Re: 15"/18" sub

Vzhledově a na doma bych zvolil ten SUB15, na menší party udělá taky pěkný bordel... Na doma je to už docela almara, ale zase bych někde v obýváku či v pokoji nechtěl mít EM15 kvůli vzhledu smile

Web

(upravil jardapeši 26. 1. 2010 11:58)

Re: 15"/18" sub

A ještě je tu jeden návrh a to MS SB115 http://www.repromania.net/forum/viewtop … 2&t=90
nebo : http://www.repromania.net/forum/viewtop … &t=216
a také: http://www.repromania.net/forum/viewtop … &t=355
ták a teť si vyber!
jsou to dobré ozvučnice a podle mě i lepší než sub15....
a já když jsem slyšel hrát MT18sub s G401 to byl jiný hukot a bordel než sub15 co mám doma....takže když 15 tak bych šel asi do té zmenčeniny  15  MS SBF15 ale ona i ta konstrukce Dflex15 vypadá podle toho měření luxusně..ale problém pro tebe bude že nejlepší je v tom to RCFko a to už jsou jiné peníze

(upravil NefroniK 26. 1. 2010 15:46)

Re: 15"/18" sub

Akekolvek RCF nepripada cenovo do uvahy sad Medzi MT18 a sub15 je dost rozdiel uz len kvoli tomu priemeru, si laicky myslim. Kappa je do SBF15 a Dflexu nevhodna.

Jedine co teda pripada do uvahy je ten SB115, ale to si myslim, ze je to iste ako SUB15 a vzhladom na zjednodusenie konstrukcie by som teda zvolil SUB15. Simulacia, ktoru som poslal vyssie, teda 100l, ladenie na 38Hz a vyplnim to skoro cele vatelinom (podla simulacie 80%, ale to bude odhadom, doladenie podla sluchu). Z povodnej skary 10cm bude asi 8cm - to este prepocitam. Co si o tom myslite? A co vyhybka?

EDIT: Zosilovac, bohuzial nie je mostikovy. Cca 2700kc.

Re: 15"/18" sub

Z vlastnej skúsenosti ti moc neodporúčam zmenšovať štrbinu. Skôr naopak. Snaž sa ju spraviť s čo možno najväčšou plochou, pridá to na mohutnosti basov. Šírku zvoľ cez celú ozvučnicu a výšku zvoľ takú, aby výsledná dľžka BR bola asi do 3/4 hľbky bedne. Tlmenie 80% bedne mi v profi príde trochu nezvyčajné, myslím že úplne stačí vytlmiť steny vatelínom s hrúbkou tak 5cm.
Zosilňovač pokiaľ nie je premostený, sa zapojiť do mostíka dá s menšími úpravami. Tebe by to ale neprinieslo nič, keďže potom by si ho musel zaťažovať 16ohm impedanciou.

(upravil jardapeši 26. 1. 2010 18:14)

Re: 15"/18" sub

Jéžiš marja proč chceš něco zbastlit a ještě na píču když máš tady povedené konstrukce z plánkama od lidí co tomu rozuměj,to nechápu!!!a k tomu ještě nějakej podělanej zesilovač a chceš aby to fakt hrálo..omg...to nemá cenu tohle...Kdyby jsi si raději počkal,našetřil a koupil to co ti tady říkáme,tak budš mít apec ,že se kámoši poserou,néé ty raději budeš vymýšlet kktiny...sorry,ale muselo to jít ven

Re: 15"/18" sub

S tím zesilovačem by sis teda pomoch, ani RMX 850 a 1450 bych na sub v žádným případě nedoporučil, nebudou basovat! Šetři na pořádnej subovej monoblok nebo modul s dostatečnou filtrací a tvrdým zdrojem, nejlíp by ti vyšel třeba Aldax 250, rozhodně lepší jako nějaký profi zesilovač.

(upravil NefroniK 26. 1. 2010 19:31)

Re: 15"/18" sub

Jarda v pohode, chapem ta smile Snazil som sa len nasimulovat nieco, coho krivka by mi vyhovovala viac ako ta, ktora bola uvedena pre uz overene ozvucnice od profikov pri zahovani nizsej ceny lacnejsieho reproduktora.
Tak ale aby som teda nevymyslal, moznosti su tieto:
- Eminence Kappa 15LF v SUB15
- B&C 15PS76 v Dflex 15

Martin: mas na mysli tento Aldax 250? Bolo by to lepsie ako napriklad American Audio VLP-600 v mostiku? Postavit stavebnicu by som sa nebal, pripadne si objednam aj zostavenie, ale kedze sa do toho nerozumiem, cim sa ovlada vystupna hlasitost? "Deska zesilovače obsahuje pouze dva nastavovací prvky, trimr nastavení vstupní citlivosti a trimr nastavení klidového proudu koncového stupně." Nechapem z toho, co vsetko k tomu zosilovacu so zdrojom budem este potrebovat. sad

Stale tu vsak ostava problem vyhybky.

Re: 15"/18" sub

Martin: ty ses taky dobrak smile  vidis, ze na sestavovani vlastniho zesiku neni, by to nedopadlo dobre.

