Re: Typ repra pro sub (hudba) o objemu cca 150l - poradíte?

Už jsem ti slušně psal, aby jsi se zklidnil hošíku.
Jinak ti blahopřeju k objevení Ameriky. Sežeň si podstavec pod kolotoč s Qts=3, Fs 21Hz a dej to do desetikubíkový bedny. Na 30Hz to bude lepší než všechny ostatní reproduktory na světě. Dej si to do simulace jestli mi nevěříš lol

Re: Typ repra pro sub (hudba) o objemu cca 150l - poradíte?

A? co tym chcelo byt povedane?

Re: Typ repra pro sub (hudba) o objemu cca 150l - poradíte?

jděte se hádat na písek za berák.
podle mě je opravdu vhodnější použití HIFI basu na takové frekvence 20-40Hz které potřebuje k doplnění předků.
PA bych netahal pod 30Hz a i tak je to hodně o kompromisech a ústupcích. HIFI prostě dáme do bedny a je vystaráno a nemusíme tolik řešit nárust citlivosti oproti PA.

Web

Re: Typ repra pro sub (hudba) o objemu cca 150l - poradíte?

Ked uz PA, ani to nie je problem, aby islo hlboko, vid. http://www.eaw.com/products/KF940.html , len trochu neprakticke, ze? smile

Re: Typ repra pro sub (hudba) o objemu cca 150l - poradíte?

A je to navíc s -6dB poklesem...

Re: Typ repra pro sub (hudba) o objemu cca 150l - poradíte?

nic lepsiho nez ty daytony tady pořád nepadlo.

Web

Re: Typ repra pro sub (hudba) o objemu cca 150l - poradíte?

Vy jste se hledali ekvalizéři. Podle jednoho to hrát nebude vůbec a pro druhýho je to moc smile Chýna, nemínil jsem se hádat. Vysvětli tupýmu dýdžejovi, že když vezmu ten 15TBX a dám ho do 150 litrovýho BP bude mít na 28 Hz citlivost 87dB - to je hovno, ale oproti jeho návrhu na uzavřenou o furt 4dB víc. Co je na tom těžkýho kurva pochopit. S ohledem na to, že hippolova místnost bude mít mod. fr. (1,0,0) okolo 22Hz a (0,1,0) okolo 36Hz je to ono co chce.  15TBX stojí o litr míň než ten Dayton. Kdyby se někdo obtěžoval, najde zcela určitě i o nějaký litr levnější reproduktory než je TBX.

Re: Typ repra pro sub (hudba) o objemu cca 150l - poradíte?

Isteze, tupy Methman nahodil svoje teorie a vsetci vyrobcovia hifi reprakov su hlupi magori, co nevedia, co robia, lebo PAcka su liek na vsetko.
Dalsia zaujimava vec je, ze vsetky suby highendu su uzavrete konstrukcie a ani taki Velodyne nerobia s PA a BR maju len 1 rad z portfolia. Ale problem asi je, ze nezamestnali Methmana, on im to ukaze.

Uz len v simulacii je zaujimave, ze sub reproduktor s citlivostou vypocitanou na 82,5dB/W ma takmer rovnaku charakteristiku do 40Hz v uzavretej ozvucnici ako 15TBX, rozdiel je asi 1-2dB v prospech TBX. Podobne to je aj v BR, rozdiel je zase +-1dB. Do vypoctov pritom este nie je zahrnuta zmena Cms pri vyssej vychylke PAcka.

Re: Typ repra pro sub (hudba) o objemu cca 150l - poradíte?

Vy, co se tady ohanite znackami atd... zapominate, ze vyrobci prodavaji vyrobky, kdezto tady se hleda konkretni "reseni", pokud pouzijeme obchodni hantyrku. A to jsou zcela jine veci.
Vyrobce musi vyrabet vyrobek, ktery bude hrat tak nejak vsude, pripadne bude prizpusobitelny plus minus jakemukoliv prostoru aniz by to byl extra pruser. To je prece uplne jina situace proti tomuhle, kdy zname rozmery mistnosti, zadavatel si muze dovolit 150L (v extremu vlastne hifi repraky vznikly v podstate jenom proto, ze si domu lidi nechteli tahat dvousetlitrove almary...). V tomhle mam - ackoli laik - podobny nazor jako metman...

Re: Typ repra pro sub (hudba) o objemu cca 150l - poradíte?

