Re: 15"/18" sub

Vidis tak to je presne to - nevedel som, co tam este chyba. To je teda naozaj lepsie pochodit tie bazary alebo kupit nieco lepsie.

Re: 15"/18" sub

Jasně že to nemá cenu,to je pro někoho kdo chce vyloženě aktivky si postavit a má na to chuť.Ta 18ps76 by nebyla špatná varianta v sub18.18 oproti 15 už jde znát,ale já kdyby stavěl 18 tak jedině MT18sub,páč tahle konstrukce hraje pěkně a hlavně dost hodně,ale nvm jestli se tam dá dát 18ps76,když jo,tak opatrně se zesikem,přeci jenom nemá 100mm cívku.ohledně toho zesiku,raději šetři,šetři,šetři a sežeň pak nějaké ojeté QSC 1850HD,Mackie,Tapco J-2400 a úplně nej by byl nějaký ojetý Crest CC... Páč,na zesiku na basy se nemá šetřit a nevyplácí se to...
Jo a ještě vlastně,ty máš nějakou aktivní vyhybku vůbec???

(upravil NefroniK 28. 1. 2010 11:00)

Re: 15"/18" sub

Nie, vyhybku nemam. Uz som sa tuto temu snazil nazcnacit, ale nikto sa nechytil. Az teraz to napadlo teba smile

(upravil jardapeši 28. 1. 2010 10:53)

Re: 15"/18" sub

no tak máš další problém,potřebuješ 2 cestnou stereofonní / 3 cestná monofonní vyhýbku ,já bych do ní nikdy ani zadarmo nešel,ale myslím,že tobě by stačila: http://eshop.prodance.cz/DetailPage.asp?DPG=91229 ale opět prošmejdi net a najdi nějakou ojetou třeba DBX 223XL,Rane no prostě něco slušnějšího....
Ono každej kdo nějak začíná si myslí,že je to prdel si koupit repráky a ono to bude hrát jako kráva,ale k tomu musíš mít pořádný mašiny aby to hrálo "jako kráva" a to se se sečte a najednou si se dvěma sat. 12+1 /2xsub 18/crossover/zesiky/kabely atd na 50000tis za "slušné" věci a to jsi třeba na nějakých 2-3kw...no není to žádná prdel...

(upravil NefroniK 28. 1. 2010 11:09)

Re: 15"/18" sub

A co ten vyssi model CX 3400? Alebo je to to iste, len viacpasmove?

Medzitym sa mi podarilo odhalit osadenie tych starych Tesiel ku ktorym sa to ma stavat:
je to nieco ako ARS 1054 (ARV 3604, ARZ 4604, ARN 8604), s tym rozdielom ze to ma inu vlastnu navrhnutu ozvucnicu aj vyhybku.

OT: vysky budem pravdepodobne menit aby boli trochu predimenzovane a vydrzali, zrejme za ARV-104-03 alebo 04 a stredy tak isto (kedze jeden ma odtrhnute kontakty od membrany ... no ... dlho lezali nepovsimnute) asi za ARV-150-00.
Viem, ze tie nove vyskace co tam chcem dat maju mensi priemer, ale to sa nejak dorobi. Tak isto by som chcel vymenit vyhybku asi za CN 03-3-12 kedze uz sa budu menit repro, ale to asi necham ako posledne, uvidime co spravi len vymena repro. (V tejto povodnej vyhybke som uz menil "modre" a "sive" kondenzatory. Za nove, tieto boli asi zoschnute.)
http://img136.imageshack.us/img136/8171/vyhybka.th.jpg http://img251.imageshack.us/img251/7615/reprak.th.jpg

Re: 15"/18" sub

to je to samé akorát 3pásmová stereo,která je dobrá když každé pásmo jedeš vlastním zesilovačem,tzn. driver,středy a basy jedou zvlášť,myslím že  se tomu říká i triamp zapojení...

Re: 15"/18" sub

Zmenil som nazov temy kedze sa zrejme schyluje k 18".
Som teda ochotny dat za reproduktor 4000kc, aby som si potom nepovedal, co za prditko som to postavil.
Na vyber su nasledujuce moznosti:
15PS64 @ ???
15PS100 @ ???
18PS76 @ BC 18SUB
18PS100 @ ???

Momentalne sa mi najviac pozdava ten 18SUB s 18PS64, pripadne by som tam dal ten 18PS100.
Objavuje sa este otazka 4 alebo 8ohm, kedze pri 4 staci "mensi" vykon zosilovaca a bude to na 95% pre interier, resp. privodny kabel bude max. 20 metrov.

Ale ... oplati sa to vobec k zozstave, ktoru som uviedol vyssie?

Re: 15"/18" sub

mne sa osobne viac pozdava SB115 s RCF LF15G401..ta bedna sa k tomu da fakt pekne spravit, design aj velkost je vyhovujuca aj pre domace podmienky..neviem to porovnat s tymi 18" B&C-ckami, mozno budu hrat hlbsie, to neviem..nech sa vyjadria kompetentni, ktori maju skusenosti..cena toho RCF nie je o moc vyssia ako si povedal, ze si ochotny dat..

Re: 15"/18" sub

Když 18" tak MT18sub....

Re: 15"/18" sub

A co do neho z tychto resp. v tejto cene?

Re: 15"/18" sub

Nefronik zrestaurování je na místě.Tenhle návrh ozvučnice vyšel myslím v modré řadě AR/84 a bylo to asi 110 l ozvučnice naladěná dost nízko.Takže s tím subwooferem se "hlouběji" nedostaneš,budeš mít rezervu v akustickém tlaku v basech a ty bedny budou "slabším" článkem řetězce.Doporučil bych ti bedny po zrestaurování připojit ke kvalitnímu zesilovači

Re: 15"/18" sub

Nepotrebujem sa dostat nizsie - viem, ze to hra dost nizko (a pekne), ale zvyraznit tie nizke kmitocty tak, aby mi neuletela membrana tych ARN na vyssich hlasitostiach kde po restaurovani bude na vyskach a stredoch oproti momentalnemu stavu dost rezerva a na to prave chcem ten sub. Co si myslis o tej vyhybke? Co nechat, co vyhodit? Pripadne celu novu? Kvalitnu vyhybku k tomu sam nenavrhnem.