Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Pokažený zdroj od PC (Fortron 300W)

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 26 z 26]

Re: Pokažený zdroj od PC (Fortron 300W)

Thales: bylo to asi to nejlepší, co jsem po ruce a potřeboval jsem rychle pokračovat v práci... ne každý má v domácím bordýlku low-ESR Nippony smile
Taky jsem se toho obával, ale ten zdroj funguje už asi 3 roky bez problémů..

Web

(upravil little 2. 7. 2007 15:19)

Re: Pokažený zdroj od PC (Fortron 300W)

2Jarous: Dneska jsem zapnul kompa a Fortron mi udělal pěkný ohňostroj, takže opravu již nebudu dále odkládat. Chtěl jsem tě poprosit, jestli bys mi nemohl na email zaslat schéma zapojení zdroje Fortron FSP300-60ATV (PF) (Rev. 2) nebo aspoň rozmístění součátek spolu s označením jejich typu , protože bez těchto věcí nemám sebemenší šanci cokoliv změnit.

Jak vidíte, tak ne vždy jsou na vině elyty. Co jsem se tak zběžně koukal tak odešel IC2 (PCB17-Sharp), několik odporů se sesmahlo na hnědý flek, jeden z tranzistorů s označením GL100xxx a aby toho nebylo málo tak ještě jeden miniaturní trand u kterého nepřečtu jeho označení. Upozorňuji, že právě dnes jsem měl v plánu měnit většinu elytů, abych potvrdil nebo vyvrátil tuto závadu a jak to tak vypadá tak to Fortron vyřešil za mě.  Každopádně šlapal cca. 4 roky bez jediné závady, takže bych ho stále rád opravil. cool

Re: Pokažený zdroj od PC (Fortron 300W)

No to uz naozaj hranici so zufalstvom, tento zdroj uz nema cenu opravovat. Za mensi peniaz co ta bude stat tato oprava kupis v pohode novy zdroj.

Re: Pokažený zdroj od PC (Fortron 300W)

>little
   Podle mě ty polovodiče a odpory shořely v důsledku elektrolytů které šly do háje.

>dj-bobr
   Mě se tu lowESR Nippony také běžně neválí ale vzhledem k tomu jak se chudáci musí trápit ty normální kondy tak bych to v životě neudělal. Vem si jenom ty ztráty a zvýšené namahání polovodičů před kondem a zhoršenou účinnost díky tgD. Chudák kondenzátor tam také dostává kapky. Já se dozvědět že mám tohle v PC tak okamžitě vypnu a jdu se podívat jak daleko mají ty kondy do smrti. Nedávno jsem zrovna v tomhle zdroji měnil všechny kondy a vyšlo to do dvou stovek komplet. Možná ani to ne - už si to nepamatuju. A mám jistotu že kvůli hnusným nafouklým kondům to nepojde.

Re: Pokažený zdroj od PC (Fortron 300W)

skus premerat vystupne mostíky http://www.google.sk/imgres?hl=sk&s … s:27,i:153

Re: Pokažený zdroj od PC (Fortron 300W)

skus premerat vystupne mostíky    http://www.google.sk/imgres?hl=sk&s … s:27,i:153

Příspěvky [21 až 26 z 26]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Ostatní technika » Pokažený zdroj od PC (Fortron 300W)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£