Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 12)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 2.1

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 12 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 227]

Re: Zesilovač 2.1

Tak desku už mám doma, eště jí osadit, vyzkoušet, následně předělat, atd, atd big_smile
Frantacecil: Jasně, třeba mail nebo icq, ale jsem začátečník.

Re: Zesilovač 2.1

Ahoj!
Díky moc! Které jsi použil nakonec schéma?? To od millana?? A jakou máš dělící fr?
Díky M.

Re: Zesilovač 2.1

Ano, schéma je millanovo, dělící frekvenci eště nemám jistou, tu zvolím až budu mít kompletní sestavu, ted mám součástky pro 150hz a 120hz se subsonicem 20hz. Kecat můžem i jinde aby to tu nebylo plný off

Re: Zesilovač 2.1

OK,
hodím ti pak mejlika!!
M.

(upravil Bystrouš 14. 1. 2010 19:52)

Re: Zesilovač 2.1

Tak po dlouhý době pokrok, výhybka osazena oživena a funguje smile. Zatím jsem jí osadil na děličku 150hz. To jsem si ověřil jen na reproduktorech a cca 2 hodiny přes výhybku pouštěl hudbu. Asi to ještě bude chtít doladit desku, protože tam neni moc místa na distanční sloupky.

Re: Zesilovač 2.1

http://s4.postimg.cc/jbrw5advd/4750_cross_verze1.jpg

Ahoj vespolek!
Hodil jsem sem můj návrh crossu, jestli byste se mohli juknout jestli tam někde nemám chybičku??
Dělící f: sat -123 Hz, subsonic 23 Hz, bass - 112 Hz.
Není to úplný, chybí tomu indikace přebuzení (4xLED (sig., -12 dB, 0 dB, +12 dB) pro kanál.)
Díky za jakoukoliv připimínku!!
M.

(upravil wwsly 22. 1. 2010 14:06)

Re: Zesilovač 2.1

1)potáky máš obráceně
2)proč máš na vstupu dva zesilovače?
3)vstupní rc členy bych udělal jinak, navíc 100k je trochu moc, nemyslíš? Nejsme EZK
4)pokud má následující stupěn AC vazbu, tak bych vypustil výstupní kondy a možná i odpory,ale ty podle toho jak bude dlouhej kábl k dalšímu stupni
5)trojitej poták máš?nebo jak to hodláš regulovat?
6)pokud ti tam zbyl oz tak přidej strmost HPF u subu..
7)sčítání bych taky udělal jinak... ale i tak je 4k7 moc

Web

Re: Zesilovač 2.1

1. Poťáky tak jak mi je nabídl eagle. Ale principielně jsou dobře, aspoñ myslím. smile
2. Myslíš ten před sčítacím OZ?
3. Jak by jsi ty vyřešil ty vstupní členy?
4. To bude zamontováno přímo v jedné bedně s koncovými stupni, takže odpory tedy vyřadím.
5. Tři samostatné poťáky tam budou.
6. Ok, můžu dodělat
7. V jiných zapojeních je i 10k. Jakou hodnotu by jsi doporučil??
Moc díky!!!

(upravil millano 22. 1. 2010 18:51)

Re: Zesilovač 2.1

1. -

2. 2 OZ jsou tam schválně, k dokonalé separaci kanálů.

3. když se podíváš na mojí čmáranici, tak si všimneš, že na vstupech je kondenzátor a odpor bez hodnoty => Cmin= 2u2 (svitkový ! ), R= 22kOhm  smile

4. ty ochraný rezistory na výstupu 100% nech, pokud si si jistý, že zesilovače připojené na cross budou mit na vstupu kondenzátor, tak ty co sou na výstupu crossu můžeš vyřadit. jinak doporučené hodnoty : pro satelity min. 2u2 a pro sub 4u7 ( svitkové - TC205 vyhoví ).

5. osobně bych doporučoval  kvalitní 2-násobný potenciometr pro řízení výstupní úrovně satelitů a jednoduchý pro sub.

6. to so radí wwsly je píčovina, minimálně z toho operáku můžeš udělat invertor fáze 0-180° , v lepším případě plynulou regulaci fáze.

7. to ščítání nech tak jak je!,  funguje to velice dobře !


pozn.:  pokud by si to chtěl mít dokonalé, doporučuji použití single OZ na výstupní bufery pro satelity a pokud by si nedělal přepínání fáze subu 0-180° , tak i pro něj.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Zesilovač 2.1

Moc moc díky všem!
Ještě drobnost, jakej OZ by jsi dal na ten výstupní buffer??
M.

(upravil millano 22. 1. 2010 19:47)

Re: Zesilovač 2.1

OPA134, NE5534, OPA132, popř. něco ze segmentu LME ...


edit: pak se nezapomeň pochlubit nakreslenou DPS smile

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

(upravil wwsly 22. 1. 2010 22:16)

Re: Zesilovač 2.1

1) jsou obráceně!
2) Mě osobně oddělení přes sumační invertující OZ bohatě stačí, nejsem netopýr ani purpurista... smile
3) wienův článek s nebo bez předřazeného paralerního odporu, RC a CR členy v káskádě fakt nemůžu....
4) hodnota kondu závisí na vstupním odporu
5) ---
6) nevím proč by nemohl udělat větší omezení zdola??? No, Milano, proč je to pičovina?
7) tyhle filtry počítají s nulovou výstupní impedancí,ale i takto to bude fungovat...
8) máš tam zbytečně moc (7) zesilovačů s A>1, to by šlo redukovat na 3.... Na to stejně dojde smile až to budeš kreslit...
9) aproximace bych zvolil L-R. pro subsonic klidně nech butt.

Web

(upravil millano 23. 1. 2010 0:00)

Re: Zesilovač 2.1

kurna wwsly,imho pořád jen teoreticky kecáš, ja mu dal jasný a konkrétní hodnoty vyhovující v praxi !

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

(upravil wwsly 23. 1. 2010 8:52)

Re: Zesilovač 2.1

Teoreticky kecám...tak to asi jo, když to píše velkej frajer millano!

Můžeš mi laskavě vysvětlit proč tam má úplně na hovno tolik zesilovačů?

Web

(upravil millano 23. 1. 2010 11:52)

Re: Zesilovač 2.1

ja sem hodil univerzál, a ono taky záleží na co to chce. Dalo by se třeba snížit zesílení ve slučovači kanalů pro sub na 1,  pokud budou osazeny ty buffery na konci ... 

Všechno je navržený dle určitých standardů, pokud to chceš ojebat, tak prosim wink

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Zesilovač 2.1

Chlapci, neperte se! smile smile smile
Jo,až bodo mět desko tak ju sem hodim!
Díky a zdar!

Re: Zesilovač 2.1

Můžeš mi poradit jak v eaglu rozkreslim IO na jednotlivý oz tak jak tomáš ty ve schématu? díky

Re: Zesilovač 2.1

Tie ti Eagle rozkresľuje sám.

Re: Zesilovač 2.1

Kdyby mi to rozkreslil tak bych se neptal. Ve schématu mám klasický osmipinový OZ.

Re: Zesilovač 2.1

Ahoj!
No mě ten EAGLE sám nabídnul takovou značku! Kreslil jse to ve schématu. V knihovně našel NE5532 a taková značka u toho byla! smile smile

Příspěvky [81 až 100 z 227]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 ... 12 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 2.1

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£