Téma: aktív,verzus pasív pro DPA

Zdravím všechny.  Mám otázku, co bude lepší pro DPA 222 - pasívní,nebo aktívní předzes?  Představa je taková-že před. bude umístěn přímo na konc.zesíku. Nebude se používat žádný zdroj signálu s menším výstupním napětím než 2v. Přepínání pomocí réle-12v,s externího zdroje a hlasitost potenciometrem - 5k/log. Takže, půjde vlastně jen o zeslabovač.  Přípomínám že  nejde o peníze,ale o to,co bude nejméně kurvit zvuk. Můj osobní názor je že pasívní a jaký názor, je ten váš?
Díky za vaše názory. Lexx

Re: aktív,verzus pasív pro DPA

Rozhodně to není jedno a já bych to viděl spíš na aktiv. Určitě si ten attenuátor na bastl vzorku vyzkoušej, než začneš investovat do krabice, potu, relátek...bo taky můžeš být na konci zklamaný a chudší. Já teď jako preamp používám vstupní část z mgf TEAC X3 k elektronkovým koncům, které teoreticky ani napěťově-prakticky žádný preamp nepotřebují a je to slyšet. Chce to zkoušet kdeco a víc než teorii o voltech a báchorkám o kurvení zvuku aktivem věřit vlastním uším smile

Re: aktív,verzus pasív pro DPA

Zvukově je lepší použít kvalitní aktivní předzesilovač, na slovanetu spousta lidí stavila k 222 Dispre2....

Web

Re: aktív,verzus pasív pro DPA

Díky za vaše názory,vyskouším ten aktív.

Re: aktív,verzus pasív pro DPA

Pasiv je taková provizorština.

Re: aktív,verzus pasív pro DPA

Uznávám že aktív je lepší,ale třeba mezi cd TEAC 25 a DPA 380 mi přijde úplně zbytečný
a použivám jen potenciometr.
Dispre 2, je sice krásná věc,ale né každý ho má a bude mít a pak i pasiv může být lepší. Vždyt i p.Dudek měl krom aktívní verze,taky pasívní předzes.

(upravil wwsly 4. 9. 2009 8:16)

Re: aktív,verzus pasív pro DPA

lexxi, jakou vstupní citlivost má to DPA? Pokud máš zdroj signálu s možností nastavení úrovně víc jak 2V, tak si myslím, že tu slovo "předzesilovač" ztrácí smysl. Pokud nechceš korekce, tak bych tam dal jen OZ s Au=1, dál třeba subsonic a zas OZ  a za to ,tedy před DPA nějaký ten atenuátor. Získáš tak dobrý S/N. Na místě OZ můžeš použít i LME,které jsou vhodné i pro mikrofonní předzesilovače. Tož tak. Resp. Tak to budu mít já smile

Web

Re: aktív,verzus pasív pro DPA

Všechno je jinak, to není takhle jednoduchý, ale to je na dlouhý povídání....

Re: aktív,verzus pasív pro DPA

A nakonec stejně vleze do hry subjektivismus.

OT: Musím uznat a přiznat, že i LME barví zvuk.

Web

Re: aktív,verzus pasív pro DPA

JJ, barví všechno...nejvíc ale fena... lol

Re: aktív,verzus pasív pro DPA

Lze doporučit DPA111/114   lol Ale než špatný aktiv (halda operáků) to raděj jen ten poťák...

Web

(upravil juras99 8. 9. 2009 11:51)

Re: aktív,verzus pasív pro DPA

A pak se v tom vyznejte... smile Já se přikláním k tomu potenciometru, pro poslech z běžného cd přehrávače to snad vadit nebude. Nakonec Teac (nejsem si zcela jistý že zrovna Teac) to takhle prodával ve škatuli s přepínačem vstupů za neskutečné prachy, a jaký to byl jakože hájend ...

Re: aktív,verzus pasív pro DPA

Záleží na zdroji signálu, co si nechá líbit. Moje zkušenost je taková, že většina "obyčejných" CD přehrávačů hraje daleko líp do 100k než do 10k. A to i když jsou vytuněné LME49720 smile

Web