Snad mi nechcete tvrdit, že aktivní suby nejsou dole ekvalizovaný... roll

Re: Typ repra pro sub (hudba) o objemu cca 150l - poradíte?

fuj eq fuj to si asi vazne neslysel eqvalizovanej sub ... je to hrozne slyset (zkresleni) a to mluvim napr jenom o +3db coz znamena dvojnasobnej vykon

Web

Re: Typ repra pro sub (hudba) o objemu cca 150l - poradíte?

Když nestíhá zesík tak je to zkreslený, tož jasné...

(upravil mechanik 13. 8. 2010 22:35)

Re: Typ repra pro sub (hudba) o objemu cca 150l - poradíte?

v poslednej dobe mám pocit že hifi reproduktory sú len kompromisné riešenie... sú do malého objemu sú male a idú hlboko, to neznie zle co? ale ked si vypocujem hifi pumpu ktorá ide hlboko v malom objeme preto že má poddajný záves tak to proste niesu bubny...

Re: Typ repra pro sub (hudba) o objemu cca 150l - poradíte?

Pravda. Zadunět umí, ale "kopnout" tolik už ne...

Mluvil jsem o hifákách...
Každý (hifi vs. PA) má něco do sebe - kdo ví, kdo co preferuje smile)

Re: Typ repra pro sub (hudba) o objemu cca 150l - poradíte?

každý nech si vyberie to co je jeho srdcu bližšie cool

Re: Typ repra pro sub (hudba) o objemu cca 150l - poradíte?

Ahojky všem, tak tady čtu vaše názory... je to zajímavé.... jedna věc mě ale napadla, proč ten obrovský důraz na max. SPL? Co se PA repráků týká... existuje pár velmi slušných vhodných pro použití na doma... ale většina běžné produkce je zaměřena na max. SPL a ne na min. zkreslení...  dle mých zkušeností vycházejí výborně subwoofery s dvěma 12" v push-pull uspořádání... toto uspořádání výrazně snižuje zkreslení sudými harmonickými...

Co se známých značek týká...ještě než kvalitní zvuk mají rádi peníze a většina řešení je optimalizovaná právě na nízké náklady...paradoxně to co je pro ně nejdražší ( ruční práce ) je náš benefit...:-)

Jednu věc nechápu... proč se tady tak vzájemně napadáte... všichni máme rádi muziku, repráky, a to že každý máme jiný názor na nějakou věc je jasný... vážím si každého kdo v sobě najde sílu sám si něco postavit..

Přeji hezký večer.

(upravil Milan 1. 8. 2010 0:17)

Re: Typ repra pro sub (hudba) o objemu cca 150l - poradíte?

roomik napsal:

Jednu věc nechápu... proč se tady tak vzájemně napadáte... všichni máme rádi muziku, repráky, a to že každý máme jiný názor na nějakou věc je jasný... vážím si každého kdo v sobě najde sílu sám si něco postavit..

to s 5ti příspěvkama ani nemůžeš....

Web

Re: Typ repra pro sub (hudba) o objemu cca 150l - poradíte?

Moc nerozumím Milane...

Re: Typ repra pro sub (hudba) o objemu cca 150l - poradíte?

Čistě náhodou - nezkoušel jste někdo nějaký PA basák /Kappa 15LF PRO, 15TBX100,.../ v uzavřence ale s ekvalizací? simulacích to vyhází na nic, ale třeba je realita jiná... smile)

Re: Typ repra pro sub (hudba) o objemu cca 150l - poradíte?

Zkoušel jsem 12TBX100 a 18NW100. Řekl bych, že to není cesta, i když ten 18" už cosi zvládnul. Pokud má jít o nějaký kompromis, kouknul bych třeba po novém B&C 15BG100 - další profi na gumě.

Merito věci ale bude zakopané ve frekvenci. Jen blázen dnes chce celý frekvenční rozsah narvat do dvou až tří pásem.
Kdyby "velký pomalý hifi gumák" pracoval tam kde má, tj cca 20-50Hz, a nějaké poloprofi, ale už v satelitu 50-100Hz, nemohlo by docházet k těm víceméně sociálním hádkám o hifi a PA, protože obojí by obecně muselo fungovat perfektně a bez problémů či nedostatků. Bohužel, na to není místo na stole ani v peněžence, a tak se jen koumá nad polovičatými řešení.
Těžko skupinově dohodnout, kolik rohlíků a paštiky ve správném poměru za dvacet korun koupit, aby byli všichni spokojení a správně najedení smile