Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » magnat 360 pomoc

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 56]

Re: magnat 360 pomoc

jean já sem zatím vše opravil, a bez pomoci. Nebaví mě číst to jebaní. Nikdy sem nic nezničil. Protože na co nemám neopravuju. V životě bych třeba neotvíral tv nebo podobnou věc. Sice vím jak co pracuje a co dělá. Ale jen zběžně.
Jako já se nezastavám, a taky nikomu nenadávám. Já jen že existujou lidé kteří jsou o cosik méně zdatní v tomto směru. A dokážou mi pomoct, a poradit. A jestli se někomu radit nechce, tak ať mě aspoň nejebe. Když se na něco zeptám, a člověk mi odpoví zkus proměrit to a nebo támto, a nebo mi neodpoví v pohodě. Ale že mě začne jebat za nic tak to mě nebaví. Představa že bych někdě dělal třeba servisáka vypočetky nebo tak. A přijde ke mě někdo a zeptá se mě na nejakou blbost a já ho budu jebat, protože vím vše a ostatní co nic neví jsou čuráci no nevím no ... Nějak se mi to nezdá, ale každej si může dělat co chce.

Re: magnat 360 pomoc

jasny.ja se za nic takového nepovažuju bo umím jen s pc dělat blaznovsty(to hodně lidi) ale on už má našlápnuto víc k te elektronice a myslím že mu na te fei v brně ucelí znalosti

Re: magnat 360 pomoc

Karlos napsal:

jean já sem zatím vše opravil, a bez pomoci. Nebaví mě číst to jebaní. Nikdy sem nic nezničil. Protože na co nemám neopravuju. V životě bych třeba neotvíral tv nebo podobnou věc. Sice vím jak co pracuje a co dělá. Ale jen zběžně.
Jako já se nezastavám, a taky nikomu nenadávám. Já jen že existujou lidé kteří jsou o cosik méně zdatní v tomto směru. A dokážou mi pomoct, a poradit. A jestli se někomu radit nechce, tak ať mě aspoň nejebe. Když se na něco zeptám, a člověk mi odpoví zkus proměrit to a nebo támto, a nebo mi neodpoví v pohodě. Ale že mě začne jebat za nic tak to mě nebaví. Představa že bych někdě dělal třeba servisáka vypočetky nebo tak. A přijde ke mě někdo a zeptá se mě na nejakou blbost a já ho budu jebat, protože vím vše a ostatní co nic neví jsou čuráci no nevím no ... Nějak se mi to nezdá, ale každej si může dělat co chce.

tleskám ti a považuji tě těmato větama za toho kdo mě chápe ,líp bych to nenapsal smile

Re: magnat 360 pomoc

Jo Karlosi, já se taky s tvým názorem naprosto stotožňuju. Sinclair mě taky furt posílá do řitě a dělá si ze mě srandu, ale já jsem si na to už zvykl. Evidentně má chudák nějaký mindrák tak si ho prostě musí na někom léčit... smile

(upravil Karlos 22. 6. 2007 11:32)

Re: magnat 360 pomoc

Mě netleskej, já stejně v závěru dostanu zjebáno, ale už sem si na to zvykl. Já jen napsal můj názor. A sinclair je nejelší servisák co znám. Ale je tu spousta ale, a to už se mi nechce rozepisovat smile Vše je o penězích a tak to i zůstane.
jean já sem nepsal že sem opraváš, to né. Ale zase ještě dokážu něco opravit, a případná rada jak na to mi pomůže. A jesti mi někdo poradit nechce tak ať mlčí. A zbytečně neplýtvá čas strávený tím jak mi píše že jsem kokot.

Re: magnat 360 pomoc

Je mi líto, ale chápu to. Očekáváte radu, vyměnit R245 za ekvivalnet, dva zelený kondíky velvo u potnciometru... nebo něco takového? Sinclair sám naznačil, že dnes není sranda jen tak něco vyměnit za jinou součástku stejně značenou, protože to prostě NEMUSÍ být ta samá součástka, na kterou je obvod toho zesu optimalizován, nastaveny kompenzace a kdoví co. Podotýkám, že vím o topologii zesů houbeles.
Vyměnit pár trndů "umí každej", pak to připojíš na reprák a ono to hraje. Ale co když ti to bude kmitat někde nahoře? Na sub OK, ale pak na to připojíš nedejbože výškáče a nazdar.
Důsledky takovýchhle "oprav" metodou pokus omyl (i když nás někdo vede na dálku) mohou být celkem hrozné, zvlášť, když nevíš, CO VŠECHNO dostalo na prdel v tom zesu.
On to napsal dobře, pokud nevíš, jak to funguje jako celek i po součástech, nemá smysl se v tom hrabat. Praxe se musí někde získat, to je taky pravda, ale bude draze zaplacená, až ty fety budeš měnit po sedmé... smile

