Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Smetiště » Kondenzátory

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [10]

Téma: Kondenzátory

Zdravim, po odpovědi smažu, zajímá mě, zda mohu do 35V použít místo fóliového 330nF a 15nF keramický. Fóliový kond má moc velkou rozteč pájecích nožiček a nevejde se mi do DPS. Díky za odpověď

Re: Kondenzátory

Myslíš jako Iveco Daily 35V ?

Web

Re: Kondenzátory

smile

Web

Re: Kondenzátory

Sendy myslim to tak, že jsem koupil http://www.gme.cz/cz/index.php?product=760-512 a trochu jej upravuji smile a místo kondů TK220p a TC68/J chci použít 15nF a 330nF. Problém je v tom, že rozteč je jiná. nevlezou se mi do DPS. napájení je do cca. 24V.

Re: Kondenzátory

No to je radikální změna. A mohl bys šířeji pojednat o tom, k čemu ty kondenzátory slouží ?

Web

(upravil bhm1 23. 1. 2010 13:48)

Re: Kondenzátory

úprava není z mé hlavy, ale od wwslyho, předělávám v tom cca. 20součástek.. Až to dopájim, mohu vyfotit a vše důkladně popsat, hlavní změna je dělící frekvence, EZK ji navrhlo cca. na 220Hz, protože předpokládají podpoření o sbu, já to doplňovat spokem nechci a tak se vše přepočítané na už cca. 25Hz. Během dne sem doplnim vše potřebné. Jde mi teď jen o to, zda mají fóliové kondy nějaké rozdílné vlastnosti než keramika.

EDIT: někde jsem četl, že se fólie používá pro vyžší napětí.

Re: Kondenzátory

Ale bože... já mám keramické kondy na 40kV, fólie se na taková napětí shánějí blbě.

Samozřejmě že keramika - a těch je taky mračno druhů - má jiné chování než fóliový kondík - a těch je taky mračno druhů.  Pořád ses nevymáčknul, jaký účel ty kondy mají sad

Web

(upravil bhm1 23. 1. 2010 14:01)

Re: Kondenzátory

no na vstupu je v originále odpor 100k a 47k. 100k bude neosazen a 47k bude snížen na 10k a ty kondy by tam měli být k tomu, aby zachytili bordel co pude na vstup. ( Alespoň tak jsem to pochopil )

EDIT: ještě dodám, že kondenzátor 1M bude odstraněn také a nahrazen propojkou

Re: Kondenzátory

Jo, tak teď je to úplně jasné. A co výbojka FN3, ta bude taky nahrazena ?

Web

Re: Kondenzátory

sad nevím co myslíš

Příspěvky [10]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Smetiště » Kondenzátory

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£