Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Baskytarový box + Celestion bn15-300s

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Baskytarový box + Celestion bn15-300s

Zdravím vespolek,
potřeboval bych trochu poradit ohledně výběru reproduktoru do baskytarové bedny(domácí výroba).
Mám vybraný tento reproduktor:
http://professional.celestion.com/bass/ … -300S8.pdf
Není to klasická 15" pumpa - je hodně "tuhý" vyladěný spíš výš. Očekávám poměrně rychlou reakci a vyšší konkrétnost tónu.
Problém je, že se mi už rok nedaří ho sehnat a z Celestionu mi po měsících korespondence odepsali, že není k dispozici pro koncové zákazníky. Takže bych potřeboval tip na podobný reproduktor - něco papírově trochu podobného.
Předem díky za reakce. smile

(upravil Sendy 23. 8. 2009 9:16)

Re: Baskytarový box + Celestion bn15-300s

A vyrábějí ho vůbec ? Měl být tuším použitý do jedněch nových Marshallů, ale tam je pořád, asi modifikovaný 15K100. Jako ND by možná šel sehnat.
Zkusil bych ho nahradit Fane AX15Bass, dokud je.

Web

Re: Baskytarový box + Celestion bn15-300s

Myslím, že prakticky přesně tento typ je v bednách Warwick Jonas Hellborg série.
Jinak, co je to ND?? Beru všechno!! big_smile

Re: Baskytarový box + Celestion bn15-300s

Náhradní Díl lol

Re: Baskytarový box + Celestion bn15-300s

Aha. smile To není špatný nápad. Jaký je postup? Musím sehnat nějakého servisáka?? Nebo jim napsat do Celestionu, že to chci koupit jako náhradní díl?? smile)
Mimochodem ten Fane AX15BASS nevypadá vůbec špatně...

Re: Baskytarový box + Celestion bn15-300s

Zdravím, trochu obnovím toto téma, protože jsem se konečně dostal z mrtvého bodu. Repro Celestion bn15-300s nebude, seriózně jsem zvažoval Fane ax15-300b, ale nakonec box osadím Celestýnem bn15-400s. http://professional.celestion.com/bass/ … -400S8.pdf
V nejbližších týdnech se vrhnu na konečné dotažení boxu. Čistý vnitřní objem bude asi 125l, bassreflex 52,1Hz (podle WinISD bez problému, jen maličký překmit max. 0,5dB na 60-70Hz, group delay max. 13ms na 50Hz). Z baskytarových luhů a hájů zazněl názor, že bych měl box podstatně zmenšit a též vyvstaly pochyby o dost malé Xmax tohoto repra (2mm). Chtěl bych se zeptat, jestli je tedy podle vás ten můj návrh košer (rád bych konkrétní zvuk, je to box na baskytaru, nebude reprodukovat výbuchy atomovek smile, ale trochu tlaku na spodních frekvencích kolem 50Hz mám při hraní rád).

Re: Baskytarový box + Celestion bn15-300s

Chápu správně, že mlčení je souhlas? smile

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Baskytarový box + Celestion bn15-300s

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£