Re: SubW. Jak na něj?

Zacal som citat tie clanky co su tu( o vyhybkach) ale este stale nemam v tom uplne jasno, ak som tomu dobre pochopil tak aktivnu vyhybku treba este napajat nejakym zdrojom, no a zaujimalo by ma ci su velke rozdiely co sa tyka zvuku , medzi nimi

Re: SubW. Jak na něj?

taka otazka big_smile , ked softwarovo filtrujem frekvenciu do subwoofera(na ktorom nieje vyhybka) napr cez AC3filter, kde nastavim LFE na 114Hz, tak to by malo byt rovnake ako s vyhybkou ne?

(upravil VoluMass 9. 10. 2009 22:29)

Re: SubW. Jak na něj?

Ak som správne pochopil chceš zoskladať 2.1 zosilňovač??
Potrebuješ napr. jeden stereo zosilňovač a jeden výkonnejší mono pre sub a korekčný predzosiľňovač..pred vstup korekčáku basneš ten AKTÍVNY filter a na výstup korekčáku zapojíš tie koncáky a z nich reprá..trafá potrebuješ pár watové pre korekčák a niečo výkonnejšie pre koncáky..to je len všeobecný príklad,(bloková schéma) ja idem tiež takéto stavať ale chcem to napchať subsonicom ešte a rôznymi fintami ale tiež som ešte len v rozbehu s týmto..inak nie si ty Miro??

Re: SubW. Jak na něj?

nene ja som Peto, ako ja som povodne chcel postavit zosik pre sub, ale uz mi ho nejak netreba, ale treba my vyhybku pretoze teraz na basaku nemam ziadnu,,,len to filtrujem softwarovo cez AC3filter ,kde som nastavil cut off frequency na 114Hz a chcel som vediet ci to nerobi taky isty efekt ako vyhybka(realna), Inac nechcelo by sa niekomu zrobit mi vyhybku na mieru? pre sub a center, ak by sa niekomu chcelo tak nech mi tu napise,,potom napisem podrobnejsie info,,, big_smile

Re: SubW. Jak na něj?

Sorry tak omyl..
Hej efekt v podstate ten istý,veď vo výhybke vieš ladiť LF a HF,teda cutoff frekvencie..ale to isté to presne nemusí byť,záleži ako strmo ich potrebuješ naladiť k zvyšku sústavy a ako maš naladený sub,teda Fs...

Re: SubW. Jak na něj?

Lidííí mám drobek problémek... Trošku jsem se polekal z jednoho prostého důvodu. Jak mi zde byl doporučen ze stránek opampu koncák LM 3886.A vzhledem k tomu že se mi to až moc líbilo, tak jsem si všechno pozjištoval a pohledal atd. No a jak jsem si pročítal, jak zde tak i jinde články, tak tam bylo psáno že tento koncák, mimo jiné, má malé vnitřní tlumení a je vhodný pro malé subW (jak malé netuším), ale naprosto nevhodný pro ozvučnice s bassreflexem. Že i vpřípadě malého výkonu může dojít k utržení reproduktoru...

Můžete mě někdo uklidnit? Nebo teda použít jinou alternativu? Případně jakou. Děkuji mnohokráte..

Re: SubW. Jak na něj?

Chytrej kluk smile, prave sem te chtel na tyhle veci upozornit. Resit subwoofer integrovanym obvodem je prilis velky kompromis. Tvoje pozadavky sou predevsim na kvalitu zvuku a ne neidentifikovatelne duneni. Moje doporuceni jednoznacne diskretni reseni. Nevim na co si troufas, ale pokud nechces byt zklaman, tak muj tip je spv100 + subjunior od aldaxu. Subjunior koupis sestaveny a spv100 ti za 590 slozi. Doporucuju prostudovat jejich stranky wink

(upravil Marcell 30. 10. 2009 12:19)

Re: SubW. Jak na něj?

Jo já ti děkuji, je to moc pěkné .. ovšem problém je že už mi přišlo trafo a mam na něm 2x29V - 1A což by mi stačilo a také to dříve bylo koncipováno pro tu LM3886...Takže ted je to trošku problémek sad . No a také Mi bohatě stačí výkon 50W aby dokázal dodat..Což by i odpovídalo tomu trafu... Jinak jsem elektrikář takže si složit umím dosti ale moc jsem nikdy nefušoval do audio zapojení...Jako že bych si ho z hlavy vymyslel:-)


Jo a zapoměl jsem říct že tím chci život 8Ohm reproduktor....

Re: SubW. Jak na něj?

