(upravil skrus 3. 9. 2009 15:28)

Re: koncové trenzistory B911/912 , hodně topí??

tak ten budici tranzisturek jsem meril.. je v pořádku.. A je hodne špatný, kdyby byl klidák 0 A?

Re: koncové trenzistory B911/912 , hodně topí??

Víš vůbec jistě, že to :
1. nekmitá
2. ty trimry nejsou vaklovitózní ?

Web

(upravil opamp 3. 9. 2009 15:31)

Re: koncové trenzistory B911/912 , hodně topí??

Neví, nemá škopek... viz #5:
jinak výstup nezakmitává si myslim vubec, připojený repro je zticha jak pěna.. oscilo bohužel nemam

Nevědomost hříchu nečiní (ale škody napáchá).

Web

(upravil skrus 3. 9. 2009 15:35)

Re: koncové trenzistory B911/912 , hodně topí??

nevim co jsou vaklovitózní trimry. Kmitání bych na repru poznal, ne?  Repro je uplne v klidu, proste idealní stav..  jen proste jak se to hřeje..

kmitaní tedy poznam asi jen na osciloskopu, žejo..

(upravil Sendy 3. 9. 2009 15:36)

Re: koncové trenzistory B911/912 , hodně topí??

Sakra, včera mne píchalo v boku, dneska víc, nevíte někdo, jak se šije slepé střevo, když ho člověk uřízne ? Můžu to zatáhnout stahovacím páskem ? A stačí nylonový, nebo musí být nějaký jiný ? Mám to sterilizovat ? A ještě něco, čím si zašiju díru v boku - nemohl jsem to najít, tak jsem to vzal až po hrudník.

Edit : sakra dělejte někdo s odpovědí, krvácí to jak prase a začíná se mi točit hlava.

Web

Re: koncové trenzistory B911/912 , hodně topí??

sendy, je to nutný? ...

Re: koncové trenzistory B911/912 , hodně topí??

Obávám se, že asi ano. Pokud je ten soňák na odpis, byl vytažen ze sběrného dvora a za týden tam zase půjde, tak je podobné experimentování adekvátní, jinak ne.

Web

Re: koncové trenzistory B911/912 , hodně topí??

njn, zkusim si nejak poradit..

Re: koncové trenzistory B911/912 , hodně topí??

zdravím pánové, tak jsem vypucoval trimry kontaktolem a chladič je ve stlumenem stavu chladný, respektive je cejtit, že má pár stupínků navíc než okolí, ale fakt nepatrně. Umerne se zátěži se ohřívá , ovšem pomaleji než dříve a i při max vybuzení je mnohem chladnější než dříve.

na jednom trimru už jde nastavit tech zhruba 20 mA, na druhem to sice moc nejde, ale po vyčištění se za tímto trimrem tranzistory také ochladily..

bude vadit, když bude emitorový proud menší než tech 20 mA?..  zesilovač  hraje a chladič se zahřívá přimo umerne zatěži.. diky

Re: koncové trenzistory B911/912 , hodně topí??

Příliš malý kliďák = přechodové zkreslení. Příliš velký kliďák = riziko zničení koncových trandů (regulace pak nestíhá).

Já bych (uchometricky) nešel pod 25 mA.

Ideální je nastavit "něco" zastudena, pak chvíli hrát nahlas, aby se chladiče ohřály, a pak znovu změřit, na jakou hodnotu to vylezlo.

Web

Re: koncové trenzistory B911/912 , hodně topí??

u jednoho kanalu jsem nastavil za studena na cca 18 mA, po ohřátí se to vyšplhá až na cca 32 mA, je to různý.. druhej kanal moc dobře seštelovat nejde, vycisteni trimru taky moc nepomohlo-> klidák cca 0,1-0,7 mA .. je fakt, že jeden kanal při velice malem zesílení majinko zkresluje..  zkusim trimr koupit nový a uvidime..

Re: koncové trenzistory B911/912 , hodně topí??

No, pokud to je 18 - 32 tak je to snad OK... zrovna se seru se zesem, kde to z 28 vyleze na 400 a nemá to nejmenší chuť vracet se zpět smile

Jo, vyměň trimr a zkoukni i odpory kolem,jestli nejsou špatně připájený / přerušený.

Bodejť by to nezkreslovalo, je to čistá třída B smile

Web

Re: koncové trenzistory B911/912 , hodně topí??

skrus:
Pozor pozor!!!  Ne jeden vyměnit, ale Kup OBA TRIMRY nové!!! Pokud to nechceš odčoudit a hrát na to nějakou dobu... kmitání snad nebude to by to nezchladlo... dále doporučuju povyměňovat všechny elyty (bude to suchý dávno) ... a do zesíku dál nijak nerejpat... pokud to má ochrany tak 100% vyměnit i výstupní relé...vzhledem k tomu že tam byly měněný trandy tak asi dostalo vejřez = všechny tyhle věci vzhledem k tomu jak to vypadá s trimrama budou mít svý dávno odsloužíno...

Není co dodávat...

Re: koncové trenzistory B911/912 , hodně topí??

dawso díky..  elyty vymením, trimry dam tedy take oba nové. Vystupní chranu proti SS či zkratu to nema, zpoždene pripojení repro taky ne. Na vystupu na repro to ma pouze dvě pojistky ..

Re: koncové trenzistory B911/912 , hodně topí??

Hmm, vyzrálá konstrukce, skoro jako Transiwatt smile

Ty pojistky jsou docela pěkný nelineární člen smile

Web

Re: koncové trenzistory B911/912 , hodně topí??

Tojo, už vidim, jak mi pojistky 3,15A ochrání repro..

jeste mam doma jeden východoněmecký zesilovač, ochranu repro má obdobnou..

Re: koncové trenzistory B911/912 , hodně topí??

Ochrany ? Ty přece používají jen nevyzrálí konstruktéři lol

Web

Re: koncové trenzistory B911/912 , hodně topí??

jasný sendy:) pokud se jedná o zástrčky na repro typu dvojkolík, procento moznosti zkratu na vystupu se zmenší--..  bohužel ten sonáč má pouze 4 šroubky < origo> , vyzkratování je tím lehčí.    smile

Re: koncové trenzistory B911/912 , hodně topí??

skrus: Sendy to myslel jako ftip. Asi tu nejsi tak dlouho, aby sis pamatoval jistého šílence z Rožnova, který razil mj. i tuto zásadu smile

Web

Re: koncové trenzistory B911/912 , hodně topí??

Podle posledních zpráv už prý ochrany chystá, ovšem zcela jiné, než je na českém i zahraničním trhu obvyklé smile. Lékařská věda asi  pokročila, nebo chemoterapie konečně zabírá lol

Web