(upravil sinclair 22. 6. 2007 12:16)

Re: magnat 360 pomoc

Little, já fakt žádný mindrák nemám. U Tebe mám jen pocit, že už od amplionu se prezentuješ jako pitomec a to pokračuje doposud, třeba ale časem rozum dostaneš.
Račte si pánové smradi všimnout, že spoustu lidí bych prostě do prdele neposlal, ale naopak pro ně udělám, co je v mých možnostech, ti lidé sem chodí a mohou to potvrdit. Přestože jsou o dvacet let mladší, než já.
Mě prostě principiálně serou idioti jako jara. Je to přesně ten typ "toď toto vyměníme, tamto vyměníme a uvidíme. A až to dojebem docela, tak napíšem nějakému zkušenému, ať poradí, co s tím".
A když nebude ochoten na požádání vysypat podrobné knowhow, které ho zčásti živí a přesný postup opravy, nazveme ho arogantním blbcem.
A budeme jedním drobným problémem zasírat nejméně tři, raději i víc diskusních fór a webů.
Co na tom, že už jsme investovali nejmíň kilo a půl a kupu času do výměny součástek, které vůbec, ale vůbec nemusely odejít.
Stačilo postupovat jen trochu logicky, což evidentně ani jeden z Vás nedokáže, Vy budoucí kapitáni českého inženýrstva. Přestože údajně jeden /či oba/ studujete výpočetku, kde je rozvinuté logické myšlení základním předpokladem.

Edit: Právě při destrukci těch fetů vzalo za své několik dalších součástek, které jen
        tak nenajdete a které jsou pro další postup opravy nesmírně důležité.
        Jestliže dojde k takové havárii, kdy jednou polovinou měniče profičí
        krátkodobě stopadesát a více ampér, protaví čipy a doslova to roztrhá   
        pouzdra fetů, pak jsou následky vždycky dalekosáhlejší, než jen ty čtyři blbé
        bouchlé fety. Jenže na tohle tito kreténi vůbec nemyslí.

Web

(upravil jara 22. 6. 2007 12:14)

Re: magnat 360 pomoc

jsem psal bud a nebo smile a tak zase drahá skušenost by to nebyla smile
for michal: jo a chápu že se ho zastáváš ,na tvým místě bych to dělal asik taky protože patří sinclair někdy k těm rádcům a něco napíše chytře na druhou stranu někdy i když je takovej king (ja takovej být tak radama chrlím)prostě neporadí i kdyby to nebylo stopro %tní smile

Re: magnat 360 pomoc

sinclair napsal:

Little, já fakt žádný mindrák nemám. U Tebe mám jen pocit, že už od amplionu se prezentuješ jako pitomec a to pokračuje doposud, třeba ale časem rozum dostaneš.
Račte si pánové smradi všimnout, že spoustu lidí bych prostě do prdele neposlal, ale naopak pro ně udělám, co je v mých možnostech, ti lidé sem chodí a mohou to potvrdit. Přestože jsou o dvacet let mladší, než já.
Mě prostě principiálně serou idioti jako jara. Je to přesně ten typ "toď toto vyměníme, tamto vyměníme a uvidíme. A až to dojebem docela, tak napíšem nějakému zkušenému, ať poradí, co s tím".
A když nebude ochoten na požádání vysypat podrobné knowhow, které ho zčásti živí a přesný postup opravy, nazveme ho arogantním blbcem.
A budeme jedním drobným problémem zasírat nejméně tři, raději i víc diskusních fór a webů.
Co na tom, že už jsme investovali nejmíň kilo a půl a kupu času do výměny součástek, které vůbec, ale vůbec nemusely odejít.
Stačilo postupovat jen trochu logicky, což evidentně ani jeden z Vás nedokáže, Vy budoucí kapitáni českého inženýrstva. Přestože údajně jeden /či oba/ studujete výpočetku, kde je rozvinuté logické myšlení základním předpokladem.

1.myslím že těch mindráků máš v rodině docela dost už jsem to tady četl několikrát a sám si to tady v nějakým topicu rozebral.
2.když si nechtěl prozdradit svoje živobytí tak si neměl vstupovat do konverzace nebyl to topic jen pro tebe ale pro všechny kteří by měli s podobným problémem skušenosti
3.že ti je o dvacet roků víc jak mě třeba nepopírám tím hůř pro tebe máš ke kitičkám blíž to bych za problém u měnevyděl
4.investovali jsme víc jak kilo a půl když jeden ten fet stojí 40 kč a místo 8 jich poslali 6 proto jsme vyměnili jen tu půlku která byla napiču
5.a postupovali jsme logicky od začátku zjevná chyba byla v tom že bouchli fety který jsme jako neznalí vyměnili přesně podle označení(kdo máš vědět že aaa neni u teho tam aaa ale bbb) smile
6.ja budu studovat informační a zdělovací technologie on fei .myslím že na náš věk bez skušeností děláme maximum



sečteno podtrženo opětovně si neporadil jen zase několikrát urazil jak to bejvá zvykem(a že někoho nepošleš do řiti jako třeba michala ,ani se nedivím když je moderátor)

(upravil sinclair 22. 6. 2007 12:58)

Re: magnat 360 pomoc

Tak doufám, že teď je to inteligentnímu zbytku tohoto fóra jasný.

