Téma: Aparaturka na zahradní grilovačky a pařby

Ahoj, plánuji stavět satelity a k tomu jeden subwoofer takže jako system 2.1 na naše garden party. Můj Návrh je:

Satelity:

Delta12lf+DT220ti+hm25-25 http://www.prodance.cz/protokoly/delta1 … m25-25.pdf s výhybkou z prodance a v ozvučnici... asi 40l/60Hz (55Hz/-3dB) a zesilovač...vybral sem tapco j-1400 , díval sem se i na GX-3 i na RMX 1450 ale vybral sem střed...

Subwoofer:

Byla by to jedna ozvučnice rozdělená do dvou komor a v každé komoře by byl 12TBX100/8. Simuloval sem a ozvučnice vyšla nejlíp 40l/45Hz na repro, jen mě znervoznuje velké proudění vzduchu v BR..bude muset být velký BR a tz tedy dlouhý...tim se hodně zvětší celkový objem ozvučnice. Tyto reproduktory by byly zapojeny na RMX1450 v můstku na 4 ohm...repra paralerne...

Aktivní výhybka mezi satelity a subwoofer sem vybral stavebnici z ezk... http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/fsn1269_fsn1212.htm nastavení výhybky bych naladil až podle poslechu (myslím dělící kmitočet a zisk pro subwoofer)


Závěrem bych chtěl podotknout že by hudba hrála z notebooku...jen pouštím songy... v chatě nebo v klubovně bych bral asi jen satelity..možná bych vzal zes QSC ... a na ven bych zapojil vše

Byl bych rád za vaše názory,zkušenosti, co byste mi vytkli, něco co je zlé, a podobně. Za názory předem děkuji

Re: Aparaturka na zahradní grilovačky a pařby

kluci, neříkejte že nemáte co vytknout

Re: Aparaturka na zahradní grilovačky a pařby

Sub daj do jednej spolocnej komory, mas tam 80L, budes lahsie ladit a mozes pouzit BR s vacsim priemerom.

Re: Aparaturka na zahradní grilovačky a pařby

Člověče, to bude garden párty pro desítky osob ? Jste dost daleko od civilizace ? Poslední akce, kde jsem byl a byly tam prdítka (10" Fane + DT150) x 2 a hudba od Kryla po Offspring vyvolala značnou nevoli u sousedů cca 80m daleko na opačnou stranu.

Web

Re: Aparaturka na zahradní grilovačky a pařby

no napišu ti to celý...měl sem 2 satelity s ARN226+piezo....ty ještě mám...na doma super...i když piezo...no.. zvykl sem si... pak že udělám subík..samozřejmě repra tipa...ty nevyhovovali...pak sem si řekl...udělám něco lepšího...udělal sem sub Delta15lf...a vše krmeno TDA7294...a jako když to dám naplno tak to hraje docela nahlas..na mě...ten aparátek chcu pač chci o krok vpřed a sem tam pusím hudbu i v kulturáku...tak abych měl rezervy a nemusel se za to stydět...myslím že až někdo uvidí ( nějakej rádobyznalec řekne..jen dva dvanáctipalce...tak myslím že až to pustím, tak mu vypadne huba z pantu) chci aby aparát hrál krásně potichu i hodně nahlas

Re: Aparaturka na zahradní grilovačky a pařby

Ale jo, ale na grilovačky, jak je znám já, to je trochu silné smile. Jinak ta kombinace repro je slušná, a i na ty garden party asi bez problémů vystačíš bez subu.

Web

Re: Aparaturka na zahradní grilovačky a pařby

hele sendy...řekni co ty zesy na prodance?..myslím ty od EAW... jaktože sou tak levný?...asi sou hodně ochuzený vid?

(upravil Bery 17. 12. 2009 15:14)

Re: Aparaturka na zahradní grilovačky a pařby

Zkuste si porovnat fotky vnitřku zesilovačů Tapco a EAW, viděl jsem to už na vlastní oči a kromě barev nenajdeš rozdíl smile Tapco v novém kabátě...

