Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Pomoc zo stavbou sbwooferu

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 35]

(upravil Hombre 12. 11. 2009 15:17)

Téma: Pomoc zo stavbou sbwooferu

Zdravim.
Doma som nasiel 2x stare ARN 6604 a chcel by som poskladat nejaky maly subw. k PC (do 30l). So stavbou nemam moc skusenosti tak pls poradte aky typ ozvucnice spravit a aky by mohla mat obejm.   dik za vsetky nazory.

Re: Pomoc zo stavbou sbwooferu

http://audioweb.cz/vase-babakus1.htm


...OBEJMi mně... big_smile

Web

(upravil Hombre 12. 11. 2009 15:44)

Re: Pomoc zo stavbou sbwooferu

nj vsimol som si to aj skvor ale ma to 70l taka skatula mi bude zavadzat chcem nieco do 30l +- mozno nejaky isobar basreflex, bandpass (Co najmensia ozvucnica s co najsytejsimi basmi)

Re: Pomoc zo stavbou sbwooferu

Tak použi jeden do polovičného objemu. Isobarik bude mať síce menší objem pre dvojicu, ale klesne citlivosť o 3 dB. V konečnom dôsledku výsledný akustický tlak bude rovnaký, ale potrebný výkon dvojnásobný.

A oprav si ten nadpis, je to des.

Re: Pomoc zo stavbou sbwooferu

Tak že, - pro dva kusy ARN 6604 zapojené do série,je ozvučnice typu bassreflex - 38litrů a jeden nátrubek o průměru 4,5cm a délce 10cm. Reproduktory jsou spojeny v tandemu,přes plechový tubus. Čistý objem ozvučnice je 33litrů a spodek je na -3db=34hz=83db.  max. zisk je na 65hz=86db.

Re: Pomoc zo stavbou sbwooferu

dik lexx len nerozumim co je ten plechovy tubus. Co si mam pod tym predstavit.

Re: Pomoc zo stavbou sbwooferu

ake vyhody ma bassreflex a ake bandpass. Nebolo by vyhodnejsie postavit tu bandpass ozvucnicu ?

Re: Pomoc zo stavbou sbwooferu

Hombre, tubus-jde o isobarik. Klidně tam dej jen desku a repráky proti sobě,pokuď Ti to nebude vzhledově vadit,-nezapomeň jeden přepolovat.

(upravil Hombre 13. 11. 2009 17:46)

Re: Pomoc zo stavbou sbwooferu

este mam otazku, nebude ten 4,5cm basreflex maly? nebude sa tam lamat vzduch? (nebude prilis fucat) a an aku frek. je naladeny?

(upravil Martin 12. 11. 2009 21:31)

Re: Pomoc zo stavbou sbwooferu

Isobaric viz  zde nebude to pravé ořechové, raději se překonej a postav klasický bassreflex a udělej to rovnou jako stoleček, nebo udělej bedýnky dvě a to by bylo nejlepší řešení co se umístění týče.

Re: Pomoc zo stavbou sbwooferu

Prečo to urobiť jednoducho, keď to ide aj zložito, že. Zvlášť keď Hombre nemá dosť skúseností. Aký bude prínos toho isobariku oproti lacnejšiemu a efektívnejšiemu CC alebo BR (ak má vôbec 6604 parametre na BR)?

Re: Pomoc zo stavbou sbwooferu

BR by z toho slo poskladat Qts=0,43 . Ide oto ze mam 2 repraky na ktore 10 rokov sada prach, bud pouzijem len jede a na ten druhy bude sadat prach dalej, alebo oba. Ta ozvucnica moze byt aj komplikovana, vyrobit to nebude problem. Len aby to nebola velka opacha.

(upravil lexx 13. 11. 2009 9:43)

Re: Pomoc zo stavbou sbwooferu

Proč isobarik? Proč né. Isobarik má výhodu polovičního objemu, je rozdíl,mezi 30 a 60l a už má i dva repráky a navíc to může  krmit i levným stereo koncem.
Jasně,jde dát jeden do 35l,ale to hraje na piču.

Re: Pomoc zo stavbou sbwooferu

Proč hraje na piču?

Re: Pomoc zo stavbou sbwooferu

Zosik už mám zlepený s LM3886. Dá to sin-60W, zmením mu tam trocha spätnú väzbu, aby som nezničil repraky.

Re: Pomoc zo stavbou sbwooferu

Tome,-chtěl radu a tak jsem mu ji dal. Mám stím isobarikem dobré zkušenosti a je na něm, pro co se rozhodne.
Že jste zdechlí,stavět tunel pro isob. je váš problém,né můj.

Re: Pomoc zo stavbou sbwooferu

Stavba je jedna vec a ako si už povedal, tunel ani netreba. Druhou je, že potrebuje dvojnásobný výkon, resp. pri sériovom spojení basákov 3-4-násobný (do 4 ohm) aby dosiahol rovnaký max. akustický tlak. Myslím, že sériové spojenie určite odpadá a pre dva samostatne zapojené basáky si bude musieť dorobiť ďalší zos., pričom ale na hlasitosti nič nezíska. To dosť blbý pomer vynaložených nákladov k úžitku.

Nehnevaj sa lexx, ale tvoje argumenty pre isobarik boli iba: prečo nie a bez neho to hrá na piču. Od človeka, ktorý má roky skúseností, by som čakal viac.

Samozrejme Hombre je na tebe pre čo sa rozhodneš. Ten druhý reprák môžeš aj niekomu darovať pre dobrý pocit smile

(upravil lexx 13. 11. 2009 17:14)

Re: Pomoc zo stavbou sbwooferu

Marcin-máš úplnou pravdu-špatně se vyjadřuju. Chtěl sub menších rozměrů a přitom s kvalitním hlubokým spodkem. Repráky jsou dané a měl jsem za to,že chce použít oba. Při použití klasické bassreflexové ozvučnice,vychází objem 66l-což je pro něho moc. Pro to,jsem mu doporučil ozvučnicu s isobarikem-mám ji vyzkoušenou a slušně hraje.
Co se týká zesilovače-to jsem ještě nevěděl,že použije LMko, tak jsem bral v potaz 8ohmů,nebo 2ohmy-některé konce to snesou. U nás v Ov. se v bazarech levně prodávají staré stereo zesiky (300-900.-) a ty se dobře hodí,právě na subíky. Taky je možné použít některé Tda do automob. zesilovače,na 12-18 voltů. Nebo při použití stereo konce,může použít pasívní výhybku a dvě malé dvoupásmové regálovky. To záleží jen na něm.
Schéma výhybek můžu poslat.

Re: Pomoc zo stavbou sbwooferu

To LM-ko je špatné ? Však ked zapojím tie repraky do série malo by to stíhať, dokáže to dať až 3x väčší výkon na čo sú tie repraky stavané. A ak sa ti to Lex nepozdáva skús poslat nejaku schému zos. ktorý by tomu vyhovoval. A nakoniec by som chcel všetku tu elektroniku napchať do toho subiku a spraviť z toho aktývny subwoofer. Výhybku som plánoval tiež nejakú aktívnu preladitelnú s 12dB strmosťou.

Re: Pomoc zo stavbou sbwooferu

Klidně to LMko použij. Já jsem nikde nenapsal,že je to špatná volba! Já tam rozebíral možnosti,jaké máš. Já osobně bych použil Aldax - 100w-4ohm.

Příspěvky [1 až 20 z 35]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Pomoc zo stavbou sbwooferu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£