Edit: jaro, dobře víš, že pro Magnat dělám, jsi tu denně a číst umíš. Kdybys napsal : "Sinclaire, za kolik opravíš CL360, který dělá to a to", tak Ti napíšu, že za pětikilo i s poštovným, protože odhalení jakékoliv závady i s její opravou zrovna v tomhle zesilovači mi netrvá déle, než hodinu. Přičemž originální fety IR, které kupuju po štanglích, jsou u mě za zcela jinou, daleko nižší cenu, než pajcy v GME. A mohl jsi to mít i s kompletními testy všech kanálů pod plným kotlem, z tvrdého zdroje a s roční zárukou, tedy skoro jako bys koupil nový.
Protože jsi ale debil, udělals, to co udělals.

Web

Re: magnat 360 pomoc

Jara, TY umět to co sinclair, neřekl bys na žádném z takovýchchle diskuzních fór vůbec nic. Proč, to si domysli sám, Sinclair to nakousnul v posledním příspěvku.

A co to má společného s tím, že jsem moderátor... ? Jsem tu za cucáka, všichni to o mě ví a moderátorem mě admin udělal protože sem lezu skoro furt a píšu slušně.

aaa je sice pořád aaa, ale už nemusí mít stejné parametry jako to púvodní aaa. To by zase mohlo být jasné tobě.

Nechte toho.

Re: magnat 360 pomoc

Michal napsal:

Ačkoliv vím o elektronice kulové, nikdy mě sinclair do prdele neposlal.

Podle mě spíš Leoše serou lidi s menší inteligencí, kterou Ty máš podle mě dost vysokou.

Když má někdo slabší nervy, tak se s debilama fakt bavit nemůže. Já to většinou zvládám v klidu, ale existujou i případy, kdy se neudržim a musim mu říct, jakej to je kokot. Ale tak hrozný to tu neni, většinou...




Járo, Járo... Michal neni moderátor odjakživa a ani před tim ho do prdele neposlal. A i kdyby jo, tak co?
Michale, Michale... Jseš abnormální kokot. Nevim co se sem sereš!!!

(upravil Karlos 22. 6. 2007 13:04)

Re: magnat 360 pomoc

No prostě mu to pošli, on ti to zpraví za pár korun. Jestli ne tak si s tím dělěj co chceš. sinclair ti zadarmo radit nebude. A nikdo jinej tu asik neporadí.
Franku no máš pravdu pokud bych napřáklad veděl  třeba něco vod elektra nebo audio cokoliv.. v určitém směru podrobně. Tak se tady semnou mluví jinak, ale jelikož sem akorát debil tak se semnou taky tak mluví lol ale já se tomu jen směju, nedělám si z toho hlavu.
Mě spíš šlo o princip, že toto forum je založeno na tom že se tu bavíme a radíme, a né že se tu lidi budou posílat do prdele.

Re: magnat 360 pomoc

Ale když je někdo debil, tak ho poslat do prdele musíš lol

Nemusíš vědět od elektra nic, stejně jako Michal.

Re: magnat 360 pomoc

Zkuste zajít do specializovaného autoservisu třeba na blbé škodovky a zkuste začít tahat rozumy z autoelektro-diagnostika třeba s desetiletou praxí. V lepším případě se na Vás usměje, případně napovídá hromadu blbostí, v horším Vás pošle do prdele tak rychle, že nevytočíte nejbližší roh.

Jsou informace, které ještě na netu ano a pak jsou informace, které na netu už ne.

Směšné je na tom i to, že ten, kdo četl moje příspěvky pozorně tak rok zpět, musí bezpečně vědět, jak takový průměrný autozesilovač pracuje a jakými vazbami či ochranami je opatřen. Statisticky průměrný debil z toho ovšem nepochopí vůbec nic, přitom jsem to psal v poměrně obecné rovině.

Web

Re: magnat 360 pomoc

Frank no debil sem myslel tím že jsem nevážená osoba, takový Michal a asik proto že ví toho dost o repro aspol...
A kdybych chtěl vědět jak si co mám "opravit" v autě, tak si zajdu za známým. A né do škodovky. Proto taky chodím sem, kdybych měl peníze navíc. Tak si zaplatím a nechám si vše vyrobit,opravit,udělat,nainstalovat,poradit. A nebudu vás tu obtěžovat, mojima otázkama.

