(upravil Tex 18. 4. 2007 12:39)

Téma: LT1166

Při pokusu o jarní uklid dilny jsem mimo jiné nalezl i několik těchto švábů(ve zkratce řídící obvod pro fetové konce),které jsem si kdysi v nadšení pořídil.Máte s nimi někdo nějaké praktické zkušenosti co se týká např. zvuku,schopnosti ohlídat si klidový proud a  podobně?

Re: LT1166

Mám doma jeden a večer co večer se modlím, abych jej už kurva mohl vyzkoušet smile

Sám o sobě nemá hvězdné parametry, ale dá se využit jen ta jeho "proud kontrolující" část, kdy je buzenej do napájecích přívodů a pak by mohl udělat hodně dobrou službu.

Já s ním hodlám ubastlit Current Feedback, je to otázka času. Už mám i koncový IRFPčka...

Kdyby ses jednoho kousku chtěl zbavit, dej mi prosím vědět (koupil jsem v GM poslední exemplář a nezdá se, že by se jim chtělo dovézt nové).

Web

Re: LT1166

No právě,ta část kontrolující kliďák mne na tom zajímala především.Pokud se mi nepovede v dohledné době urvat trochu času,abych si s nimi pohrál,jsi první,komu je nabídnu.Jinak já je nebral v GM,ale na objednávku v PS electronic ,sehnali mi je asi do 14-ti dnů a asi o třetinu levněji.(informace stará 6 let)

Re: LT1166

IRFP150/9140? smile

Web

Re: LT1166

Ano, Mistře, něco takovýho smile V práci jsme objednávali od Digikey, tak jsem se připojil smile Ono - co jinýho taky použít. IXYS je na tom ještě hůř s výběrem P-kanálů.

Jinak jsou Lineáři dost odvážný, protože u toho LT1166 regulátoru vůbec neuváděj, v jakým frekvenčním pásmu to stíhá regulovat! A přitom v simplified schématu trůněj dva operáci... smile Docela jsem zvědavej, až to okotlím 100 kHz na plnej výkon, jak to bude držet 100 mA kliďák smile smile smile

Web

(upravil dawsoo 10. 5. 2007 12:35)

Re: LT1166

Opamp: Jaký IRFP-čka máš? Já jsem použil pro opravu/úpravu jednoho stroje (původně IRFP150/9140) dvojičku IRFP240 a IRFP9140 sice maj jiný mezní napětí Uds,ale v ostatních parametrech jako strmost a Rdson jsou asi nejvíc stejný i kapacity maj hodně podobný.... drobně se lišej ještě v Idsmax ale jen 20A vs 23A což je zanedbatený... snažil jsem se o to aby byly co nejvíc stejný a ve výsledku po přidání obvodu pro teplotní stabilizaci kliďáku a lepších budičích a chlazení se to chová konečně velmi slušně při rozmezí regulace v mezích Iq=85-100mA.

Jinak ten obvod od LT vypadá zajímavě..

Není co dodávat...

Re: LT1166

Mam IRFP140/9140. Hodlám to zapojit tak promyšleně, že nebudou mít nejmenší šanci zkreslovat smile smile smile

Zatim to vypadá spíš na výkonný oscilátor smile

Web

Re: LT1166

Jasný, já už jsem 140 bez N nemohl sehnat tak jsem vzal 240 budeš dělat nějakou spešl korekci chyby?

Není co dodávat...

Re: LT1166

Tak trochu. Nebude to error feedforward ale jen error feedback, ale hoodně rychlej (proudová vazba).

Web

Re: LT1166

To zní dobře je jasný že korekce (lokální zpětná vazba) musí bejt o řád rychlejší než vlastní zapojení toho co má korigovat aby tam nebyly přechodový jevy a chodilo to hlavně nahoře kde bejvá nejvíc problémů.... držím palec jsem rád když se někdo pustí do něčeho pořádnýho od podlahy smile

Není co dodávat...

Re: LT1166

halllloooo .....pomoc do LONDYNA prosim s IRFP140N .... PLEASE

Re: LT1166

nakolko som DJ a mam tu jeden subwoofer od db Technologies ktory zial nevydrzal to co od profesionalnych   veciciek sa vyzaduje tak teraz pracujem na jej oprave...

