Téma: Jak nejlépe spojit?

Řeším dilema - Nařezal jsem si desky pro subwoofer do auta. Repro je Dexon WD80, objem bedny cca 15l. Jak nejlépe spojit? Slepit, spojit pomocí dřevěných kolíků, nebo vruty???

Re: Jak nejlépe spojit?

Ideálně kombinace lepidla, vrutů a nějaká ta výztuha. Samozřejmostí adekvátní tloušťka dřeva.

Re: Jak nejlépe spojit?

http://s4.postimg.cc/7wafe0rw9/117_spoj.jpg

Ja to robím tak. Vrchnú dosku predvàtam vrtákom širokým ako vrut, spodnú dosku len tak symbolicky, medzi to prdnem Duvilax, Chemopren, čo je poruke, a rohy vymažem silikónom.

Web

Re: Jak nejlépe spojit?

Tloušťka dřeva je 2 cm smile Spoje tedy máznu Duvilaxem a spojím vruty...

Re: Jak nejlépe spojit?

Pak není co řešit. smile

Re: Jak nejlépe spojit?

Ještě otázka - Co se stane, když vrchní desku před zatočením vrutu neprovrtám? Tedy - Prostě vezmu dvě desky a vrutem je rovnou přišroubuji k sobě?

Re: Jak nejlépe spojit?

To, že keď dosky ktoré spájaš nebudú pri sebe, tak po zošróbovaní ich k sebe už nijako nepritlačíš, pretože ťa vrut nepustí.
NIKDY TO TAK NEROB!

Schválne, skús si to na jednom vrute...

Web

Re: Jak nejlépe spojit?

s turbošroubama to jde, ale taky se může stát, že ti ujede do strany. prostě jak kluci psali tak to dělej.

Web

Re: Jak nejlépe spojit?

Tak jsem se do toho pustil. Rozhodl jsem se pro kolíky a mezi tím to spojím ještě vruty. Pak délku vnitřního spoje ještě zamažu tmelem se skelným vláknem, abych si byl úplně jistý, že to bude těsnit..

A nová otázka - Čím vytlumit? Bedna je to celkem malinká (15 l ), preferoval bych nějaký materiál, co bych mohl mít doma smile Třeba v práci se nám válí takový molitan s vlnkami, co se s ním vykládají krabice s elektronikou.. šlo by?

Re: Jak nejlépe spojit?

šlo by

Web

Re: Jak nejlépe spojit?

Tak ze stavby sešlo. Podařilo se mi sehnat subwoofer Blaupunkt GTB 1200 za 1000 Kč.