Re: magnat 360 pomoc

Pánové, buďme rádi, že zde Sinclaira máme. Zadarmo rozdává rozumy, a domnívat se,  že je povinnen každému naservírovat podrobný postup opravy, může jenom blb, nebo naivní, životem neošlehaný mladíček. Na průmyslovce jsem zažil podobně vystupujícího učitele v dílnách, který nám nadával do hovad, ale nejvíc naučil a rád na něj vzpomínám. Oni mladí jsou mj. zkaženi internetem, myslí si, že na všechno najdou návod, bez vlastního přičinění a samostudia. Pozoruji rozvíjející se trend, "že když chceš, dokážeš všechno" - odbornost se vytrácí, zkušenostem starších se mnozí vysmívají, ve firmách dělají tito všeumělci takové kopance, že by je za války zastřelili pro sabotáž. Proč to tady píši? Jsem stejně starý jako Sinclair a proto ho chápu- povrchnost, blbost a pohodlnost jej sere nejspíš stejně jako mně. A jeho způsob vyjadřování? Někdy to možná přežene, ale většinou to sedí. Každý jsme nějaký.

Re: magnat 360 pomoc

Karlosu, ale o tom to není. Jsou obory, kde lze svépomocí výrazně ušetřit a jsou obory, kde lze svépomocí výrazně prodělat, doslova i gatě a ztratit přitom spoustu času, který by mohl dotyčný využít daleko efektivněji.
Je jasné, že u soustav je to pořád o podílu práce a o tom, že "si ušiju bedny na míru", to je jistý.
U Tebe jde primárně o peníze, u někoho ovšem vůbec ne.

Web

(upravil Karlos 22. 6. 2007 14:07)

Re: magnat 360 pomoc

No jo no, až bude víc peněz, tak mi o peníze nepude.

Re: magnat 360 pomoc

Pepo přesně. Zatím to na odborné úrovni ve firmách drží čtyřicátníci a až ti, otráveni kopanci a nesmysly tzv. managementu přestanou vychovávat svoje nástupce či zadarmo rozdávat rozumy o mnoho mladším kolegům, půjde to tu kompletně do hajzlu. Z České republiky bude jedna velká montážní linka, polovina aktivní populace bude sedět na úřednických místech a produkovat hory a hory nesmyslných papírů, druhá polovina populace bude připomínat Charlieho Chaplina s dvěma klíči v rukou u montážní linky, jako v onom němém filmu.
Na místa odborníků se po odchodu těch skutečných dostanou idioti a improvizátoři typu jary, kteří si myslí, že na internetu najdou instantní recept naprosto na všechno. Slyším to denně, dost často totiž s generací současných -náctiletých přicházím do styku a když uslyším "to najdem vole na netu", otvírá se mi kudla v kapse.
Sami kolikrát vidíte, co za stránky a s jakou úrovní doslova zasírají internet, kolikrát jsou plné tak vyslovených nesmyslů, že mít autora po ruce, rozbiju mu za šíření dezinformací tlamu.
"Když chceš, dokážeš všechno" - pravda je taková, že kolikrát můžeš chtít i k posrání, přesto nedokážeš vůbec nic. Stačí, aby Ti nápadití úředníci položili pár nenápadných klacků pod nohy.

Přesně takového mistra a potom i parťáka v práci jsem měl já. Ten první nám nadával, některé i záhlavcoval. A pokud se někomu něco jó doopravdy povedlo, tak nejvyšší odměna bylo spokojené zabručení a buchanec do zad.
Tak se všichni snažili, aby nenadával, nemlátil a přemýšleli, jenom se jim kouřilo z palic.
Výsledek? Pro nikoho z nás "enefáků" nebyl problém koncem třeťáku najít jakoukoliv závadu ve 2,5kW zesilovači rozhlasu po drátě, 5kW FM vysílači, opravit záznamovou, snímací cestu či mechaniku jakékoliv B4-ky či B5-ky naprostá hračka.
Nádavkem dostali ti nejšikovnější za úkol vymyslet co nejjednodušší plošňák a co nejjednodušší mechanickou konstrukci na tyristorovou nabíječku akumulátorů, které jsme pak v rámci výuky vyráběli. Podotkl jenom "čím blbějc si to navrhnete, tím blbějc se Vám to bude dělat, blbečci", zapálil si žváro a na tři hodiny vypadl do města na nákupy.
Po návratu ho na stole čekalo osm verzí plošňáku a osm verzí mechaniky.

Web

Příspěvky [21 až 40 z 56]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » magnat 360 pomoc

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£