Ta levna kopie QSC (co jsem ja doporucoval), kdyz bude hrat do 8mi ohm neco uhraje a bude to stacit.

Re: 15"/18" sub

Hanzs: ten modul bych do kupy nedal asi ani já, ale občas se tu najde dobrák, co prodá už hotovej kousek, jen jsem ho navedl co by tak nejlíp odpovídalo... A co se týče těch levnejch PA zesů, to fakt není dobrej nápad... Pokud chceš aby to basovalo, musíš na to mít zesilovač... Pochybuju, že ten jmenovej QSC bude chtít ty basy hrát, když to nedokáže ani RMX 850... Chce to prostě jak já rád říkám, subovej zesík... Můžeš si udělat malej pokus, jestli máš doma PA subik a nějakej zes podobnej RMX 850 a slušnej domácí Hi-Fi zes, zkus jak to hraje... Na tom hi-fi zesu to pojede krásně a bude mít lepší basy wink

Re: 15"/18" sub

Martin: ne nemusis mi vysvetlovat, co jak hraje. Mam tu k dispozici DPA880 i tu levnou kopii QSC RMX a PA subbasu asi 8ks smile Takze ano obecne mas pravdu.
Presto at se Nefronik na me nezlobi, ale dohromady to poradne neda a kdyby si to nechal od Aldaxu (nebo nekoho jineho) delat, tak se nedoplati...

Re: 15"/18" sub

Jasný, možná jsem to přepísk informovat tě o takový věci, máš víc zkušenosti jak já, ale prostě jsem to psal tobě pro něj, jestli mi rozumíš smile.

Re: 15"/18" sub

2 nefronik:No já sub15 mám,ale teť kdybych asi něco stavěl zase s 15" tak asi postavím jinou ozvučnici a asi ten Dflex,vypadá zajímavě ale to raději napiš tady Lukyssovi ten to ladil myslím,nebo bude vědět jak to hraje.Já to neslyšel a nemohu posoudit,ale ta konstrukce se my hodně zamlouvá...a šel bych asi do toho BC 15ps76...jo a stím zesíke:počkej chvíli,než to postavíš budeš mít čas a prošmejdi všechny bazary a zkus sehnat ojetej pořádnej zesik na to,jinak tam mužeš dát klidně RCFko 15X400 a stejně to bude hnusně hrát....když už něco levnějšího tak aspoň ojetý nějaký Tapco nebo Behringera,ty potřebuješ něco co ti dá v mustíku 4ohm aspoň min 1000w klidně i víc,ať má ve špičkách trochu rezervu...Ale nejdřive napiš Lukyssovi a pokecej s ním ohledně těch konstrukcí...

(upravil stanley4a 27. 1. 2010 12:44)

Re: 15"/18" sub

Chcem sa len tak bokom spytat..pomohlo by, napr. na zosiku QSC GX3, ktoremu sa moc do basov nechce, vylepsit filtracne kondenzatory na zdroji? na kazdej vetve je 2x4700mikro.. tak ze by som ich odtial vyhodil a dal tam aspon 2x silnejsie..
nie som odbornik, tak sa radsej pytam...v com spocivam tvrdost zdroja? ma v tom prsty filtracia?

Re: 15"/18" sub

stanley4a: už se to tu tuším řešilo a nepomohlo, ten zesík je stavěnej tak jak je stavěnej(omrdanej) a přidáním větších kapacit by si tuším mohl i poškodit...

Re: 15"/18" sub

takze lacny trik z dielne qsc..to sa dalo cakat..alebo lepsie povedane nedalo..mam ho doma..a nema moc kladnych stranok, ktorymi by som mu mohol polichotit..nic teda, len tolko som chcel, diky za vysvetlenie..u mna qsc uz ako neziaduca znacka do buducna..

Re: 15"/18" sub

No jak pise Martin - radsi s nim nic nedelej, bohuzel i v Prodencu ho uz radsi nedoporucuji...

Re: 15"/18" sub

este skusim zavolat do PD, ci by neboli ochotni mi ho zamenit za iny..mam ho len 3 mesiace..uz som raz takto menil, mozno budu ustretovi..zobral by som nieco lepsie..

(upravil Crashpc 27. 1. 2010 21:48)

Re: 15"/18" sub

Doporučil bych BC 15PS100 nebo 18PS100. Z beymy něco podobného - tedy 15LX60 nebo jiné. Nemám je v merku, neboť to do aplikací kam směřujou nejsou tolika zajímavé reproduktory.

Re: 15"/18" sub

Ten zosilovac so zdrojom by som kludne z toho Aldaxu objednal aj so zostavenim (cca 2500kc) ak vravite, ze by to bolo to najlepsie (okrem draheho a bazaroveho riesenia).
Pripadne 18PS76 v 18SUB?

Re: 15"/18" sub

Achjo a dostalo se to tam, kam ja jsem nechtel...
Takze: jeste si k tomu Aldaxu pripocti trafo (2000 kc), chladic (cca 500 kc), nejaka krabice (min. 1000 kc) a nejaka ta bizuterie okolo...