Téma: vyrovannie nerovnosti/nejednotnosti povrchu AL

Ahojte, chcel sa spytat, najskor strojarov, ale hocikto kto mi bude vediet poradit. Problem mam takýto: vzdladom na to, že sa mi nepodarilo zohnat  AL plech 290x250mm tak som sa rozhodol že si zafrezujem uchytne otvory do profilu. jenda sa o modul do subwofera na zastavanie do bedne. Nakolko pofrezovani mi ostali stopy frezky na povrchu, chcem sa spyýtať, či sa to da nejak jednoducho vyhladi, popripade zarovnat, tak aby to posobilo ako jedna plocha?  Vdaka za kazde napady.

Web

(upravil joži 26. 8. 2009 20:42)

Re: vyrovannie nerovnosti/nejednotnosti povrchu AL

napada ma ešte ta metoda v roztoku NaOH a nasledne k HNO3 ale neviem postup, šlo by to? a k ano, poprosil by som nejaký navod pokial to niekto už robil. niekde som to tu čital ale an za svet to nemožem najst

Web

Re: vyrovannie nerovnosti/nejednotnosti povrchu AL

Leptání IMHO nepomůže, obávám se, že se prohlubně prohloubí sad.

Web

Re: vyrovannie nerovnosti/nejednotnosti povrchu AL

jj Sendy má pravdu ... co takhle najít firmu, kde se pískuje, brokuje, tryská, odhrotovává v bubnu ...  ???

Re: vyrovannie nerovnosti/nejednotnosti povrchu AL

Podle toho, jaké to jsou stopy, to vidím na leštící kotouč a podobné záležitosti. Jestli je to měkký hliník, tak potěš koště sad

Web

Re: vyrovannie nerovnosti/nejednotnosti povrchu AL

Pískování to většinou spolehlivě srovná, zkoušel jsem to zrnem 120 (SiC) na frézovaném boku chladiče.

Re: vyrovannie nerovnosti/nejednotnosti povrchu AL

s pieskovani problem nemam ale len ocelovou drtou, vyriesil som to tak, ze som to obrusil nahrubo 80tkou smirglom a vyhladil lakýrnickým karosarským vodným šmirglom, docela to ujde, i ked lepšie by to bolo eloxovane, ale hlavne ze ucel splni. vdaka za rady

Web