Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 11 z 15)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 »»»

RSS

Příspěvky [201 až 220 z 287]

(upravil Vendeta 16. 2. 2012 14:28)

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Betaron napsal:

Vendeta; fakt pěkné provedení, jak za starých dobrých časů smile Taky tam hezky vyhlížejí diody KY710…

To je tiež dovod prečo som ich tam dal.Sú mi také sympatické big_smile

Inač mam tu ešte rozrobeny mlý elkáč s PCL82 zasa recyklovanie šrotu.Vystupaky 676 26,A sieťak som vyrobil zo stareho vystupaku z riadkového rozkladu.V POdstate som použil iba kostričku a plechy.Treba mi ešte vyrobiť kryt na trafáky,Nastriekať šasi a Spraviť pekný predný panel chcel by som prírodný hliník.Fotky zasa nč moc.Vyťahujem to z kompu http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal … 9ffe2905d2

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

co tam kapacita, ak je v tolerancii, oveľa zaujímavejšia je hodnota ESR a svodu, ale to ti ten multimeter nezmeria. a meria naviac nevhodnou metódou, pri veľkých hodnotách kapacity ukazuje chujoviny

Web

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

To mi je jasne. Ale nejak zacat treba. Povyhadzoval som par desiatok kondikov aj po naslednom zmerani zvodu. Niektore stare kusy mali sice dobru kapacitu ale zvod jednotky mA...

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Zdaravim, jsem tu nový.Do teť jsem jen prohlížel forum.Super Betarone!!!Tvoje konstrukce jsou jednoduché,přehledné a za 0 Kč.To Začátečníci ocení.Zajímalo by mě jak pokračuje Opamp s měřením.Pokud bude zesilovač stabilní, určitě si jej ubastlim smile, jestli můžu.Ještě k zapojení,je lepší BD250,BD249 a T5,T6 kontrolovat na Betu (aby měly přibližně stejnou), nebo se to neřeší?DIKY

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Potřebuji optimálně využít trafo 2x18V 20VA pro "Betaronovu" minikonstrukci stereo zesilovače.
Jaký IO použít,abych využil maximálně parametry trafa?Jsem rozhodnut pro nesymetrické napájení a repro 4 ohm.Je vhodný adept TDA2003,nebo zkusit něco silnějšího?TDA2030?

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

zmeraj presne aké napätie dáva to trafo naprázdno, potom poradíme

Web

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Změřená napětí naprázdno:2x19,1V  síťové 232V

(upravil redyuri 6. 3. 2012 20:20)

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

to odpovedá po usmernení a filtrácii tak symetricky cca 2X25V, vcelku vyhovie LM1875, pri jeho cene je zbytočné používať TDA20x0, hotovú DPS najdes http://svetelektro.com/clanky/nizkofrek … 5-400.html
teda takto by to bolo symetricky...nie celkom chápem, prečo pri existencii symetrického zdroja robiť nesymetrický zosilňovač

Web

(upravil millano 12. 4. 2012 12:06)

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

pro  LM1875 doporučuji tudle DPS : http://audioweb.cz/viewtopic.php?pid=187403#p187403

ze stavby pro kamaráda mi zbylo ještě pár desek i LM1875, kdyby si chtěl.

/EDIT: zmizel mi odkaz na DPS, tak jsem pridal nový na dané téma

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Pro nesymetrické zapojení jsem se rozhodnul hlavně kvůli ochraně repro před ss napětím na výstupu.

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

a to je tak těžké tam dát jednoduchou ochranu ? ( dal bych ti sem schema i plošnák, ale už nemám přístup k mým nahraným obrázkům... )

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

(upravil jik 7. 3. 2012 13:28)

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Paddy, buď rád, že máš symetrické trafo, je škoda ho degradovat k asymetrickému využití - to bys dostal napětí 1x těch 25 voltů usměrněných dvěma diodama a pak si z datasheetu k TDA2030A můžeš odečíst výkon.

