(upravil cinochlist 9. 2. 2010 18:53)

Téma: Ekonomický, nejlépe 12" sub k satelitům

Dobrý den,

potřeboval bych postavit nějakou ekonomickou, avšak hrajicí verzi velmi malého subu k 8" satelitům. Nejlépe sub s 12" reproduktorem, nebo 15" jen velmi malých rozměrů. 15" již mám, ale chtěl bych menší z důvodu přepravy a také proto, že tuto sestavu bych používal pouze jen na velmi malé akce typu dětský maškarní.
Děkuji za rady, nemohu nic na internetu najít.


Oprava: satelity jsou 8" + 1" driver

(upravil Jawis 8. 2. 2010 14:43)

Re: Ekonomický, nejlépe 12" sub k satelitům

Sub s 12" už je poměrně dost nestandartní zařízení, natož s malými rozměry. Jestli už je i "malá" 15-ka moc velká, tak asi bude dost problém. Já osobně, kdybych trval na 12", tak bych postavil Band Pass.

Re: Ekonomický, nejlépe 12" sub k satelitům

ano, band pass by mohla byt verze ohledne velikosti vyhovujici, ale nikde jsem zadny projekt nenasel. Krome teda autosubu a o to nestojim.
Koukal jsem i na zahranicni stranky, ale nic, asi neumim hledat.

Re: Ekonomický, nejlépe 12" sub k satelitům

No ja myslim, ze kdyz se da 12" ala 12TBX100 a radne se to nakrmi rekneme 800-1000W tak to hrat bude i z maly bedny smile
Akorat se bedna bude muset necim zatizit, jinak odskace pryc! smile smile

Re: Ekonomický, nejlépe 12" sub k satelitům

Ano, to je moznost a hrat to urcite bude, ale... Proto jsem psal ekonomický, potřebuji to jen na hodně malé akce do 40-ti lidi. Zadny open-air pro stovky lidí...

Re: Ekonomický, nejlépe 12" sub k satelitům

No ja vim, ale to je docela protimluv, protoze basy z maly membrany dostanes jen pres velkou vychylku, coz znamena dobry repro a silnej zesik. Takze aby to bylo i levny asi neumim poradit ...

Re: Ekonomický, nejlépe 12" sub k satelitům

to máš pravdu... za málo peněz malo i hudby, ale me by to stacilo... jen najit neco funkcniho...

Re: Ekonomický, nejlépe 12" sub k satelitům

Nejlevnejsi me asi napada, ze mozna Beymy SM212 nebo SM112 by neco uhraly..? Jaky mas ty satelity?

(upravil jardapeši 8. 2. 2010 22:18)

Re: Ekonomický, nejlépe 12" sub k satelitům

Ono jako dostat hodně muziky pro 40 lidi z 12" repro a ještě ekonomické...no to mi nejde vůbec dohrmady..Já mám 2x sub15 (ps100) a i to je málo podle mě někdy.....ono i 40 lidi ti dělá stěnu a odhlučňuje...basů není nikdy dost smile
Jinak nějakou povedenou ozvučnici a repro jak říkal Hanz - BC 12TBX100,12NW100/ RCF LF12N401 ,ale jak říkal Hanz....takové repro chce pořádně nacpat a kvalitně,takže žádný omnik,qsa atd,atd.. a aktivní vyhybku no není to žádná prdel...

Re: Ekonomický, nejlépe 12" sub k satelitům

Vyber si reprak a daco poladime, dobry 12" v BP zahra pomerne slusne. Pripadne by to mohla byt mini hornicka, od takych 60-70Hz by to nakopalo prdel smile

Re: Ekonomický, nejlépe 12" sub k satelitům

ekonomicka sa mi zda aj SB115..najvacsi rozmer bedny je 66cm..ostatne rozmery su mensie..nepocul som to hrat so ziadnym reprakom, ale co by som tam osadil, je urcite LF15G401..alebo nieco lepsie..podla financii..dnes na takychto sukromnych akcoskach leti makucky dunivy bas, ktory dokaze sem tam dobre kopnut, ta minihornicka to tam skoli vsetkych k zemi, a nikto nebude mat z toho prilis dobry pocit..a makke basy by som z toho moc neocakaval..

Re: Ekonomický, nejlépe 12" sub k satelitům

Jsem taky pro BP, protože to je velmi univerzální řešení a budeš se pohybovat řádově okolo 60 lt. Levný reproduktory (cca do 3tis) pro daný účel jsou 12PS76 (asi skončila výroba), SM112W, LF12G301 ad. Když budeš chtít jít na krev možná najdeš něco u fane nebo eminence.

Re: Ekonomický, nejlépe 12" sub k satelitům

možná hodně low, ale co takhle delta12lf? Ale nemohla by byt v BP.

Re: Ekonomický, nejlépe 12" sub k satelitům

Si jeste nenapsal, jaky mas ty satelity?

(upravil MethMan 9. 2. 2010 11:28)

Re: Ekonomický, nejlépe 12" sub k satelitům

D12LF nebude dobrá volba.

(upravil cinochlist 9. 2. 2010 11:43)

Re: Ekonomický, nejlépe 12" sub k satelitům

Satelity: Bass Volt PS8/151 a Beyma CP09

oprava: nahoře jsem omylem napsal 12" satelity, ale jsou pouze 8", vsiml jsem se az ted

Re: Ekonomický, nejlépe 12" sub k satelitům

Verse dělá jeden systém 8" s 10" sw. Viděl jsem roztomilý asi 50 lt BP SW s 12tbx. Nejsem schopný si vzpomenout kdo to dělal, ale bylo to šedé s vyfrézovaným logem výrobce na boku a se dvěma porty vedle sebe.

Re: Ekonomický, nejlépe 12" sub k satelitům

Na Prodance nedávno někdo prodával 12TBX100 v BR bedně za 3 litry.

Web

Re: Ekonomický, nejlépe 12" sub k satelitům

jo, už jsem to našel, tady jsou fotky

http://michalvlasic.rajce.idnes.cz/minibasovka/

Re: Ekonomický, nejlépe 12" sub k satelitům

Tak k osmipalci by asi i D12LF byl docela prinos, kazdopadne ten inzerat by byl super kauf!!