Téma: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

Zdravim, v programe winISD mi vychadzaju celkom slusne cha-ka pre box vented 72l , ladiaca fr 25Hz......sirka pasma pri -3 dB je od 20Hz do 470Hz ....je to realne poradte ? Ak ma niekto lepsi napad ako vyuzit tie repraky na sub tak von s tym smile

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

Podle mě tyhle repráky nemá smysl hodnit do 20 Hz. 35 by stačilo.

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

72 litrů je strašně moc. Tyhle repra se dávají do nějakých 30-ti litrů closed. Isobaric ti sníží na polovinu potřebný objem, takže by stačilo 15 , maximálně 20 litrů. S těmihle repry nemůžeš chtít 20 Hz. To bys možná mohl chtít po 312-ce, ale ne po 6688...

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

no neviem na strakne TVM je pre tie repraky pisany obiem okolo 70 litrou tak minimalne by som dal 35 litrou pre isobarik.....lepsie vysledky pre subwofer mi ukazuje pre vented. Mozem pri isobarik zapojit tie repraky paralelne aby mali 4 ohm ,samozrejme fazovo otocene? Vo winISD mi nameralo max ipenadciu pri 56,6Hz okolo 18 ohm to je mislim v pohode ne ?

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

este otazka bo v tom nemam uplne jasno...obiem boxu sa berie ako vonkajsi - hrubka sten a vystuzre alebo len obiem ktory zabera box v priestore ?

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

kde na tej stránke je ten objem??

Web

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

http://www.tvm-valmez.cz/index.php?id=8 … amp;catg=1
Ekvivalentní objem Vas     84.5 l

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

omg to je Vas nie odprúčaný objem vole

Web

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

To som si v mojich zaciatkoch aj ja pomylil... Preto mi v izbe stoji 65 litrove dunitko s 6688... A aky som bol vtedy stastny... smile Dnes je na nom polozena skrinka smile Naco ten subwoofer chces? Podla toho sa orientuj... Ake mas bedne k tomu? Staci ti max 30 litrov, 20 Hz ti ten repro nezahra ani keby chcel...

Web

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

a de najdem odporucany obiem teda ?

(upravil Cobalco 23. 6. 2007 11:06)

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

smile...no chcem to ku domacemu kinu, a aby isiel od co najnizsich hz.....mam doma stlpaky hraju aj pekne niske basi su tam 2xARN226-05 a ARV104-03 cize od nejakych 40Hz-20kHz ...ale ked mam zapnute DTS tak mi proste chyba subwofer skusal som to s nim a bolo to uplne o niecom inom preto si ho chcem dorobit.....mam aj center s TVM a satelity Jamo....center hra od 50Hz-20kHz, sateliti hraju od 100Hz-25kHz tusim ......secko som si robil sam az na tie Jamo..a hra to perfektne

Edit: tie Jamo su E 8SUR Bech

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

BLBOST

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Objem bedny se bere samozřejmě jen vnitřní...

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

Frank: tak to som si potom dobre myslel smile

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

Isobarikem pošleš do prdele poslední zbytky citlivosti těch basáků, takže ve výsledku dostaneš plandák s výslednou citlivostí 80dB a zatížitelnost nebude při tomhle nesmyslnym objemu 140W, ale díky brzo dosáhnutý Xmax mnohem menší... Abys to ve výsledku vubec slyšel smile

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

Frank: smile no tak to by bola skoda tych reprakov.....tak mi porad prosim ta aka ozvucnica a aky asi obiem pre tie dva repra...alebo len pre jeden a druhy sa mi ste zvisi na iny sub.....ked mas nahodou nejaky projekt rad si ho pozriem...alebo mi napis rozmery....diky:)

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

Jde o to, že s timhle se moc sub pro DK udělat nedá. Tyhle repra patřej do odhadem 25 litrů každej.

(upravil Mathes 23. 6. 2007 13:03)

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

Cobalco: Máš to přece nahoře ve třetím příspěvku - 30 litrů closed. Ale jestliže to máš k televizi, určitě by se dalo 40. Nebo udělej bednu 70 litrů a dej tam dva basáky vedle sebe.

Jo a pokud jde o projekty, není nic jednoduššího, než se podívat na těchhle stránkách.

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

dakujem za vsetky prispevky...uz mam o tom kus lepsi rozhlad....zrobim to asi podla Mathesa smile..nasiel som tu aj projekt na to...tak uvidim

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

I 312-ka ma problemy v slusny ozvucnici s 30Hz. To je krute nizky kmitocet i pro gumak typu ARN312.

Re: 2x ARN 6688 do isobarik, aky box pre subwofer?

Pozor na Halena s těma isobarikama na hovno smile, ať Vám Halen nenaklepe šunky smile

Web