Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 12 z 15)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 15 »»»

RSS

Příspěvky [221 až 240 z 287]

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Betaron napsal:

..a propos Opampe, jak to vypadá s měřením koncáčku ? Asi to bude nějaký průser, když je ticho po pěšině tongue


Testoval jsem to zatím jen s laboratorním zdrojem 2x 25V 1A, průser to trochu je, na desce není ani jeden kond na zablokování napájení! Takže to se zátěží spokojeně kmitá.

Po zablokování napájení (použil jsem elyty 330uF/63 mezi +U a GND a mezi -U a GND) se to chová naprosto vzorně, až mě to samotného mile překvapilo.

Obdélník 10 kHz do 4 ohmů, vstupní kond 470p odpojen

Web

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

díky moc kluci, tak obratnou odpověď jsem nečekal, díky wink

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Ondro, to je výborné !
..a jak jsi uvedl problematiku kmitání s laboratorním zdrojem při zátěži, ihned jsem si dal do souvislostí zákmity s mým laboratorním zdrojem +/- 2-30V. Avšak následně s tvrdým, dobře filtrovaným zdrojem +/-42V, který jsem připravil pro tento koncový modul, to chodilo naprosto bez problému, aniž bych k němu dal blokovací kondíky…

(upravil reeb 24. 3. 2012 0:21)

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

reeb napsal:

Blokovat napájení- aspoň malý elyt paralelně se svitkem.

jak kdybych to neříkal ...

je-li elyt daleko od koncových tranzistorů jako by tam pro vf nebyl...

Web

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

..reebe, my víme že víš všechno, i kolegové na slovanetu tě čas od času ubezpečují o tvých schopnostech big_smile

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Nevím všechno, to neví nikdo big_smile   jde o to, abychom věděli , oč jde

Web

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Přimlouval bych se tedy za úpravu desky (přidání kondíků), má-li to být blbuvzdorné zapojení pro mlaďochy... Chová se to totiž docela mravně i v limitaci, i SR je dostatečná...

Web

(upravil Betaron 25. 3. 2012 10:08)

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

..njn, stačí rozšířit plošňák zhruba o 5mm na každou stranu a blokovací elyty se tam podélně vejdou. Z mého pohledu je to ještě jednodušší; pokud budou zákmity, elyty připájím ze strany mědi smile
Popravdě řečeno, už se mi s tím nechce babrat, rozjel jsem současně dva větší projekty, myšlenkami a přípravou se soustředím už pro tento úkol…. ještě honem dodělat symetrický vstup do dalšího starého PA zesilovače, ať to mám z krku… smile

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Tak Ti to můžu poslat zpět? smile

Web

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

..ne, nemusíš mi modul posílat zpět, věnuji Ti jej big_smile ale v rámci slivovicové dotace bych prosil ještě prověření při vyšším napájecím napětí smile

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Souhlasím a provedu smile

Mimochodem, poslední panák padl za vlast večer po změření smile
Rád bych koupil další, kdyžtak se ozvi mailem nebo SZ, díky moc!

Web

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Zdravím, ještě bych se chtěl zeptat u toho fázového invertoru Betarona, pro napájecí napětí koncového zesilovače o velikosti +-60V se musí zvětšit odpory R6 a R7 na hodnotu např. 4K7 ? či více ? nebo se pletu ?

zkrátka moje vize: zapojit dva 300W mono zesilovače do můstku pomocí tohoto invertoru a získat tak mono 600W (zesilovač je ve třídě AB, (MOSFET) vlastní konstrukcí mého kamaráda a snad není potřeba schema k tomuto dotazu, nerad bych ho šířil smile ) Dííky za každou radu smile

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Místo KC509 použij trandy na vyšší Uce, ale stejně musíš nastavit správný pracovní bod a nastavit dobře protifáze sinusoidy. Lepší než to stavit a piplat se s tím je varianta ze schéma AZK220. Určitě to půjde aplikovat i pro tvůj případ…

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Nemohl by někdo prosím upnout schéma toho můstku AZK220 ? už jsem se po tom díval ale našel jsem jen nějaké předzesilovače AZK220, jsem začátečník (student) a nejsem schopný poznat můstek AZK220. Určitě nechci přijít k hotovému, ale poněvadž tomu ještě tolik nerozumím tak se ptám a hledám rady smile Díky

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

U AZK220 je můstek udělaný tak, že jeden konec je invertující a druhý neinvertující:

http://www.fotosave.cz/thumbnails/15c8ad119b1165c55137d035ff4c6e64.jpg http://www.fotosave.cz/thumbnails/4a7432d6e643399d20736ecb99331d91.jpg

Web

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

..a tady to máš komplet - AZK220, servisní manuál
http://leteckaposta.cz/643489053

Podle blokového schéma si s tím už poradíš smile

(upravil potkan 30. 3. 2012 22:21)

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Dobrý den, dokončil jsem Betaronův zesilovač a překonal očekávání! Na první zapojení funguje na 100%, hraje čistě a krásně. Zatím zkoušeno od +/-15 do 25 V, Zdroj 40 V pro zesilovač teprve vyrábím. Díky za nápad! Pavel   http://leteckaposta.cz/751268037

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

..no vida ho, kluka jednoho! smile
To máš zapojené v můstku? Vhodný toroid nabízí kolega jik v bazaru za dobré peníze...

(upravil potkan 31. 3. 2012 22:14)

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Nemám, jen byla vhodně velká deska, tak jsem to namaloval 2x na ni a je to kompaktnější. Trafo 2x30V / 100W mám připravené, plošňák na zdroj nakreslený,  mám hezkou 19" bedýnku od nějakého zařízení na vestavbu, jen teď toho času nepřebývá. Až pokročím dále, změřím, vyfotím a pochlubím se. Krásný den, Pavel

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Abych si nepřipadal jako politik ( slíbí a neplní ). vyrobil jsem přes víkend zdroj k zesilovači ( můstek 5A, 2+2 x 4G7 ). Desku jsem jen vyškrabal, nebyla chuť kreslit a čichat kyselinu. Naprázdno dává +/- 43V, uvidíme, jak se bude chovat se zesilovačem, ozvu se. Pavel       http://leteckaposta.cz/463836927

Příspěvky [221 až 240 z 287]

  Stránky: ««« 1 ... 10 11 12 13 14 15 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£