Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 9 z 15)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 15 »»»

RSS

Příspěvky [161 až 180 z 287]

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

opampovi to poštěváci ještě nedoručili!

Web

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

... Hradec fandí Betaronovi, jeho optimismu a pozitivismu, a ochotě obojí sdílet!

(upravil Hordek 28. 6. 2014 12:31)

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

.

(upravil Betaron 22. 1. 2012 16:51)

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Hordeku, postav si modulek, budu rád když se taky někdo další nechá zlákat k čirému bastlení smile a nějaké označení netřeba, nejsem ješitný, bavím se tím…

Dopoledne jsem prověřoval několik drobných nuancí a měřil; přídavná 100pF kompenzační keramika lépe slouží, je-li zapojeny z báze MJE340 až na +napájení.
Pak byla prověřena jednotnost celkového zesílení u obou modulů, napětí ze sinusového generátoru nastaveno na 1Vac.
A zajímalo mě to zejména proto, že u jednoho koncáku byl použit trimr 10k a u druhého 4k7.
S trimrem nastavení klidového proudu 10k bylo výstupní napětí 12,5 Vac
S trimrem nastavení klidového proudu 4k7 bylo výstupní napětí  9,6 Vac
Osadil jsem tedy 10k i do druhého a výstupní napětí je nyní v desetině Voltu totožné smile

edit, ještě abych nezapomněl, nyní jsou v obou zesilovačích tranzistory typu MJE

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Třeba topologie Betaron c

Web

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Ondro Plachý to se nediv. Jestli to betaron poslal nejpomalejš (pošta má nějaký nový služby - ještě sem je nezkoumal), tak ti balík dorazí po 7 dnech jako mě cenný balík na dobírku ! :-/

Web

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

O vánocích mě šel balík Praha - Brno 5 dní..

Web

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Liberec - Kroměříž 24 hodin. I jindy, maximálně 2dny, nikdy se nezdržel déle. S poštou jsem spokojen, ať si na ní nadává každý jak chce. Spíš si myslím, že pošťák zavětřil cosi dobrého uvnitř smile

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

..no to by byl průser, protože balíček se zesilovačem žbluňkal lol

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Jestli zavětřil,tak neodolal

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

No, jestli jste viděli TVnoviny dnes na Nově, tak jste mohli vidět, jak se zachází s balíkem.

(upravil Dohnalik 22. 1. 2012 21:29)

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Nova...to je kapitola sama pro sebe, raději se na televizi nedívám už vůbec. Hlavně aby měli sledovanost. Vždycky tam mají tolik oDDborníků, prezentace formou bulváru... Jinak, na jiných pobočkách se s balíkem i se zákazníkem asi zachází jinak, ale tady jsem spokojen.

(upravil rf 23. 1. 2012 9:18)

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Jo viděl jsem a je fakt, že jsem si hned vzpomněl na testovací zesík a slivovici, no  to by byl ten zesík cejtit na hony daleko. Bratránek dovezl jednou z Rumunska "Cujku" rumunská průmyslově vyráběná kořalka a vypadla mi z 1,5 metru vysokého mrazáku na lednici na zem. Samozřejmě se rozbila. FUj, to bylo smradu - jak z hradu. A zrovna na 1. vánoční svátek a páchlo to ještě po novým roce.

Jinak - mě chodí balíky od nás cca  1-2 dny opravdu.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

rýchlu prepravu balíkov do koncového mesta potvrdzujem, 1-2 dni- SR aj ČR

Web

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Už to čeká na poště, v sobotu ráno to vyzvednu.

Web

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Nooooo, tož ať ti ji na poště nevychlastaj.

hraji na Yamaha DX – SY a Kurzweil ARTIS

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Balíček dorazil v pořádku. Na moduly jsem zatím nesáhl, ale veřejně zde chci vyzdvihnout kvalitu Betaronovy slivovice!!! Takhle dobrou jsem ještě nepil. Řetízkuje, voní, je krásně "hladká" v krku, a jak hřeje!

Web

(upravil sagitarius 25. 5. 2013 19:46)

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Jelikož jsem na tomto fóru nový, tak se zatím rozkoukávám, a pozoruju, že Betatron je člověk přesně mý krevní skupiny. Opravdu pěkné práce. Jen mě mrzí přístup některých k těmto zesilovačům. Byly doby, kdy to bylo to nejlepší řešení, a naopak stavět zesilovač z diskrétních polovodičů bylo masochizmem, protože poshánět v těch dobách všechny součástky na běžný tranzistorový zesilovač zabralo i více než rok, pokud zrovna člověk nebydlel v Praze, kde těch prodejen přece jenom bylo víc, a lépe zásobené, než jinde. A tyto IO stavbu hodně urychlily a zjednodušily. Sice můj první MBA 810 stál tehdy 280,-Kčs za kus, což bylo více než desetina měsíční mzdy, ale jak jsme byli šťastní. A opravdu to zase takový šrot není. Je pravdou, že na vážný poslech hudby bych už dnes asi toto nepoužil, ale pokud je jako zdroj signálu běžný PC s integrovanou zvukovkou, pak ani nemá smysl stavět High-end. Ještě pořád mám v šuplíku nějaké MBA 810A,  DS, DAS, MDA 2010, 2020 a podobně. Možná si s nima taky ještě někdy pohraju. A musím říct, že i dnes může mnohé uspokojit, protože je třeba si uvědomit, že ne každý má "netopýří" uši, a tutíž nepotřebuje žádnou super kvalitu. V mém případě po 15 letech zaměstnání na nádraží a pobytu v blízkosti brzdících vlaků, je i MBA 810 super HiFi. Jistě každý pochopí proč asi, že. Ovšem tím nechci říct, že bych kvalitou nejak pohrdal. Moje Home-made HiFi věž http://www.radio-foto.eu/radio/vez.jpg mi trvala 5 let 1987-1991- hlavně díky shánení součástek a dílů [bohužel lepší foto nemám]. Krabice jsou Tesla Almes, přední panely jsou plech a na něm nalitá 1cm vrstva Epoxydu vyfrézovaná ve stojanové vrtačce, nastříkaná titanovou metlou a popisy bílými propisoty. Gramofon se středovým motorem a staticky a dynamicky vyvažovaným litým talířem, ramínkem na kardanu s optickým vybavováním. Rádio klasika, zesilovač 2x130W sin, s 5 pásmovým EQ a 0-250ms echem, CD přehrávač je dodělaný až později, z mechaniky do PC.
Pokud by někdo chtěl vidět mojí "bastlírnu", kterou mám ve své panelákové garsonce, je na mé webové stránce věnované radiotechnice: http://www.radio-foto.eu/radio/ome.php

Web

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

sagitarius, pěkná práce, klobouk dolů.....

Web

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

sagitarius: nádherné a dokonalé.

Příspěvky [161 až 180 z 287]

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 15 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£