Re: Mison A2400

Limaku v Misonech A2400 jsou 600VA trafa, dle štítku i rozměru jádra. Zesilovač sám je schopen dodat 400W/4ohmy/kanál, ale toroid ne, tak bývá často horký a skříň od něj pálí = poddimenzované. KD15003 chtějí sosat proud, ale není z čeho. V Tesle A2200 je 800VA toroid na 2x200W/4 ohmy. Tak to má být.

(upravil limak 21. 8. 2011 16:06)

Re: Mison A2400

Pane jo, tak to by pak byla dost laciná ojebávka. Člověk by čekal, že se to aspoň pokusí zamaskovat nepravdivým údajem na štítku torojdu, aby to souhlasilo s tím, co je na kastli - 1400 VA. A oni tedy na hulváta takhle..... lol No podle fotek soudím, že se bude pravděpodobně jednat o stejnej torojd, kterej je použitej v zesíku 1 x 400 W/100 V - Tesaudio AUJ 400 (AUA 5613). Ten má uváděnej příkon na kastli 700 VA. Domnívam se tak i proto, že oba zesilovače (Mison i Tesaudio) mají téměř identické zapojení i DPS. Ten AUJ 400 má ovšem jen 1/2 DPS, poněvač je to jednokanál, navíc doplněnej o výstupní torojd 100 V. Proto tvrdím, kdo má schéma na Mison A2400, má v podstatě i schéma na AUJ 400....

Re: Mison A2400

To je pěkná píčovina, protože AUJ400 od Komaromyho z TES-Audia má ještě navíc obvody paralelního chodu, kdy je možné z jednotek AUJ400 vyskládat ústřednu třeba i 4kW, sám jsem z AUJ5613 skládal ústřednu 2kW, tohle Minár nikdy nedokáže, protože paralelní chod je specialita ing. Komaromyho, zato specialitou pana Minára je ojebávat v co nejvyšší míře, tak aby to ještě nějak hrálo, však on to nikdo nepozná...
Perlička od Komaromyho: na AUJ400 se jmenovitým výkonem 400W je možné bez úhony navěsit 500W v reproduktorech, takže ty Komaromyho zesilovače jsou jednoznačně předimenzované jak prase.
Pravda je, že TES-Audio je relativně drahé, ale je spolehlivé za všech okolností a slušně udělané.
Minár sází na cenu, resp. na to, že se lidi ženou za co nejnižší cenou. Proto Komaromy nedělá PA koncáky, protože kdyby je měl dělat podle svých zásad, vzniklo by něco podobného jako Tesla A2400, akorát možná s větším výkonem, ale také patřičně drahé a nikdo by to nekupoval.
Proto Komaromy dělá jenom rozhlasové ústředny, má tři distributory na Slovensku a tři tady na Moravě a to mu zřejmě stačí, protože na jednu z mnou instalovaných ústředen jsem čekal tři týdny, takže práce má ve svém oboru asi dost.
Minár je prase, snaží se vyvařit maximum z minima a proto se mu to i tak sere.

Web

(upravil limak 21. 8. 2011 21:39)

Re: Mison A2400

Psal jsem "téměř identické". Ano u AUJ 400 (AUA 5613) je navíc obvod paralelního chodu. Ten je spravenej třema odporama ve zpětnej vazbě, plus dvě odporový pružiny v zemi. Nemá to symetrickej vstup s TL... jako ten Mison, ale to je asi tak všechno. O tyhle věci to je tedy chudší/bohatší. Jinak ten Tesaudio zesík vlastním, koupil jsem ho je to asi rok zpátky za zlomek jeho prodejní ceny. Ten dotyčnej o něm taky psal tady na webu (tušim chtěl vykuchat výstupák). Já ten zesík (AUJ 400) prolez do posledního šroubku - poctivá práce, všechna čest. Taky dostal pořádnej klystýr na uvítanou. big_smile Asi hoďku jsem ho dusil na plný vybuzení s 1 kHz sinus do zkratu na výstupu, a výsledek ? Větrák vyfouk horkej vzduch a pak to zavřely ochrany. Dál už jenom problikávaly LEDky Limit a Protect. Po odstranění zkratu zesík naskočil jako by se nechumelilo... cool Takhle jsem to několikrát opakoval, vždy se stejným výsledkem. AUJ 400 je držák, poctivá spolehlivá věc, to klobouk dolů. No myslim, že samotnej konec v Misonu A2400 by to taky zvlád (vždyť je to v podstatě stejný), ovšem s tím síťovým trafem....

