(upravil check 7. 11. 2009 20:28)

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

To já nevím, kdo říká, že mají blbě změřená TSka, ono se vždycky musí z těch parametrů správně vybírat. Taky je otázka jestli ten dotyčný skutečně TSkám rozumí a že vlastní měření jím provedená jsou skutečně lepší než u TVM. Ono to s tou přidanou hmotností, odečtem Re a plochy membrány není úplná sranda. Já říkám, že je mají dobře a nemá smysl to přeměřovat.
Z TS parametrů nezjistíš reálnou citlivost, kterou potřebuješ k tomu, abys dorovnal vejškáč. Simulace výhybky reprosoustavy musí být založena na měření pomocí mikrofonu v tvojí konkrétní bedně, pak má přesnost 99%.
Simulace na základě dat výrobce vede v lepším případě k hroznému zvuku, v horším shoří zesilovač.
Podívej se ke mě na web, mám tam návody na měření impedance, TSparametrů i frekvenčních charakteristik mikrofonem.

Web

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Obmedzené množstvo mikrofónov (asi len pár kusov) bude k dispozícii, ale ešte to chce čas. Potom si to môžeš premerať sám.

Web

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

no ... tak ano...  taka vecicka by sa mi doma zisla.. musim uznať... no takže ponukas to ty a check.. vsak?...
takze mam pocitat tak s 15eurami... no to sa da na to ake veci sa s tym daju robit... a co ten stojan ... to myslis vsetko? alebo cisto mikrofonik... ?
kurpelm... mozes dodat viacej info?...
dakujem

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

15 Euro za poštu, mikrofon, kalibrační křivku a dva protikusy konektorů. Stojánek a preamp mám popsaný u sebe na webu, to si musíš postavit sám - do 10E určitě.

Web

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

ale tak taky stojanek... no to by som sa hadam aj bez toho zaobisiel big_smile
kabliky pekne tienene? ach co sa pytam urcite niejake znackove s pozlatenimi konektormi big_smile
tak dobre .... a tu kalibracnu krifku... to dostanem ako subor (pre ake programi) alebo len na papirusovi?... ale to asi nie big_smile
a ty kedy rozposielas tie mikraky?
diki moc

(upravil check 8. 11. 2009 23:18)

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Jo, laikové mají spoustu keců na můj stojánek, akusticky je to ale to nejlepší, co se dá udělat. Všechny ty muzikantské mikrofonní stojany s trubkami velkého průměru, velkými ovládacími koly, objímkami... ovlivňují měřenou charakteristiku negativním způsobem.
Kalibrace je v texťáku - soubor, formát sežere veškerý software, který znám, případně se dá zase snadno formát upravit. Až budu mít adresu na mailu, tak mic pošlu.

Web

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Stojánek: pravdu díš, byl jsem línej ho dělat a tak mám klasiku - muzikantský Proel oholený o všechny ty nesmysly..., ale na 150,- to nevyšlo. Ten tvůj se mi dneska líbí víc smile

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

sorry no ja som to nechcel obkecavat... podla mna ten stojan vyzera dobre, skor profesionalne...
len ma nenapadlo ako by sa tak cudo vtrepalo do zasielky big_smile
vsetka cest tomu stojanu
takze poslem ti mail no najskor sa dohodneme ze ako...
diki moc za ochotu

(upravil vacropoli 9. 11. 2009 20:13)

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

check dosiel ti mail?...

(upravil check 9. 11. 2009 20:27)

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Došel mi jeden mail, kde mi píšeš, že mám počkat na druhý potvrzující mail. Ten mi ještě nepřišel.

Web

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

aach jasne.. ja som len cakal nejaku odpoveď.... no dobre tak idem poslat druhy big_smile

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Vacropoli, prototypy mám vyrobené, cez víkend snáď otestujeme. Podľa toho či vyhovejú kapsle ktoré som zohnal, tak uvidíme či budú na predaj alebo budeme hľadať ďalej. Každopádne to vyzerá zatiaľ nádejne. Ale ešte to bude trvať.

Web

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

... emm kurpelm uz som sa dohodol s checkom ze mi posle svoj vyrobok...
ale diki za ochotu...

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

To je vpohode, vyvíjame mikráčiky pre seba, príležitostne zvyšné pustíme... A potrvá to istý čas, predsalen do roboty treba chodiť, žejo.

Web

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Checku v # 10 píšeš, že při 2 reproduktorech se zvýší citlivost o 6 dB. To ale není pravda. Citlivost se udává při výkonu 1 W a ty si zapomněl vydělit výkon 1 W na 2 reproduktory. Citlivost se zdvojnásobením reproduktorů zvyšuje v ideálním případě o 3 dB. Je to stejné jako když děláš např. soustavu antén...

(upravil check 11. 11. 2009 21:50)

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Máš pravdu, já sem to chtěl Vacropolimu zjednodušit, než abych to psal v několika větách. On si samozřejmě při konstantním napětí připojí jeden reproduktor, změří, připojí druhý, změří +6dB...
Když se v tom začneš rejpat víc, tak můžeš říct, že reproduktor nemá reálnou jmenovitou impedanci ale komplexní kmitočtově závislou ne celou...
Zvykem je o citlivosti (i když nesprávně) mluvit ve vztahu k napětí - 2,83V a o účinnosti ve vztahu k 1VA. Problém totiž je s tím špatně definovatelným 1VA, pak taky repro nemá všude stejnou citlivost měřeno akusticky atd atd...
Člověk se stejně dozví něco akorát z grafu impedance a měření frekvenční charakteristiky při definovaném napětí. Přičemž se většinou bere těch 2,83V a impedance zajímá teprve v okamžiku, když to začne být problém pro zesilovač.

Web

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

fuu... to 3db som uz videl niekde... tak to som nejako aj tusim ze 6 to nebude... ved uvidim ked to pride
inak check ako si pokrocil uz to leti postou alebo?
niekde som tu cital o checkofonoch... big_smile uz sa tesim ako si na to vypisiem ze merane by "checkofon" big_smile

(upravil check 12. 11. 2009 20:47)

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

Máš pravdu opravdu to obálka letí letadlem, čekej zítra nebo začátkem příštího týdne. Tebe zajímá, že ti to přidá 6dB. Hlavně ti přeju, aby jsi se to pořádně naučil. Podívej se třeba semhle: http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=7644
Frisko se to naučil sám, zřejmě podle návodu který mám u sebe na webu a pak s výhybkou jsme mu pomohli.

Web

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

okej... je to tu...

Re: projekt 2xARN-230 ... aka vyska?

tak idem pre zaciatok postavit tu krabicku pre dvojkanalove meranie...
aky zosilovac mi odporucite.... chcem ho zabudovat do vnutra....
teda netreba tam ziadnu extremnu kvalitu so symetriou dufam....
aky vykon zosika je potrebny... teda na aku hlasitost sa to pri merani pusta?.... nie viacej ako 1W vsak?..
stacilo by TDA2003? nemostene? t.j 10W sinus zhruba.... a kedze o basy tam nejde... merania su podstatne az od tych viacerych hercov tak netreba tam pchat nejaky vykonny a kvalitny zosik.... do limitu by nemal ist teda... a kedze nepojde tak nebude skreslovat....
cize ... zosik ide po tichu vsak? ....
diki