Téma: STK 4141 II

Potrebujem tento integrovaný obvod nahradiť tým istým v recieveru JVC R-K10L mk2
Pôvodný pri nízkej impedancií predpokladám odišiel, po vymene vyhorenej pojistky kontrolka alebo ako to nazvať funguje, aj rádio ide podla indikátora signálu... len sa nezapne relé pre ochrany a na výstupe neni signál. Tento reciever docasne používam ( než bude DPA cool ) vzhladom na cenu to skúsim doma opraviť sám, TDAcka a podobné obvody som už viac krát menil tak to dúfam bude podobné cool
Našiel som tento obvod na http://www.avelmak.sk/index.php?lm=375& … ticle=1316 už podla pohladu a ceny predpokladám že to bude kopia, myslíte že to bude nejak fungovať? nechcem do toho vela investovať ale ked máte nejake typy kde sa dá kupiť originál budem rád

(upravil little 3. 12. 2009 20:02)

Re: STK 4141 II

Sódruh mekanik, zožeňte STK4191V. Z toho rozdílu oproti STK4141II hodíte bobek. Napěťová rezerva bude oproti původnímu hybridovi absolutní.

(upravil mechanik 3. 12. 2009 20:07)

Re: STK 4141 II

dakujem za typ, aký bude výkon vzhladom na napájanie pôvodného STK4141? mám si dať pozor na kopie?

(upravil little 3. 12. 2009 20:10)

Re: STK 4141 II

Většinou to v téhle spotřebce bejvá našponováno nadoraz, takže počítám s tím, že stávající STKčko sotva fungovalo při nějakých +-40V. U STK4191V bude výkon omezen zdrojem, pokud by omezen nebyl, dostal bys z toho okolo 2x50W sinus/8ohm.

Pokud to s tou opravou myslíš vážně a chceš aby tě ten přístroj přežil (nebrat doslova) tak ber originál. Sinclair něco takového nabízel, originál Sanyo, zeptej se ho. Pokud to plánuješ zapnout jednou za uherský rok a navíc máš výstup jištěn relátky, tak ber klidně kopii.

Re: STK 4141 II

sinclair je v CR a nemám chuť platiť drahú dobierku a prevod Kč/Euro... dlho na nom už dúfam počúvať nebudem, skúsim teda pozrieť e-shop v SR

Re: STK 4141 II

Ak chceš, napíš mi mail s adresou. Za 18€ je tvoj..

Re: STK 4141 II

dakujem za ponuku ale ja tu mám tento reciever len docasne a 18€ zase investovať don nechcem...

(upravil stephunk 3. 12. 2009 21:05)

Re: STK 4141 II

Vyskúšal by som ten Avelmak, tam je dobrá cena. Origo to už zrejme nebude, no tieto nové STKáčka nie sú kazivé.
I keď moc nechápem, ako je to možné lol viď oný OBRÁZOK

Re: STK 4141 II

Kecy. Několik STK4141II jsem už rozebral a tahle "polívka" nikde nebyla. To napravo je originál, to nalevo uvařil pejsek s kočičkou. smile

Re: STK 4141 II

stephunk: tak to som rád, idem to objednať, už sa teším na zvukový pokrok cool

Re: STK 4141 II

Z toho obrázku sa mi paradoxne zdá, že prehodil zvršky pudzier, nové STK majú akoby známky pohybu zalievacej hmoty po forme pri tuhnutí, akoby vejár, je tam nehomogenita povrchu materiálu. Myslím, že originálne hybridy mali černejšie a povrchovo čistejšie puzdro. Píšem, že myslím. Ak trepem kraviny, tak mně seřežte. Sám mám doma rozkuchane domáce kinečko s dvomi STKáčkami, tak ich zprdele rozlúsknem a pozriem sa im do bruška tongue

(upravil mechanik 5. 12. 2009 11:23)

Re: STK 4141 II

napätová rezerva toho stk bude dosť velká, zlepším filtráciu zdroja, je tam len 3300uf pre 1 kanal
otazky: ked filtráciu zlepším na tolko že tam bude to napatie co má STK mať bude to len krátkodobý výkon? napätie zdroja pre zosilovač mám merať v nezataženom stave? tie STK sú robené aj pre 4OHM zátaž? (tento zosilovač má uvádzané 8-16OHM)

Re: STK 4141 II

To s tou "zlepšenou filtraciou zdroja" bych nedělal.

Web

Re: STK 4141 II

Pokud tam nebudeš dělat další úpravy, pak jenom výměnu filtračních kondenzátorů vynech. Mistr ti radí dobře.

(upravil mechanik 18. 12. 2009 23:38)

Re: STK 4141 II

Pred chvílou som sa do toho pustil, hrá to lepšie. Len som si všimol že pri vysokých tonoch napr. čineloch okrem zvuku nástroja počujem aj taký traslavý šum ktorý sa nesie popri tone, dalej pri gitere počuť uplne potichu v pozadí prebudenie...
no ked je nastrojov viac a niesom 50cm od reprobedni tak to nepočuť... zaujímavé že staré STK to nerobilo, určite nie tak intenzívne...

Re: STK 4141 II

Koupils pajcovaný STKčko s nulovým klidovým proudem. Už se mi to taky stalo, ale s jiným typem. Hrálo to normálně, výkon to dávalo, ale na už na 10kHz/0,5V rms out přechoďák jako prase. Problém je, že to nevyreklamuješ, páč je to pájený a navíc to funguje...

Web