(upravil limak 29. 8. 2011 17:58)

Re: Mison A2400

Tak se mi konečně dostal do rukou Mison A2400, rv. 1993. No pánové mě to trafo NEpřipadá moc ošizený, ba naopak, je to docela festovní macek - těch 1400 VA bych tomu věřil, i dráty tloušťkou odpovídajíl. Na štítku jsem příkon nevyčet. Zarazila mě ale filtrace, která pro výkon 2 x 400 W při napětí +-78 V je pouze 2 x 8G2/100 V. To mě připadá málo na samotnej jeden kanál, natož pro oba. Při tom na některých obrázkach na netu to má 4 x Nippon 10G/80 V. Fotky můžu pořídit v případě zájmu.....

(upravil marda 30. 8. 2011 11:56)

Re: Mison A2400

Limaku jaké jsou budiče v AUJ400? Vypadá to na nějaké japonce, ale Toshiby to dle fotky nejsou.

Toto je pravděpodobně to kanadské trafo:
http://s4.postimg.cc/9f32ar4u1/1179_trafo.jpg

Re: Mison A2400

Kdyz jsem mel rozkuchanou AUJ400 vyrobenou asi pred 5 lety /delam to skoro vzdycky, jsem strasne zvedavy/, tak tam byly jako koncaky MJ15003 a jako budice BDX33C/BDX34C. Jestli si je meri a tridi na Uceo to nevim, nemeril jsem je, ale pravdepodobne to je. Transformator vypadal delany na Slovensku a i slovensky popsany, to samy vystupak. Filtracni kondy Nippon ChemiCon a i ty ostatni male, vystupni rele Takamisawa VSB-24SMB. Dusil jsem to pul hodiny ve vlastni stave a ochrany nevypnuly, prestoze chladic mel asi 70C. Celkove velmi poctiva konstrukce, kdybych mel ja neco takoveho stvorit, dalo by mi to asi dost prace. Co me ale tak trochu nasralo bylo to, ze ing. Komaromy mi odmitl poskytnout jakoukoliv dokumentaci, at uz od ridici jednotky, tak od koncovych zesilovacu. Nemuzu se ale na nej v tomto smeru zlobit, kazdy si dnes svoje knowhow chrani a nekteri jdou i tak daleko, ze acetonem umyvaji potisky vykonovych polovodicu a smirglujou povrch integracu.

Web

(upravil matus15 30. 8. 2011 16:53)

Re: Mison A2400

žiadne kanadské trafo neexistuje,trafo je vyrobené na Slovensku. trafá od rovnakej firmy boli aj v zosilňovačoch Audyn. je to klasika 90-tych rokov, firmy sa snažili tváriť sa západne a tak sa na ich výrobky lepili rôzne nezmyselné názvy, ako Made in America a podobne...

Web

Re: Mison A2400

V zesíku AUJ400 jsou jako budiče použitý 2SC3296 a 2SA1306, v konci pak 8 x MJ15003. No trafo dle obrázku shodné, i když je tam Canada skutečně psáno, výrobené je v Bratislavě (sorry za ten rozruch, blbě jsem na to koukal). smile

(upravil matus15 30. 8. 2011 19:05)

Re: Mison A2400

No jo, aj pri istej značke "COBRA" je na reproduktoroch písané "Made in U.S.A." a pritom je to prachsprostá čína...

Očividne tie toroidy mali Vráble obľúbené, ako som už písal boli v Audynoch a Misonoch, teraz limak potvrdil že aj v Tesaudiu, a nič by som nedal za to že ich používalo aj QSA smile

Web

Re: Mison A2400

Já NEpotvrdil, že v Tesaudiu (konkrétně AUJ 400) je stejný trafo jako na té fotce - to se pleteš. Měl jsem na mysli, že vypadá stejně jako v mým Misonu, kterej vlastním od pátku. Když to teďka člověk vidí na vlastní oči, tak může snáž posoudit, jestli je to ošizený nebo né. Na mě osobně ten torojd v Misonu rv. 1993 působí docela věrohodně. Rozhodně teď můžu povedět, že se NEjedná o totéž trafo, co je v Tesaudiu 400 W/100 V - tam je tedy menší (ovšem sekundáry taktéž 2 x 54 V~). Chlapi pokavaď někdo máte původní Tesaudio zesík s označením AUJ 400 tak sem upněte fotky, rád si to prohlídnu a určitě nebudu sám. Já mám novější typ s označením AUA 5613. Můžem to porovnat....... hmm

Mimochodem nechcete se někdo zbavit zesilovače Tesla A2400-M ??? Rád ho koupim. Je to první série Mison A2400, než se rozjela výroba pod s.r.o.

