(upravil check 14. 11. 2009 19:53)

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

No tak stačí, ale když budeš měřit zkreslení, nebudeš mít jistotu, že zkreslení zesilovače je dostatečně malé, aby jsi ho mohl zanedbat, budeš muset hlídat jaký výkon používáš, jestli nejsi v limitaci. Asymetricky napájené zesilovače s elytem na výstupu hrajou většinou dost na prd, TDA2003 je etra šmejd. Symetricky napájená TDA2030ka je proti tomu highend. Přitom stojí několik euro navíc. Když už chceš dávat do jedný měřící krabice i zesilovač, tak to udělej trochu slušně.

Web

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

oka... tak vravis neco lepsie... o TDA2030 ma nepresviedcaj... viem ze na symetrii o vysokom napeti to hraje jaks taks... ale... no toto robit nebudem
lm3886ka ... +-34V... bude stacit... ale teda nedam to do jednej krabice.. ale osobitne big_smile
aaachh vsetko tu musi byt spickovee

(upravil check 14. 11. 2009 21:31)

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Tak samozřejmě LM3886 je to nejlepší, co koupíš jako integráč: http://opamp.wz.cz/lama2/lama.htm
Desku si nech poslat od Kohouta/firmy Spoj. Bacha na napájecí napětí, integráč se chová nestandartně, dej napájecí napětí tak, aby jsi měl  maximálně 2x23V efektivních na sekundáru tzn asi +-31V po usměrnění (viz článek).

Web

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

ehmm nie ten zosik uz mam doma.... 120VA trafak a +-34 kludny stav... 4R celkom hreje... ale to je jedno... schladi to aktiv...
staci to aj bez predzosika (lebo su tam korekcie a nejednoduchsie bude obist predzosik..)

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

chlapci neviete dosli uz niekomu tie 180ky abo 230ky... daco som zapocul ze uz chodia... na sklady????

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Asi před týdnem mi přišli 180ky 4 ohmové a 230 4 i 8 ohmu. Vypadají solidně, jak hrají jsme ještě neměl pořádně kde vyzkoušet. Vyzkouším v sobotu venku. Mám je v takovém miniaturním "PA" systému pro tahání na zahradu a do tělocvičny pro děti, tak doufám, že je nezničím.

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

no do frasa tak kedy to pride do blbeho bs acoustics... to je kvalitka teda ked uz pred tyzdnom to mali mat

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Tak jsem je potrápil více než dvouhodinovým hraním venku a přežili to (zesilovač o dost výkonnější, než by měli rozumně snést) a hrají velice slušně. Jen subwofer s 230 musím ostře odříznout /24dB/ pod 40 Hz - dost těmi nízkými kmitočty trpí - je tam bassreflex naladěný na 45 Hz. Jinak satelity se 180 supr. Dříve tam byl 5614 a je to o dost lepší - účinnější. Jsou pouze v 5-ti litrech uzavřenka a rezonanční kmitočet byl naměřen dříve 95 Hz, teď se 180-kama 81 Hz. To mě docela překvapilo. Za ty peníze super repro.

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

no ja uz s 230kou skusenosti mam... takze v pohode az na tie nitzke frekvencie kde nevie zniest ani deklarovany vykon... ale orezat tak na 20 25 30 HZ a pohode..

(upravil miiskoo2 6. 12. 2009 21:35)

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

CAute . Chcel by som si spravit bednu s tymto repro tvm 230-000/8. Pordite mi aku mam zvolit velkost ozvucnice a aky bassreflex? fakt dik

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=7531&p=3
... a nabuduce trocha hladaj

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Zdravim, tiez som rozmyslal nad subwooferom s ARN 230  4 ohm. Trochu som sa hral so simulaciou v WINisdcku a celkom sa mi pozdava simulacia v 28L bedni s BR ladenym na nejakych 35-40Hz. Ma niekto skusenosti s bednickou s podobnym usporiadanym? Mal by to byt subwoofer k 2p bednickam, ktore som robil davnejsie  (ARN188/5 + DT300 po tunningu). Vacropoli, tiez som z Ke a mam nejake to naradicko na meranie, tak ak mas zaujem, dalo by sa daco poriesit.

