Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 5)

Audioweb.cz » Smetiště » PC problém (Nová grafika?)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 92]

Re: PC problém (Nová grafika?)

tady je http://audioweb.cz/uploads/thumbs/2195_cpu-z.jpg

Re: PC problém (Nová grafika?)

Dobrý, ale zdá se, že ti nefunguje CnQ a navíc to napětí je nějaký divný (program asi sečetl napájecí napětí obou jader..). smile

Takže vlastně je všechno v pořádku.

Re: PC problém (Nová grafika?)

Spíš mi příjde, jako kdyby druhé jádro vůbec nejelo. hmm Pouštím si písničky skrz Foobar2000 a Asio a tehdy je výkon PC normálně mezi 20-30%... když u toho něco dělám, dostanu se klidně i na 60% vytížení jádra, ale druhé se nezapne a tak se stane, že se mi PC totálně zaseká. sad

(upravil little 8. 2. 2010 22:27)

Re: PC problém (Nová grafika?)

Tož to je nějaké divné. Tu svojí plečku jsem ještě pořádně ničím nevytížil, na vše reaguje okamžitě.

Ctrl+Alt+Del a zkontrolovat, které procesy užírají výkon. Možná tam budeš mít v systému i nějakou breberku... hmm

Re: PC problém (Nová grafika?)

právě to mě trápí už od začátku PC.. mám u nečinné procesy systému stále 70-80% sad

(upravil little 8. 2. 2010 22:40)

Re: PC problém (Nová grafika?)

Nedělej si srandu, dneska už jsem se nasmál dost. lol

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=53&p=50

Samozřejmě, že se ti u něčinných procesů zobrazuje takové číslo. Vyjadřuje to (hodně zjednodušeně řečeno) volný výkon procesoru (s přihlédnutím k ostatním procesům), takže máš většinou vytížen CPU na 20-30%. Kapišto? smile

(upravil bhm1 8. 2. 2010 22:45)

Re: PC problém (Nová grafika?)

big_smile aj... tak to sry, už jsem z toho dosti vynervovaný.. Díky za upřesnění wink  Ale to stále neřeší problém, proč se mi nespouští druhé jádro. hmm

Chtěl jsem to pořešit tímto, ale bohužel mi to nejede... hmm

http://www.chip.cz/cs/clanky/optimaliza … esoru.html

(upravil little 8. 2. 2010 23:00)

Re: PC problém (Nová grafika?)

lol
Ctrl + Alt + DEL. Vyfoť nám záložku Výkon a Procesy.

Druhé jádro nemusí být vytížené třeba z důvodu jednotlivých aplikací, které jednoduše neumí využít více jak jedno jádro. Nechápu co rozumíme pod pojmem "nespouští se mi druhé jádro". smile

Jaký máš vůbec operační systém? Předpokládám že Win XP, ale jaký Service pack?

EDIT: Ten článek je z doby, kdy ještě nebyl k dispozici SP3. Myslím, že tenhle balíček/patch pro dvoujádra by měl být v SP3 obsažen.

(upravil bhm1 8. 2. 2010 22:52)

Re: PC problém (Nová grafika?)

Tady máš všechny tři.. Ctrl + Alt + DEL ukazuje, že pracují obě... systémové informace ukazují jen jedno jádro a everest dvě, ale pracuje jen jedno.. hmm

http://audioweb.cz/uploads/thumbs/2195_ve.jpg

EDIT: Service Pack 3

Re: PC problém (Nová grafika?)

Neřešit, za sebe říkám, že by mělo být vše v pořádku.

Maximálně můžeš zkusit otestovat výkon CPU nějakým benchmarkem, který podporuje dvě jádra. Zkus třeba WPrime. U mého jednojádra je výsledek při počítání 32M 72s, ty bys měl mít mnohem méně.

Re: PC problém (Nová grafika?)

co máě za systém, jestli mě neklame intuice, tak aby to šlapalo tak jak má, měl by bejt x64 bitsystem ne.

Web

Re: PC problém (Nová grafika?)

Pokud by chtěl využít hafo operační paměti a 64 bitovou instrukční sadu procesoru tak ano. Pokud chce využít dvě, nebo 4 jádra, pak stačí XPčka, Visty. Sedmičky...

(upravil redyuri 9. 2. 2010 2:40)

Re: PC problém (Nová grafika?)

a čo tak si nahodiť driver na procák z amd.com, ha? smile)) nech to ukazuje ako má a nech funguje CnC (ak to je zapnute v biose)

Web

(upravil bhm1 9. 2. 2010 18:09)

Re: PC problém (Nová grafika?)

bohužel jsem zkoušel nahrát nejnovější bios již několikrát, ale bez úspěch... jsem na tohle asi blbej. hmm

little - jinak jsem tedy celkem v klidu.. asi funguje vše jak má, protože ve Wprime mám 32M - 20,5s

(upravil little 9. 2. 2010 18:23)

Re: PC problém (Nová grafika?)

No vidíš, o takovém výsledku si ta moje plečka může jenom nechat zdát. smile

Odkud vlastně seš?

Re: PC problém (Nová grafika?)

z Brna... díval jsem se i na takt procáků a napadlo mě, co ho pustit třeba až na 3Ghz.? aktuální teplota procáku jen s otevřeným internetem a icq 13°C

Re: PC problém (Nová grafika?)

Tak buď je čidlo pěkná kecka, nebo ti přecejen funguje Cool n Quite. Na 3 GHz ho podle mě přetaktuješ snadno. Dát HT na 4x (ze stávajících 5x), takt RAMek shodíš o stupeň níž a HT Frequency dáš o něco výše.

(upravil bhm1 9. 2. 2010 18:39)

Re: PC problém (Nová grafika?)

wow.. tak tohle mi nic moc neříká... nevim jak je to s Cool n Quite, ale v PC mám 4 větráky. 3x80 + 120. wink + zdroj

Re: PC problém (Nová grafika?)

To seš teda lepší než já-mám celkem dva, jeden na CPU a jeden ve zdroji. lol

Jestli ti to šlape v pohodě a nerozumíš tomu, tak se na přetaktování procesoru radši vykašli. smile

Re: PC problém (Nová grafika?)

Taky jsem nad tím teď tak přemýšlel.. asi to taktnu až začne PC pokulhávat... navíc plánuju komplet reboot systému, takže to bude alespoň první měsíc perfektně rychlé big_smile

Příspěvky [41 až 60 z 92]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » PC problém (Nová grafika?)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£