Re: Mison A2400

A ani ja som nepísal, žeby to trafo bolo vo všetkých zosilňovačoch rovnaké, ale že toroidy od tej istej firmy používalo viacero Vrábelských výrobcov, a určite aj to Tesaudio.

Web

Re: Mison A2400

No tak na budici tranzistory 2SA1306/2SC3298 uz muzete v klidu zapomenout, ty tranzistory se totiz v originalu nedaji sehnat NIKDE, ledaze by nekdo vytahl na svetlo bozi nejake NOS zasoby. Asi jsem to napsal blbe, ony se v originalu sehnat daji, od Pioneera, ale ten parecek vyjde asi na 450Kc, tak mi to nahlasili v AME. Bez vetsich problemu jsem je ale nahradil 2SA1837/2SC4793, ktere mame v Aldaxu primo od zastoupeni Toshiby.
Je to blby, sam bych potreboval nejaky dvouamperovy budice s Ft kolem 150MHz, ale tyhle soucastky uz renomovany firmy jako Farnell nebo RS nevedou a mi je jasne proc-druhovyroba je kocka v pytli a oni si zrejme nechteji palit prsty nejakym smejdem. Mozna, ze neco se bude dat najit na ampslab.com nebo na profusionplc.com, ale moc sanci bych tomu nedaval. Kdyz vidim, za jaky smesny penize prodavaji "japonske" polovodice treba v Avelmaku, tak se skoro musim smat, nicmene pres Martina jsem si z Avelmaku objednal par takovych znamych typu a podrobim je sakra ostrym testum, jestli je Avelmak taky takova banda smejdu jako AME nebo NEDIS. Je toho jenom za 25 euro, takze i kdyby to byl smejd, s cistym svedomim to hodim do kyblu a nebudu nic reklamovat-nicmene oni maji v ochodnich podminkach pomerne tvrde zaruky na polovodice, ale zas se mi nechce verit, ze by za 1 euro prodavali originalni tranzistor...

Web

Re: Mison A2400

2 Marda - teď jsem stejné trafo rozebíral, na 95% je kanadské. 2x53V + 10V pomocných, bohužel pomocné vinutí umístěné zatraceně prasácky.

Web

Re: Mison A2400

To co jsem vyfotil je opravdu kvalitní toroid, který je tvrdý. V porovnání s druhým kusem A2400, kde je osazený slovenský toroid, který je měkký. Při buzení těchto dvou zesilovačů shodným signálem jde do clipu ten "slovenský" o hodně dříve než ten "kanadský." Čím mladší stroj, tím hůře.

Re: Mison A2400

Liší se nějak rozměrově ? Já mám myslím kousky z roku 1994. Porovnával jsi sekundární napětí ? Ty co mám mají ještě primár 220V a v tom může být rozdíl.

Web

Re: Mison A2400

Rozměr je shodný, starší kus je tuším 1993 a novějsí 1996. Takže tam opravdu může být rozdíl 10V na primáru. Provedeme výměnu? smile

Re: Mison A2400

Prosim kdo z vás má Mison A2400, změřte mi rozměry DPS co jsou na něm filtrační elity (4 x 10 G/80 V). Chci si to tam dodělat - ten můj obsahuje akorát 2 špalky 8G2/100 V naležato a to je málo. Díky

(upravil marda 1. 9. 2011 19:50)

Re: Mison A2400

To něměř, je to cca šířka Nipponu. Myslím, že by se tam vešlo i 6 ks 10G/80V. Ty naležato jsou nějaké Tesly, typ si nevzpomínám - asi WK.

Re: Mison A2400

Ano jsou tam WK 704 43. Přezto budu rád, když ten rozměr někdo změří.