Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Dílna » napájecí zdroj k zesilovači

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: napájecí zdroj k zesilovači

chtěl jsem se zeptat kolik VA by měl mít toroid k 120W zesilovači. díky

Re: napájecí zdroj k zesilovači

to záleží od toho v jaký třídě zesilovač pracuje, ale obvykle se dává o nějakých 30-100% silnější trafo než je výkon zesilovače. záleží na tom jestli šetříš, jestli to využiješ nebo jestli to chceš mít nekompromisní, potom ještě rozhoduje tvrdost zdroje a a jeho účinnost

Web

(upravil jiriw 13. 10. 2008 18:37)

Re: napájecí zdroj k zesilovači

takže předpokládám když mám toroid 2x24V a 2x2,08A že je to na 120w zesil málo? po usměrnění je tam 2x33V..

Re: napájecí zdroj k zesilovači

to máš nějakých 96VA takže ti je jasné jak tu psal chyna že z toho zesáku těch 120W nevytáhneš. to ti řekne někdo jiný ale myslím že je důležité také napájecí napětí toho zesáku vůči trafu.jako že pro zesák který pro plný výkon potřebuje 100v a ty mu dáš 30V tak i kdybys měl to trafo výkonově resp proudově naddimenzované třeba stonásob tak ti to tolik nepomůže když je málé napájecí napětí. ten zes potřebuje dostatečné napětí pro rozkmit a od toho se odvíjí proud.snad to říkám dobře. jinak co že je to za zesák??

Web

Re: napájecí zdroj k zesilovači

Stačilo napsat, že na jeho toroidu cca třetina VA chybí a je to.

Re: napájecí zdroj k zesilovači

no jo ale tím by toho moc nepořešil

Web

Re: napájecí zdroj k zesilovači

Jiříku, i když zanedbáme výkon trafa tak jak chceš tahat 120W ze zdroje který má jen 33V SS naprázdno? Do dvouohmové zátěže nebo jak? Z toho plyne že tady je problém nejen na straně výkonu trafa ale i jeho napětí. Co kdybys nám napsal co je to za zesík?

Re: napájecí zdroj k zesilovači

je to zesák s lm4780, http://nemitom.ic.cz/zes60w.html tady jsou stránky

Re: napájecí zdroj k zesilovači

2 jiriw: Ty už jsi to postavil nebo se jen tak ptáš?

Web

Re: napájecí zdroj k zesilovači

postavil a koupil od kámoše blbý toroid protože jsem naprostý amatér:-( chtěl jsem si to vzít jako maturitní práci, ale nemám 8 ohmové bedny, tak se možná vrhnu do konstrukce beden, snad to bude lepší nápad

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Dílna » napájecí zdroj k zesilovači

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£