko horneho okraja ozvucnice.
Pomoze tiez pouzitie s lahkymi neodymami, kde jedna bedna vojde aj do 25kg/kus, v pripade dvoch basov sa to da stlacit na 35-40kg.

Re: ozvučnice pro 2x15" +1x2"

Má zkušenost těm 25 kg na bednu neodpovídá. Nakonec jsem ideovým spolutvůrcem těch mých beden (Hubert byl hodně překvapen požadavkem na užití ND 3030, tenkrát ještě za 8500,-, k jednomu 15"), jsou to originály Megaton - první v této kombinaci. Honil jsem se přitom i za co nejnižší hmotností a bohužel i moc omezil objem. Nepoužil jsem kvůli váze RCF 15X400, což je repro, které se tam hodí nejvíc a je dodnes asi TOP v 15".
Horny podle mých zkušeností znamenají vždy nárůst váhy.

Re: ozvučnice pro 2x15" +1x2"

Kvoli hmotnosti sa oplati kupit napr EV ZX4 alebo ZX5, je to v plaste, neodym, 400W box. Ma to vraj 19.5kg, ale zda sa to tak lahke, ze jednou rukou sa to da dvihnut nad hlavu a mavat s tym este.
My sa na akciach vlacime s 2*15+2 boxom, co ma asi 80kg, taka dvojchlapovka smile Totiz je to vyrobene z DTD smile

Re: ozvučnice pro 2x15" +1x2"

Problém hmotnosti jsem řešil před třemi lety, kdy bylo potřeba udělat DJku nezávislou (navíc si holka potrhala nervy na rukou od tahání). Nakonec nejlaciněji plasťáky, přeosazené Megatony (mimochodem s nepovedenou výhybkou, Hubert se k ní neznal) ve slevě u Prodanců (PD 12-150 a S 150), 14,5 kg. Teď už se "pochlapila" a troufne si prý na ART 722 s 18 kg..., když už se nebude muset tahat se zesikem. SW ART 905 už mám a doplní to na větší akce.