Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » PA a zvukařina » levné PA - Ciare COD + DE10 + ME10

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

(upravil Lojzek 13. 8. 2009 16:35)

Téma: levné PA - Ciare COD + DE10 + ME10

http://prodance.cz/protokoly/Ciare_COD+DE10+ME10.pdf  varianta I v ozvučnici  http://www.prodance.cz/download/EM121.pdf

http://prodance.cz/protokoly/CIARE_COD_12.pdf

Čau řešilo se to tu asi 2x ale vždy to zůstalo tak na bodě mrazu ( http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=4753&p=3    ,     http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=398    )

použil bych tu ozvučnici EM121 ale nevím jak s těma bassreflexama! na repromanii jsem to řešil s jerrym a ten říkal že tam má jenom vyřezané díry, někde jsem četl že by tam mohla být i štěrbina ale zase jaké rozměry?

nenašel by se někdo kdo by to skusil odsimulovat tak kolem 100-120Hz nahoru? určitě počítám s tím že pod to půjde sub.

ještě se chci zeptat na výhybku? jak výkonné rezistory? stačí 10W nebo rači 20W? jaký průřez vodiče na cívky? stačí 0.8 nebo rači 1.25 ?

Re: levné PA - Ciare COD + DE10 + ME10

Štěrbina po celé šířce uprostřed přepážka,výška br 30mm délka 70mm. Nebo to udělej podle plánku 2 otvory 55mm. Vyjde to stejně ladění cca 70Hz.

Výhybka: Na středobass 20W rezistory 1,25mm cívka
               Výškové repro stačí 10W rezistory a 0,8 cívka

(upravil jardapeši 13. 8. 2009 18:14)

Re: levné PA - Ciare COD + DE10 + ME10

Lojzek:
věci na vyhybku si kup v prodancu,tam ti daj přesně co potřebuješ a nemusíš nic dál řešit...Udělej ty dvě díry a jdi od toho a nemusíš se srát s těma štěrbinama.

p.s. Jinak Jerry jsem já
       Škoda,že jsi z takový dálky.Mohl jsi si to u mně klidně poslechnout

(upravil Lojzek 13. 8. 2009 18:21)

Re: levné PA - Ciare COD + DE10 + ME10

oka oka díky chlapci smile

Jojojo nedá se svítit... ustí nad labem smile

(upravil Lojzek 25. 8. 2009 14:06)

Re: levné PA - Ciare COD + DE10 + ME10

čau, chlapi co se stane když místo DE 10 + ME10 dám DE12 + ME10 na zvuku to asi mnepoznám že

je možné aby D12 měla místo 8 jenom 6,7 ?

Re: levné PA - Ciare COD + DE10 + ME10

Lojzek: tak rozdil tam urcite bude, DE12 ma az o 4dB mensi citlivost na 2-3Khz, tj. na delicim kmitoctu.
A hlavne jaky je duvod ji tam davat?

Otazka na 6,7 ceho? ohm? Pokud ano, tak repro klidne muze mit Re= 6,7 ohm. Ale v pracovni oblasti je uz impedance okolo 8ohm ...

(upravil Lojzek 25. 8. 2009 22:46)

Re: levné PA - Ciare COD + DE10 + ME10

ok hanzsi. jde o to že mi poslali z prodance DE12 za cenu DE10 nevím proč... tak proto
ano 6.7 ohmů smile

a navíc se mi to tam nechce posílat spátky protože dám kylo za poštové a oni mi na oplátku možná pošlou  DE10 a to dám další kylo za poštu.....-

Re: levné PA - Ciare COD + DE10 + ME10

predne - "kylo" trha oci, sorry...

Nevim proc to poslali - mozna jen omyl? Na sklade DE 10 maji... myslim, ze budou vstricni vymene i na vlastni naklady, zkus to.

(upravil Lojzek 25. 8. 2009 23:24)

Re: levné PA - Ciare COD + DE10 + ME10

jj ,, kylo '' no jsem blb zapoměl jsem na to a napájel jsem tam dráty.... to je špatné... bude to až tak horké s tou DE12 ? skusím tam napsat no a uvidím
jinak proč stojí o 4 ,,kyla'' smile víc ta DE12?  když nezahraje líp?

Re: levné PA - Ciare COD + DE10 + ME10

No kdyz uz si to napajel, tak je to blby. DE 12 ma vetsi prumer civky, coz se na cene samozrejme projevi.
Nejlepsi by asi bylo, abys to pak dojel k nekomu treba tady z fora orientacne zmerit, jestli nenastal nejakej pruser.

Re: levné PA - Ciare COD + DE10 + ME10

tak mi volali z prodance a vymění mi to i s tím že je to napájené.
jinak hanzi v čem by se mohl stát průser? když se to napájí? myslíš že by se mohla uškvařit cívka? já si myslím že ne (samozřejmě když  by to nějaký blb žhavil minutu tak se to stát asi může). Já pájím všechny repra a nic myslím si že je to lepší jak tam zasunout FAST ON

Re: levné PA - Ciare COD + DE10 + ME10

To si spatne pochopil - repro se pajet nemaji, protoze pak se neuznava reklamace nebo vymena, proc to tak je nevim presne, mozna maji strach, ze nekdo kdo neumi pajet to opravdu nejak poskodi.

To premereni se tykalo toho, ze na odladenou vyhybku pro DE10 bys dal DE12.

Re: levné PA - Ciare COD + DE10 + ME10

aha aha, na druhou stranu já těm fast onům moc nevěřím ono se to může uvolnit vypadnout,může tam být špatný kontakt... atd...

Re: levné PA - Ciare COD + DE10 + ME10

Ale no tak Lojzku, vždyť miliardy fastonů najdeš v autech všech značek a drží to i na českých cestách.

Re: levné PA - Ciare COD + DE10 + ME10

Já se mu nedivím, že fastonům nevěří - pokud je kupuje v GM nebo v nějaké sadě s plechovýma kleštěma. Kvalitní fastony fungují velmi dobře. Pokud nemám opravdu kvalitní kleště k příslušným fastonům, lanko do fastonu zapájím a pak ho pojistím smáčknutím. Bohužel kvalitní fastony jsem dostal obvykle ve stovkovém balení ze speciálky.

Web

(upravil Lojzek 26. 8. 2009 19:37)

Re: levné PA - Ciare COD + DE10 + ME10

no tak z GM neberu smile beru pozlacené z EZK nebo z Elasu z valmezu smile jinak já na to nemám kleště musím to pozlacené vždy omrdat špičkou nebo nějakým šrubovákem a pěkně to pájím smile, pak zatavím smršťovací bužírkou smile jinak jo v autě je to celkem jedno tam jde jenom napětí a proud... ale na repro.. nevím smile rači pájím :)ale asi jak říkáte to budu mastit těma fastonama

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » PA a zvukařina » levné PA - Ciare COD + DE10 + ME10

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£