Re: LT1166

Je tam pouzity SAP16N a SAP16P a taktiez MOSFET IRFP140N a jej protiklad....no zial sa mi ho aj podary spojazdnit len ked privediem na vstup vecsii NF signal ako keby sa prebudil a ten IRFP140N mi stale odchadza...inac funguje no neako mi to tam nesedi nemalo by to vyhoriet stale...ma niekto napad co to moze sposobovat???

Re: LT1166

Čítaj pravidlá. Edituj svoje príspevky. Inak bude zle-nedobre.

Web

Re: LT1166

djpeto:
Dej tam kombinaci IRFP150/9140 bez N, ty vydržej mnohem víc a do gate jim dej do série odpory kolem 220-330ohm a proti emitorům z gate klasickou ochranu zenerka dioda ... imho ti možná kmitá nebo zakmitává (díky velký kapacitě náhrad) a při vybuzení pulsně překračuješ Ugs a proto ti ta jedna (slabší) půlka jde vždy kukat... ale bez šématu se asi nic moc rady od zesákovejch guru přes inet nedočkáš neb nikdo není jasnovidec... tohle je jen takovej přihlouplej univerzální návod co můžeš beztrestně zkusit esli to nepomůže.za předpokladu že nic jinýho tam není špatně.. a s původním osazením běhal. Já osobně bych ti doporučil to dát někomu, kdo zesilovače dělá nebo opravuje...

Není co dodávat...

Re: LT1166

"Já s ním hodlám ubastlit Current Feedback, je to otázka času"

... tak co Ondro, už jsi nějak pokročil, nebo projekt navždy zapadl prachem ?

Re: LT1166

Problém je, že v ČR u výhradního distributora IR se už skoro nedají IRFPčka bez suffixu N sehnat.

Web

Re: LT1166

Leoši a už jsi zkoušel tyto ?

IRFP140 / http://www.vishay.com/docs/91202/91202.pdf
IRFP9140 / http://www.vishay.com/docs/91238/sihfp914.pdf

IRFP240 / http://www.vishay.com/docs/91210/91210.pdf
IRFP9240 / http://www.vishay.com/docs/91239/sihfp924.pdf

(upravil Horys 22. 2. 2011 21:47)

Re: LT1166

P. Dudek má v novém 300W integráči mosfety IXYS

http://s4.postimg.cc/utk58xprt/5883_mg_0907_1024.jpg

http://www.ixys.com/Product_portfolio/p … px%3Fi%3D5

(upravil sinclair 22. 2. 2011 9:57)

Re: LT1166

Ačkoliv je Pavel Dudek můj velký vzor, nesouhlasím s ním co se týče použití spínacích fetů, ať už IR nebo IXYS v zesilovačích.
Měl jsem a mám možnosti zkoušet zesilovače jak s Toshibami 2SJ201/2SK1530, tak s Exicony 2SJ162/2SK1058 a je to úplně jiné kafe. Žádné brutální klidové proudy, žádné shánění spínacích fetů bez suffixu N /ty mají v zesilovačích velmi krátkou životnost/ a podobné patálie.
Schvaluju přítlak celého pouzdra přítlačným trámečkem /tak by se to mělo dělat i s výkonovými IO/ a ten modrej elektrolytickej hnus je co? smile
Jde zřejmě o prototyp a tak tam Pavel práskl "co dům dal" - ostatně já jsem BA200 zkoušel také s elyty vyletovanými z jakési monitorové desky či čeho.

Pokud konstrukce chodí dobře i s takovým materiálem, tak bude bezpečně dobře chodit i s prvotřídním.
Jen je škoda, že řada KMF se už přestala dělat, v řadě KY není skoro žádný výběr a totéž se týká řady LXY a LXZ. Hlávko na to buď sere, anebo zjistil, že Nantongy a Yagea skoro za polovinu se prodávají líp...Taky mi přišly zajímavé víceotáčkové trimry z Ecomu - evidentní čínský pajc výrobků známé firmy, na kterém je napsáno místo BOURNS  BURANS smile Je to také cermet, typ 3296Y, je za šest kaček oproti trojnásobku u T64Y od Vishay. Ty žlutý kurvy nás fakt nakonec utlučou čepicema...

Web