Ale to trafo se přímo nabízí k symetrickému napájení 2 x řekněme těch 25 voltů. To ale zase TDA2030A nevydrží.

Takže opravdu jediná vhodná volba je ta LM1875 a pokud možno do osmi ohmů anebo třeba LM3886, ale to už je jiná kapitola.

Edit: Ale ještě si uvědomuju, že po usměrnění a vyhlazení to napětí bude asi ještě větší než těch 25voltů. Zkus na to připojit nějaký můstek s kondenzátorem a změř to. Aby to nebylo moc i na ten LM1875...

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

jik: ale trt, trafo 2X19V dá po usmernení a vyhladení tých 2X25V symetricky.

Web

(upravil Paddy 7. 3. 2012 13:58)

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Díky moc za názory.Vzali jste v úvahu,že trafo má jen 20VA?Napětí bude rychle padat s výkonem.Bude přesto dosažitelný výkon vyšší,než při paralelním spojením sekundárů a nesymetrickým napájením 25V po usměrnění?

(upravil jik 7. 3. 2012 15:49)

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

20VA, tak potom je to asi fakt jedno (nevšiml jsem si). Akorát nemusíš spojovat paralelně ty dva sekundáry a topit je eventuálníma odchylkama příčným proudem ale usměrnit jenom dvěma diodama na krajích a střed jako zem.

Dalo by se říct, že vyšší krátkodobý výkon dosáhneš tím symetrickým napájením a dobrou baterií kondenzátorů. Ale bude se jednat jenom o první krátkodobé fortissimo po předchozím tichu. Bude to jenom ten "hudební" výkon, který normální člověk nemůže brát vážně.
Při zatěžování toho trafa hudbou to tedy bude o kapánek lepší v tom symetrickém uspořádání.
Upozornění: určitě ale ne pro TDA2030, ten by odešel hned po zapnutí, edit: takže bych se při tom 20VA trafu na další úvahy vyprdl a udělal bych to s TDA2030A nesymetricky za "0,-" Kč. smile .

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

och, 20VA.... smile) ale hrať to bude, akkurát pridať filtráciu, ale zase kondy do 35V sú lacnejšie

Web

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Zdravím, nevíte prosím někdo co to je za dokumentaci k fázovému invertoru Betarona ? docela by mě to zajímalo chtěl bych ho použít pro dva 300W zesilovače s napájením +-60V tak bych si to chtěl trochu prostudovat smile předem díky wink

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Invertor pochází z publikace: Zesilovače T74/78 od kolektivu autorů – Kroupa, Láb, Šimeček, která vlastně pojednává o detailech stavby Transiwattu, což by se dnes taky dalo zařadit mezi primitivní zesilovače smile

https://i.postimg.cc/z3sT5Nh2/2044510.jpg


Shodou okolností jsem včera chystal – maloval, leptal, oboustranná dps - malé plošňáčky můstkového invertoru s NJM4880L dle SaK 3/2000. Až prověřím dám vědět…

https://i.postimg.cc/pmDZ3T1B/2044511.png https://i.postimg.cc/5Hb3JVhW/2044513.png

..a propos Opampe, jak to vypadá s měřením koncáčku ? Asi to bude nějaký průser, když je ticho po pěšině tongue

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

http://aukro.cz/zesilovace-j-kroupa-r-1 … 81562.html

Web

Re: Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Berte ji, kdo má pocit, že ji potřebuje tak ji berte. Napsána pěkným slohem, ale pozor - v kapitole ve schématu koncového zesilovače "alá Transiwat" tam mají špatně namalované spojení bází koncových tranzistorů. DPS je ale už správně.

Třeba se to týká jenom jednoho vydání - nevím. Ale na druhé straně - schéma Transiwattu zná každý, tak si to může tužkou opravit jako já v mé knížce.

Jinak - mám ji Betarone v ještě horším stavu než Ty smile .

Příspěvky [201 až 220 z 287]

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Primitivní zesilovače k PC za 0,-Kč

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£