No když myslíš??:/ Aspoň poznáš jak hraje limitace

Re: SubW. Jak na něj?

avomet - já jedu s 3886-kou v BR s ARN 230-kou a nemám problém... měl jsem problémy s hučením, ale to bylo způsobeno bednou. a těch 50W co to dokáže dat do bytu ( baráku ) dle mě stačí.

Re: SubW. Jak na něj?

OK.. ja mam rad vetsi rezervy a ty tu nejsou. Problem nemas, ale ideal to taky neni. Je to o nárocích, o prostoru, atd.

(upravil bhm1 30. 10. 2009 21:18)

Re: SubW. Jak na něj?

v tomhle s tebou samozdřejmně naprosto souhlasím smile pokud chce rachot a rezervu tak tohle nebude dobrá volba.. pokud chce klasickej poslech a občas to ohulit může to použít.

Re: SubW. Jak na něj?

No takže teda díky tomu trafu to bohužel ničím nenahradím jo? Nijak to neomezím a ani nijak nevylepším? Chápu vás teda dobře jo?

Docela smutné no..:-(

(upravil bhm1 30. 10. 2009 22:50)

Re: SubW. Jak na něj?

Víš už vůbec co použiješ za reproduktor.? a co takhle přeskočit LM3886 a jít rovnou na LM4780 v můstku.?

(upravil Marcell 31. 10. 2009 17:27)

Re: SubW. Jak na něj?

Noo http://dexon.cz/katalog/reproduktory/de … -hifi.html tento jsem uvažoval že použiji...

Jinak pro me je ted limitace to trafo co jsem si nechal vyrobit že....
Ale nebráním se tomu že jo.. hlavně mi jde o to at mi to utáhne trafo a má to zvuk jako HRAJÍCÍ subwoofer...na občasné párty , samozřejmě menší...

BTW polepším si nějak? Vždyt to je vlastne 3886 - ka dvakrát... Nebo je v něčem vychytanější??
Co toto? :

http://www.obsidian.sk/elektro/AR01_2002_100W.pdf To se mi také velice líbí jen nepíší nic o odběru proudu..aspon jsem se nedočetl..

http://www.chuck53.estranky.cz/clanky/e … a/mat_prac toto si myslím by také nebylo zle. Jen zase nevím s tím trafem no sad Sere mě to sad

Re: SubW. Jak na něj?

Marcell odkud jsi.? ten dexon není dobrý volba... no zapoměl jsem na to tvoje trafo... postav tu 3886-ku. budeš překvapen jak to dokáže zahrát.

(upravil Marcell 31. 10. 2009 17:41)

Re: SubW. Jak na něj?

A co by bylo dobrá volba tedy? Jinak já jsem z Havířova

Tak ale nechápu, že jsi mi to najednou schválil:-D Asi mi nic jiného nezbývá co?

Jinak najít nějakou dobrý reproduktor za rozumnou cennu je věc..

(upravil bhm1 31. 10. 2009 17:46)

Re: SubW. Jak na něj?

Havířov je daleko... zkus se poptat jestli někdo v tvém okolí nevlastní 3886 a nemá ji v subu... já by jsem použil třeba http://dexon.cz/katalog/reproduktory/be … -hifi.html ... Beyma má sice malou výchylku, ale pokud budeš rozumnej tak ji neuklepeš.

EDIT 1:
Jo teď si dívám, že jsi dopsal za rozumnou cenu.. tj. kolik.? Já by jsem se nebál vzít 2xARN-226-07/4 a dat je do 8-mi ohmů.

EDIT 2:
Schválil protože ji sám doma na subu mám a jsem spokojen. Záleží co od toho očekáváš ty.

Re: SubW. Jak na něj?

No řekněme že nechci aby mi to dělalo toto http://www.youtube.com/watch?v=uN3WLpLiDuE ... to mám strach že se urve...:-( Jinak v mém okolí nikdo není takový kutil jako já nebo alespon nikoho neznám. Jako chci aby to hrálo pokud možno přesnější bass...jinak jako nic zázračného strašně od toho nečekám. Jako nejlepší sub co jsem kdy slyšel, tak bylo asi na bedničkách za 2000 od logitechu a to ještě nestíhal při max volume nátrubek propouštět zvuk...Jo a ještě možná sub z domácího kina od thomson DPL570HT ( http://imgs.segundamano.es/images/436/43688467926.jpg )

Jinak akorát pak PA ale to není o kvalitě ale o výkonu...

Re: SubW. Jak na něj?

To co reproduktor bude dělat záleží pouze na tobě.:) já mám s LM3886 jen ty nejlepší zkušenosti. Suprová kontrola nad reproduktorem a krásnej zvuk. Doma ho ani nepustim na maximum a to má trafo pouze 2x18V a repro ARN 230/4 ( čili do 4-ohmů kolem 45W ) wink