Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 5)

Audioweb.cz » Smetiště » PC problém (Nová grafika?)

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 92]

Téma: PC problém (Nová grafika?)

Zdravim,
Chci se zeptat, počítač mi po zapnutí nenaběhne ale létají přez obrazovku takové čáry, pruhy a problikává.. Musím ho min. 10x restartovat než neběhne. Problém se nejdříve projevil na staré konfiguraci AMD 3000+, zákl. deska K8N Neo, ramky 2x512MB dual, zdroj Eurocase. Po čase počítač odešel ( asi blesk ) s tím zhořel zdroj, procák, deska, ramky. Zbyla mi jen grafika, HDD, DVD-rom a Floopy. Druhý den jsem zadarmo dostal sestavu AMD X2 4800+, zákl. deska Asus M2N-E - nForce 570 Ultra, ramky 1GB 800Mhz, Zdroj seasonic 450W, ale bez grafiky... asi se ptáte proč sem píšu konfiguraci. Jde o to, že jediné co mě napadá že by to mohlo dělat je grafika. ta je Ati radeon X1300pro chci se ujistit zda je to opravdu ono. Pokud je tak hledám dobrou grafiku do 2500Kč. Díky za rady a připomínky   (chyba v software asi ne, PC je přeinstalován snad 6x)

Re: PC problém (Nová grafika?)

jestli grafiku do 2500 tak se tam vlezeš +- s toudle 
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=72674

Web

(upravil bhm1 3. 2. 2010 20:25)

Re: PC problém (Nová grafika?)

chyno díky, lepší by bylo 2500 a míň, ale budiž.. jinak grafiku kupovat nebudu dokud si nebudu na 100% jistej, že je ta stará špatná. Proto jsem to sem dával. hmm

Re: PC problém (Nová grafika?)

půjč si od kamaráda jinou grafárnu a uvidíš. nebo to dej do servisu, ať ti řeknou co s tím je, když si nevíš sám rady.

Web

Re: PC problém (Nová grafika?)

No tak když ti to dělalo na starém počítači, ten jsi celý kromě grafiky vyměnil a dělá ti to pořád, tak nevidím jinou možnost. Ale stoprocentně jistý si samozřejmě nebudeš do té doby, než tam vyzkoušíš jinou grafiku.

(upravil froggg 4. 2. 2010 10:50)

Re: PC problém (Nová grafika?)

Zkusil bych i otestovat operační paměti. Klidně toto můžou zapříčinit a je jim i vlastní, že se chovají nahodile. Jako chyba OP či GK se může jevit problém i v případě, že je vadný zdroj, ten pak není schopen kvalitně napájet dané komponenty a při nedostatečném testování se může člověk domnívat, že jsou OP nebo GK vadné, ve skutečnosti byly jen nekvalitně napájeny. A navíc, pokud je vadná deska, může nastat opět ta samá vada, která se bude tvářit jako vada čehokoliv jiného. A takovou desku může poškodit třeba opět špatné napájení. Co z toho vyplývá? Identifikovat takto popsaný problém bez toho, abych to měl v ruce, se dá jen na základě pravděpodobnosti, která plyne z praxe, to je ale celkem nepřesvědčivé, takže je třeba to otestovat a prozkoušet a když už ne jinak, tak vylučovací metodou přijít na to, kde je chyba. Tady to na GK poukazuje hlavně pro to, že je to jediný společný komponent pro oba PC, kde se problém projevil. Mohl by to být ale taky problém monitoru, kabelu...

Re: PC problém (Nová grafika?)

z toho cos psal mi to jako problem grafiky evidentně přijde. Když ještě chvili počkaš, odejde sama.-)

Web

(upravil bhm1 4. 2. 2010 17:22)

Re: PC problém (Nová grafika?)

Miláno - takto ta grafika chodí už 4-tý rok xD

frogg - monitorem to není, na jiných PC šlape supr.

Jediné co mě tedy napadá je grafika a je to jediný společný bod obou PC. Monitor jsem také vyloučil. Takže hledám grafiku do 2,5k

Zatím je tu výběr mezi:

Sapphire HD 5670 1GB

Leadtek WinFast GTS 250 512MB

Re: PC problém (Nová grafika?)

