Téma: Spálený zes.?

Ahoj,zesilovač zapnu (omnišrot P1000) a jeden kanál indikuje¨až do červeného,ale nehraje.Druhej kanál nic.Za chvíli začne i smrdět -dělá to rezistor u jednoho koncáku.Proraženej konec asi co?Jsou tam 3ks
C 4467
56    P
a 3ks
A 1694
56    P

Re: Spálený zes.?

Tak změř stejnosměrný napětí na výstupu a budeš vědět hned jestli je něco proražený smile

Web

(upravil Lukáš33 30. 9. 2009 18:20)

Re: Spálený zes.?

Na výstupu nic nejni,vypydá to že na tom kanálu nesepne relé.A taky jsem si všiml,že na jednom kanále jsou v čoudu obě pojistky na zdroji a na druhým jen jedna.

(upravil Bery 30. 9. 2009 18:21)

Re: Spálený zes.?

No tak je něco proražený na 100%, protože relé je v ochraně právě na odepnutí stejnosměru na výstupu...
Na radu co s tím si počkej na více vzdělané lidi, já bych nerad radil špatně smile
Hlavně neměň pojistky a pak to nevraž hned do sítě smile škoda pojistek...

Web

Re: Spálený zes.?

Takovej neználek nejsem.Už jsem něco opravil,ale třeba jen STKčko, rezistor,a né takový hámoty čínský,co jsou v tom.Jeden kanál vzal ssebou i jednu bednu,ale nevim kerej.

Re: Spálený zes.?

Jen bych rád věděl přibližně cenu těch koncú.

Re: Spálený zes.?

No jo, STKčko. To kamaráde vyměníš jednu placku za druhou a je to. Tady máš tranzistory, které se jen tak samy od sebe neprorazí. To už něčím zavání. Radši bych to nechal na odborníkovi, tam máš jistotu.

Re: Spálený zes.?

Vykuchej vnitřnosti a schovej si bednu. Tohle nikdo opravovat nebude, je to škoda času..... ani servisáci pro ČR by se s tím nesrali a rovnou by to vydobropisovali.

Re: Spálený zes.?

Tak snad existuje jiná alternativa,než to vyhodit.Zdroj,toroid,předzes,ventilace+chladiče jsou ok,tak nač to vyhazovat.

Re: Spálený zes.?

možná odkoupim za cenu šrotu. nechtěl bys

(upravil Lukáš33 30. 9. 2009 20:46)

Re: Spálený zes.?

Pro mě to má cenu,vyhraju si.Sorry
Krabice je fakt bytelná a pěkná.

Re: Spálený zes.?

No právě:D bedna je fajn i ten vnitřek by třeba nebil k zahození kromě konce

Re: Spálený zes.?

Krabice jo, i ten toroid je použitelný, chladiče taky....

Jediný co pro tebe můžu udělat je to, že se pokusím ze servisáků vyrazit schéma....

Re: Spálený zes.?

Tobys byl hodnej.

Re: Spálený zes.?

určite budú v háji koncové tranzistory, ako aj budiče a predbudiče...
predpokladám, že to bude niečo ako american audio...V3000 plus, ktorý som opravoval. spolužiak mi ho doniesol s tým, že po zapnutí zasvieti indikátor na max., CLIP svieti, aj ochrana a odpaluje 10A poistku v primáry. po premeraní tranz. horeuvedené boli všetky odpálené. po výmene za nové a rozbehaní zosilovač funguje ďalej.

Re: Spálený zes.?

A na kolik ta sranda teda ai vyjde

Re: Spálený zes.?

Já bych počítal 6 párů po 100-200,- pár jako minimum. Oprava tohohle šrotu je těžce nerentabilní.

(upravil sinclair 2. 10. 2009 10:53)

Re: Spálený zes.?

Já už Omnitroniky do opravy ani neberu.
Na to, aby to po opravě bylo aspoň trochu provozně spolehlivé, je třeba to opravit značkovým materiálem, který je tak drahý, že jeho cena+práce přesahuje zbytkovou cenu přístroje.
Bezpochyby jsou prostřílené koncové tranzistory, většinou bývají prásklé CB i budiče. Podle mě nemá cenu to opravovat-jednak na to sám ani náhodou nestačíš, jednak taková oprava nebývá příliš na dlouho a odejde to zase, pokud nevíš, čím máš původní poddimenzované koncové tranzistory nahradit.
Možná to od tebe někdo za cenu čínského toroidu a čínské kastle koupí. Zbytek je tam na hovno.

Web