Web

Re: Aparaturka na zahradní grilovačky a pařby

Jo ty zesy jsou dalsi reinkarnace PSA... doba je "zluta"...

Jinak ja neznam nikoho, kdo by pouzival 12" takze nevim jaky to bude.
Co se me teda moc nelibi je pouziti rmx 1450 do bridge do 4ohm, v tyhle konfiguraci proste tomu zesiku dochazi dech a nedava, kdyz to mam rict laicky...

Re: Aparaturka na zahradní grilovačky a pařby

Ono taky 4x 3300 mikro farad (+ ne zrovna předimenzovaný toroid) na kanál je docela hodne malo smile

Web

Re: Aparaturka na zahradní grilovačky a pařby

Takže použití pro subwoofer RMX 1850HD je na místě...? který je dělaný dobře na 2ohm zatěž na kanál..čili 4 ohm bridge...

Re: Aparaturka na zahradní grilovačky a pařby

1850HD je asi tak 1. zesilovač  (vzhledem k ceně) použitelný na basy a pro subwoofery by bylo určitě na místě použití 1850HD místo 1450.

Web

Re: Aparaturka na zahradní grilovačky a pařby

OK...dik moc chlapi...

(upravil Lukáš33 18. 12. 2009 16:45)

Re: Aparaturka na zahradní grilovačky a pařby

Udělej dvě pořádný 12"+1 a nebudeš potřebovat sub. třeba: http://www.prodance.cz/protokoly/12ndl7 … a7570u.pdf nebo http://www.prodance.cz/protokoly/das12p+de200+a7570.pdf
A tu hornu + BC si zamiluješ.

Re: Aparaturka na zahradní grilovačky a pařby

Kdyby to bylo na mě, tak bych si na takovéhle akcičky postavil 2x EM121 + 1x BCSUB 15 s Eminence kappalite 3015LF
Mám dva tyto suby a tahle sestava dokáže udělat opravdu hodně velký bordel a vyjde to značně levněji než ty plánované 12TBX100...

Web

Re: Aparaturka na zahradní grilovačky a pařby

12TBX100 jsou hodně drahé reproduktory na to co udělají v běžné "instalaci". Předem doporučuju vybírat spíš levnější 15". Udělá to více rachotu za stejné peníze smile
Jedno TBXko jsem měl. Umí zahrát hezky a dost, ale pokud jde o nějaké konkrétní decibely, už bych ho nikdy nechtěl...

Re: Aparaturka na zahradní grilovačky a pařby

preco si chcel do satelitov delta 12LF...to daj radsej bez LF..ma vyssiu citlivost a asi bude aj lepsia na stredoch..tu LF by som staval moooozno, keby som nerobil k tomu sub..na taku garden party by ti stacili aj dva boxy, co tu uz niekto pred tebou staval..myslim ze ciare cod10 alebo 12 a b&c vyska tam bola...a k tomu by ti potom vysiel aj poriadny sub..zbytocne na party budes vlacit drahe repra a este ti ich niekto ogrcka a budes smutny..:)

Re: Aparaturka na zahradní grilovačky a pařby

Na obyč deltu nejsou tak kladné reference, jak by se zdálo.

Re: Aparaturka na zahradní grilovačky a pařby

asi treba brat aj ohlad na to ze delta12 stoji asi 50 eur.. smile tie 'nie kladne referencie' su aj na deltu s LF ? nevies v com spocivaju minusy ne-LF delty? ja som zatial nazivo nepocul ani jednu z nich..

Re: Aparaturka na zahradní grilovačky a pařby

Není to cenou. Stejné, nebo levnější PD 12-150 hrajou hezky, a každý to za tu cenu chválí.
Delta má problém se středy. Stačí i laickym okem kouknout na PDF měření soustav z prodance s LF a neLF verzí delty na těch lepších vejškáčích, a je vidět jak kostrbaté, špičaté, křivolaké charakteristiky uplně všeho, má obyčejná delta, zatímco s LF verzí je všechno rovnější, plynulejší atd smile I ucho tohle dobře pozná.