Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » rada s DPA 440 (řazení výkon. trandů )

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: rada s DPA 440 (řazení výkon. trandů )

Čau chci se zeptat, jestli bych mohl v DPA440 nahradit výstupní koncové tranzistory MJ15003/MJ15004 třemi paralelními dvojcemi tranzistorů BD249C, s tím že bych zanechal v emitorech stejné rezistory 0R15 ( pro názornost mohu poslat schema ) Nejde mi o cenu, ale o lepší uspořádání pro DPS. a Dále se chci zeptat jestli tento zes můžu napájet napětím +/-45V? Budu moc rád za jakoukoli radu díky.

Re: rada s DPA 440 (řazení výkon. trandů )

Zkus se na to zeptat autora toho zesilovače, samotného Mistra Pavla Dudka, je tady na fóru pod identitou Kazzatel, kdybys nevěděl, tak koukni a napiš mu. Je ale možné, že už je neustálým ptaním se kolem téhle "profláklé" řadě DPA celkem mrzutý a nemusí ho bavit furt dokolečka odpovídat na to samé, ale napiš a vyčkej...

Web

Re: rada s DPA 440 (řazení výkon. trandů )

Díky moc, zkusím mu napsat

Re: rada s DPA 440 (řazení výkon. trandů )

Proč zrovna BD249C? Tenhle staroch není zajímavý snad ničím smile

Web

Re: rada s DPA 440 (řazení výkon. trandů )

MJ15003    20A     140V    250W
BD249C    15A     100V    125W 

ještě porovnat SOA.. Nechce se ti používat TO3 ?

Web

(upravil audioman 18. 12. 2009 9:18)

Re: rada s DPA 440 (řazení výkon. trandů )

Jasný chtěl jsem použít kvůli návrhu dps a chladiči co mám jiný typ pouzdra, ale nakonec jsem to beztak udělám s těma MJ.... v TO3. Sem si prohlídl nakonec chrakteristiky SOA všech trandů co jsem měl namysli a je to mizerný. U typů co jsou ve schematu je  SOA ve naprosto v poho 5A při 50V.

(upravil pistole 18. 12. 2009 9:38)

Re: rada s DPA 440 (řazení výkon. trandů )

použij MJL 21193/21194 SOA je absolutně vyhovující a ani nejspíš nebudeš muset měnit kompenzace ty bédéčka ani náhodou!
Taky jsem viděl použít MJL 1302/3281 - filipaudio
ale preferoval bych ty pomalejší a zesilovač má s nimi pěknej zvuk.

Re: rada s DPA 440 (řazení výkon. trandů )

Ano, tyhle 4MHz ONSEMI potvory mají krásný zvuk... žeby se u nich výrobci povedlo nějak trefit hladký přechoďák? Nevím...

BD249/250 mají smysl jako náhrada 2N3055/2955 v ultrasstarých strojích, jsou na tom přecejen o fous líp a to i s betou při velkých proudech. Třeba v NADovi 3225PE se osvědčily skvěle. Ale do nových věcí, zejména s ambicemi na kvalitu, bych je fakt necpal ani kdybych jich měl doma pytel.

Web

Re: rada s DPA 440 (řazení výkon. trandů )

no nevím - přechoďák snad záleží na něčem jiném ne ? .... pokud mluvíme o tomtéž.

Re: rada s DPA 440 (řazení výkon. trandů )

Do kvalitních konstrukcí bych dnes koncové trandy vybíral i s ohledem na co nejrozumnější průběh proudového zesilovacího činitele v závislosti na proudu. Ne náhodou jsou některé trandy uváděny jako designované pro tyhle účely. To samé platí i pro jejich budiče.

Převedeno do srozumitelné řeči i pro patlaly, co nemůžou v microcapu najít solder iron a dokončit konečně realizaci svých vzorkových chimér : Je poněkud nanic, když se mi v simulaci něco počítá jako konstantní parametr, nezávislý na velikosti jiné veličiny, když v reálu to tak není smile

Web

Re: rada s DPA 440 (řazení výkon. trandů )

Přechoďák záleží na lecčems... prakticky nikdy nejsou ty křivky křivé tak, aby po sečtení (ať nastavím kliďák jak chci) daly přímku... nicméně třeba se to zrovna u těchto kousků povedlo aspoň trochu líp...

Sendy - jasně.

Web

Re: rada s DPA 440 (řazení výkon. trandů )

neporovnával niekto z vás DPA440 a DPA222?

Re: rada s DPA 440 (řazení výkon. trandů )

A proč by to ty blbe někdo dělal?
DPA440 je zesilovač 200W/4R a DPA222 je 120W/4R, čili na trochu míň citlivých bednách absolutně nesrovnávatelné.
Srovnávat bys mohl 220 a 222, ale ne diametrálně odlišné stroje.

Web

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » rada s DPA 440 (řazení výkon. trandů )

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£