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

no ja som este merat nezacal... teraz mi len pridu reproduktory na buduci tyzden
skusenost so subikom s ARN-230 4 ohm... mam, je to v pohode, dobra zatazitelnost no chce to subsonic lebo bez neho to lieta ako sialene... inak zvuk je dobry... neviem ale celkom to hraje aj vonku, teda na chatke sme to uz pustali tak 3 x ... no a vydrzalo to riadne supky a pecky... inak to moje ladenie je 25L v 45HZ (abo 40?) neviem teraz si nespominam.. ale je to vidiet v simulacnom programe...
inak mozno sa ozvem... bude to moja prva simulovana vyhybka a tak... tie smerove charakteristiky..a hlavne fazovanie... a tak to som este nemeral... uvidime teda ako si s tym poradim...

(upravil Frisko 13. 12. 2009 14:49)

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Inak aku konfiguraciu menicov mas momentalne v plane?  Nejak som to tu nesledoval cele. Tusim to mali byt spociatku stlpy s osadenim 2* arn230 + dt300 alebo take cosi ... ?
A este jedna vec, preco si tie ARNka objednaval ? nemali ich v schotterovi ?  Zda sa mi, ze ich tam maju...

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

to je uz jedno... v schoterovi teraz neviem uz to bolo davno (a oni tam 4 kusy urcite nemaly vtedy... v podstate by som bol na rovnako na tom)
kombiancia repra je uz nova...
2xarn
stred Sp-60
vyska DT-80
ale najprv si chcem pekne krasne odmerat tie arncka rozohrane... ze aku maju chraku...

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

tak a zajtra mi pridu ty krasavci. (230ciny)... mam taky pocit ze najprv spravim len jeden front panel s layoutom pre 3 pasma.. ak reprak prekvapi tak zmenim layout na 2 pasmo... aby som nemal potom robotu s vyrobou dvoch frontov a tolko dier.. big_smile
pofotim ... 4 po kope este nikto nevidel xD

(upravil vacropoli 18. 12. 2009 20:31)

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

tak tu su slubene foto + rozobena debna

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

check... chcel by som sa ta opytat, ta DT300ka na kolko by sa dala delit dole?... prip. povedzme aj s tuningom?
buduci tyzden sa pustim do merania tej skrine (doteraz som to trocha rozpaloval na LMku... pocut 30HZ... menej nepocut.. ale to bude asi tou izbou..je extremne mala...)
na 2K sa da s nou ist? este niesom sto% rozhodnuty pre 3 pasmo... ... palena ta zostava velmi nebude... myslim ze treba pocitat aj s tym ze to bude pouzivane na lm3886.. cize nie viac ako 60-70W...dost pochybujem o upgrage zosika... a ak tak to velmi daleko nedojde...
cize by ta vyska mohla aj vydrzat pri takejto zatazitelnosti co myslis?...
alebo je tvoj postoj k tomu rovnaky (teda podla merania)... teda... ze nemam vymyslat p*coviny a pekne tam supnut aj stredak?

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

dt 300 vůbec nedávej a zrovna použij tohle,stačí pořádně kouknout jsou v akci a máš soustavu ok.
http://www.hifionline.cz/reproduktory/v … x-tm025f1/

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

DT300 do dvoupásma ke dvěma ARN230kám je slušná zátěž, basáci mají ještě ke všemu problém uprostřed pásma. Níž než 1500Hz bych to nedělil a vejš než 2kHz taky ne. Já bych se do takového dvoupásma nepouštěl. Vejškáč je to každopádně použitelný pouze s tuningem.
Líp uděláš, když postavíš třípásmo, jak jsem psal v příspěvku #7. ARN230 na středech fakt ne.

Web