Upeč ji v troubě. lol

Re: PC problém (Nová grafika?)

Jestli to má být na občasné hraní tak kupovat novou kartu kolem 2k je pitomost.  Karty z druhé ruky za stejný peníz tu novou zašlapou do země. Jestli to na hraní být nemá tak dávat 2k za zobrazovadlo je zbytečný.

Re: PC problém (Nová grafika?)

ta grafika má být primárně učena na hry, ale prostě rozpočet větší nemám... a musim koupit jedině novou.

Re: PC problém (Nová grafika?)

Ten nápad s tou troubou možná stojí za vyzkoušení:
http://www.extrahardware.cz/forum/viewt … amp;t=7206

Jinak za 2k bych sehnal radši něco staršího.

Re: PC problém (Nová grafika?)

Ze zvědavosti, proč musí být nová?

(upravil bhm1 4. 2. 2010 18:54)

Re: PC problém (Nová grafika?)

Jsem student a peníze mi na ni dá mamka. Ta moc nepodprouje PC proto tak malý rozpočet. Už je vám doufám jasné proč musí být nová.

hlavní je, aby mi to rozjelo na max. TDU.

    *  Operacný systém: Windows 2000/XP/Vista
    * Processor: Intel P4 2,4Ghz or AMD Athlon 2800+
    * Pamät: 512 MB - 1GB
    * Volné miesto na HDD: 8GB
    * DVD-ROM mechanika: 8x Minimum
    * Grafická karta: Ati Radeon 9800 256MB VRAM alebo nVidia 6600GT s 256MB VRAM
    * Grafické karty s vertex/pixel shaderom 2.x.
    * Zvuk: DirectX 9.0 Kompatibilná zvukovka
    * DirectX: DirectX 9.0C

Re: PC problém (Nová grafika?)

Co je to TDU?

Mimochodem, mám úplně tu samou základní deslu a nemůžu si ji vynachválit. smile

Re: PC problém (Nová grafika?)

Asi si sedím na vedení ale nechápu proč musí být nová...
Buďto Ti chce koupit grafiku nebo ne. Se starším HW většinou nebývají problémy, nehledě na to že karty z kategorie 8800gt/4850 atd. povětšinou ještě záruku mají. A vydrží Ti déle než nová za 2,5k. Nenechá si to nějak vysvětlit? Pokud přes to ale nejede vlak, nemůžeš si přidat nebo si půjčit od rodičů (vrátíš v létě z brigády) ?Pak by jsi mohl koupit něco co nebudou vyhozený prachy.

Re: PC problém (Nová grafika?)

nevím... z druhé ruky ale asi nepude... zkusim to ukecat.

Re: PC problém (Nová grafika?)

priklanim se k nazoru bazar, kdyz bude funkcni tak co, a da se najit i se zarukou. jinak kupoavt slabou kartu, tak te to bude akorat stvat, coz za 2tis urco moc vykonna nebude. btw, mam 1 rozbitou vga na polici , tak zitra neco treba upecu smile najede system, ale nesepne monitor. tudiz ji klidne udelam k obedu jako hlavni chod. zkousel jsem ji na vicero deskach a nic sad

(upravil bhm1 4. 2. 2010 22:48)

Re: PC problém (Nová grafika?)

bently - big_smile vtipné je, že teď jsem se bavil s mamkou a přiklání se také k názoru trouba.. zítra de na 250° a když to nepude, zkusim ji ukecat na větší rozpočet.

Jinak kdyby to nevyšlo, tak jakou tu grafiku do těch dobře 3000.?

Little - TDU = Test Drive Unlimited   ( Vidíš jak jsi s deskou spokojen a tady jsi mi na ni plival big_smile http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=8054&p=6 )

Re: PC problém (Nová grafika?)

jaky mas monitor - rozliseni? neco s cim si zahrajes dnes i na lepsi detaily zacina u ati5770 a ta stoji bohuzel jeste vic. pod 3 litry koupis bazarovou 4870, gtx260, s tema si zahrajes vpohode na 22~24 rozliseni, v nouzi atinu4850, ale uz to bude horsi.

Příspěvky [1 až 20 z 92]

  Stránky: 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » PC problém (Nová grafika?)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£