(upravil little 14. 10. 2009 23:05)

Téma: Speciální lak

Nevěděl by tu prosím někdo o nějakém speciálním laku? Potřebuju aby splňoval následující kritéria:
1) Schopnost vsáknutí se do tvrzeného papíru
2) Trvalé zgumovatění po zaschnutí (nikoliv zatvrdnutí jako u klasické barvy)
3) Bezbarvé provedení

Neví někdo o něčem takovém? smile

Re: Speciální lak

Na co to potřebuješ?

Re: Speciální lak

Chce natírat membrány repráků....

Re: Speciální lak

pěkný termín- zgumovatění smile

Web

Re: Speciální lak

natří to autolakem a tej tam mnohem min tuzidla. mohlo by to dopadnout nejak tak jak si predstavujes

Web

Re: Speciální lak

Milane dík, ale to už jsem zkoušel. Potřeboval bych, aby ta papírová membrána reproduktoru vyloženě "zgumovatěla". Teda přesný opak toho, co provede samotné nalakování membrány klasickým sprejem. Barva se nevsákne dovnitř, ale zůstane na povrchu, kde zatvrdne a membrána se tak chová jako jeden tuhý celek, což nepotřebuji, ani nechci. Nevěděl by někdo o ničem? Už jsem několik postupů i různých laků vyzkoušel, ale furt se mi nedaří z toho dostat lak, který bych potřeboval. sad

babakus: Přesně tak.

reeb: Nic lepšího mě v danou chvíli nenapadlo. Sorry

Re: Speciální lak

skus lepidlo herkules smile)
mne to taky kus "gumy" drzi na skle. je to pekne ohybne.

Re: Speciální lak

Silikon, ale tohle celý se mi zdá jako kravina...

Re: Speciální lak

Herkules je dobrej tip, jenom si nedovedu představit, jak pak bude ta membrána vypadat.

standyf: Silikon jsem zkoušel, membrána sice zgumovatí, ale zůstane na ní i ten humus, kterého se už nikdo nikdy nezbaví. Proč je to celé kravina soudruhu?

Re: Speciální lak

gumoasfaltem na spodky aut

Re: Speciální lak

tak si kup cernej silikon a rozřed ho v acetonu, at je ridkej a napust to.

Web

Re: Speciální lak

little:
Já teda nevim co přesně plánuješ dělat, ale patlat na papírovou membránu kdoví co, mi nepřijde dobrej nápad, kdoví jak jí to třeba "rozmočí" (nebo já nevim co ještě) a změní její mechanický vlastnosti špatným směrem. Ale nechci ti do toho kecat... Ber to jako OT.

Re: Speciální lak

Díky moc. I negativní názor je pro mě názor a nikoho za něj nekousnu.

Milan, dokken: Díky moc! Vyzkouším, uvidím. wink

standyf: Ano, a mě právě zajímá, jakým způsobem se vlastnosti takového reproduktoru změní. Mám tu připraveno několik repráčků za pár korun, něco málo je i bastl z několika částí různých reproduktorů. Tvůj názor OT rozhodně není, díky za něj. wink

Re: Speciální lak

Poznatok: Hybrid poskladaný z koša ARN660x a membrány ARZ669. Membrána bola na jednom mieste prelomená, asi nejakým nenechavým deckom. Potrebovala spevniť. Zozadu som ju napustil nitrocelulózovým lakom. Zvuk? Pevnejšie basy trošičku, inak všetko ako predtým. Nekričí, vlastné tlmenie membrány sčasti asi zachované. Do skorosubu do auta postačí...

Web

Re: Speciální lak

Jenom ještě poznamenám, že nechci říkat, že nic nepatlat, jenom se mi nelíbila kombinace vsáknout a zůstat guma.

Re: Speciální lak

Klídek pohoda. Co jiného bys teda doporučil? smile

(upravil standyf 15. 10. 2009 23:29)

Re: Speciální lak

Těžko říct, něco, co papír naopak zpevní a hlavně nezatíží, ale hraj si. Kdo si hraje, nezlobí... smile

EDIT: Mám tu např. kevlarovej střeďák od Focalu, kterej je ze zadní strany membrány nastříkanej nějakou skelnou pěnou...

(upravil zuki 16. 10. 2009 8:46)

Re: Speciální lak

Bez záruky na hraní....
"plastik lak ve spreji:
http://www.gme.cz/cz/index.php?product=741-009
a uretan lak:
http://www.gme.cz/cz/index.php?product=741-013
a další....

A s tím nitrolakem jsem také před mnoha lety opravoval poškozená stará repra a celkem OK
Tenkrát to bylo jediný co mě napadlo použít a co bylo k sehnání....

Re: Speciální lak

Včechny tři podmínky by mohl splňovat penetrační lak používaný ve stavebnictví. Prodává se pod různýmy názvy - Socrat, Soicrat, Axilat ... Ve slabé vrstvě po zaschnutí je průhledný.

Re: Speciální lak

to zkus ze srandy napustit laminátovácí dvousložkovou pryskyřicí. treba se to zacne chovat jako kevlar:-) Kdy do ní dáš málo tužidla anecháš jí přemrznout, na omak to bude sucý, ale pořádně to nevyschne a bude to takovy jako gumový taky.

Web