Re: Kenwood KAF-1030

Mám dojem že tyhle potvory vede Alan Kraus,kus cirka 150Kč,teda pokud se nepletu,bral jsem je myslím kdysi od něj.

(upravil little 6. 12. 2008 16:10)

Re: Kenwood KAF-1030

Poproměřoval jsem většinu tranzistorů  v zesilovači (vyjma MOSFETů) a všechny jsou v pořádku (vyjma už zmíněné jedné strany koncových darlingtonů s pěti vývody). Veškeré usměrňovací diody (včetně můstku) jsou v pořádku. Pojistka už (po odpájení vadných koncových tranzistorů-Q134 a Q136) bez problému drží, ostatním pojistkám se nic nestalo, tudíž nebylo potřeba je vyměňovat. Na hlavním potenciometru hlasitosti není ani mV SS napětí. Na CN511 (tj mezi E koncových tranzistorů) je 40mV, což odpovídá tomu, co je napsáno v manuálu. Na CN502 jsem naměřil okolo 15V, takže s napájením předzesilovače problém není. Abych řekl pravdu, tak už mě moc věcí, které bych mohl vyzkoušet, nenapadá. Výstupní relé stále nechtějí sepnout a ani jedna indikační kontrolka se nerozsvítí (předtím, když se po větším pootočení VOLUME objevilo na výstupu nějaké SS napětí, relé rozepnula a svítily naráz všechny indikační kontrolky na předním panelu přístroje). sad

Kompletní servisní dokumentace přístroje:
http://leteckaposta.cz/623461149

Re: Kenwood KAF-1030

Nikdo nechce vzít do ruky věšteckou kouli a říct mi, co mu ukázala? Teda, ne, že by mě to nějak překvapovalo... smile

Re: Kenwood KAF-1030

Nestřelil Ti třeba nějakej kundik keramickej?

Web

(upravil little 6. 12. 2008 23:20)

Re: Kenwood KAF-1030

Kéž by. sad Ona v tom zesilovači bohužel není žádná závada viditelná na první pohled. Vždyť ani pouzdra těch dvou vadných koncových tranzistorů se neprolétla po místnosti. Je to pořádná záhada. Sinclair sice říkal, že procesoru nic nebude, já bych si tím ale tak stoprocentně jistý nebyl...

EDIT: Obávám se, že jsem odhalil problém. Může mi prosím někdo najít datasheet procesoru, který je v tomto přístroji umístěn? Jedná se o CXP82136-536. Podívejte se prosím na CN104. Jsou tam 3 vodiče z nichž by na jednom z nich mělo být oproti GND +13V. Žádných +13V, je tam celých +21V. Na Emitoru Q150 by mělo být okolo 6,4V-je tam skoro 8V. Takže, jestli to dobře chápu, je procesor vlivem vyššího napájecího napětí (o 1,5V) zničený? A vůbec, jak je možné, že je na CN104 namísto +13V celých 21V?

Re: Kenwood KAF-1030

Skontroluj ZD102, D501 a kondík C224, respektíve pri Tvojom spôsobe "opravovania vymeň". Prečo je tam 21V mi nejde do hlavy, blbo sa na tú schému kuká a nieje mi jasné prečo by trafo dávalo viac? Pred zrážacím odporom R524 má byť tiež 13V. Vzhľadom na hodnotu odporu tam bude tiecť malý prúd, inak by sa na ňom tratilo viac. Q550 má v bázi to čo má mať?
Kua, to tráfko na standby mi nejde do hlavy...
5,6V je stabiliyovanzch trandom  Q150, takže skontrolovať, spolu  s Q149, ten dáva info procáku o vypnutí.

Web

Re: Kenwood KAF-1030

Na prázdno tam může být víc.
Kolik máš na to procesoru ? měříš pytel pičovin, místo aby jsi se podíval na to základní.

(upravil little 7. 12. 2008 12:12)

Re: Kenwood KAF-1030

Napětí na R561 (odpor těsně před procesorem) je rovno 7,59V, přestože by tam mělo být okolo 5,6V.

Re: Kenwood KAF-1030

Tak to máš pěknou krabici na jinej zesilovač, nebo Ti ten měřák ukazuje hausnumera.

(upravil little 7. 12. 2008 15:39)

Re: Kenwood KAF-1030

Hmm, ten procesor nemá nic jako ochranu proti přepětí? Něco jako "CPU SpiKe"? smile

Re: Kenwood KAF-1030

Asi nebude uplně littlefest.. teda trotlfest lol

(upravil ondra Ch 7. 12. 2008 19:33)

Re: Kenwood KAF-1030

Neznám žadnej jednočip, který má nějakou ochranu proti "přepětí...dáš mu víc a jde kukat... Tak pokud tam je 7V tak hledej chybu ve stáblu 5,6V.....třeba se ještě rozejde....

Web

Re: Kenwood KAF-1030

Ondro, to som mu písal už včera, ale to je ako keby hrach na stenu hádzal...

Web

Re: Kenwood KAF-1030

Promiň, já to nějak přehlédl...tak co Little? Jak to vypadá?

Web

Re: Kenwood KAF-1030

Žádná sláva. Podařilo se mi najít datasheet podobné řady procesorů kde je naprosto nesmlouvavě napsáno v tabulce "Absolute maximum ratings" u Supply voltage 7V. Obávám se proto, že už se nerozejde. sad

Re: Kenwood KAF-1030

Ondro, to nebolo na Teba, ale na Littleho...
Ajtak by som ten stábl opravil a skúsil, čo keď...

Web

Re: Kenwood KAF-1030

Ale vždyť stábl s tím nemá co dělat. Už z trafa jde skoro 20V, což by dle SM vůbec nemělo.

Re: Kenwood KAF-1030

No to by sice nemělo, ale za D501 by mělo být i přesto 5,6V...zkontroluj to kolem Q150....

Web

Re: Kenwood KAF-1030

To většinou z trafa leze víc voltů, když jede naprázdno.

smile Z toho stáblu by mělo lízt furt 5,6V, od toho je to stabiliztor. Nebo to už stabilizátor není. A pak s tím už opravdu nemá nic společného. smile

Web

Re: Kenwood KAF-1030

Těch 7 V Absolute Maximum je daný technologií výroby. Maximální provozní napětí je většinou specifikovaný ještě níž, na 5,5 - 6 V. Při 7 V dochází k průrazu polovodičových přechodů a celej čip se začne chovat jako taková trochu dražší Zenerka. Pohříchu většinou chybí předřadný odpor, který Zenerka ke své činnosti nutně potřebuje.

Pokud tam je nějakých 7,5 V, znamená to možná, že ten procesor stále ještě Zeneruje. Je jistá šance, že není K.O.
Bacha na to, stejnej rozsah (a podstatně menší odolnost) mají i téměř veškeré I/O piny, nejen ten napájecí.

Web