Téma: Vyroba signaloveho kabelu z tenkeho koaxu

1. Oholime
2. Pocinujeme a zapajime, zem je propajena po cele dolni plose uchytek konektoru, castecne i z boku. Zaroven je skoro nemozne vytrhnout kabel. 
3. Smrstovacka + Hadicka z akvarka + dalsi smrstovacka a hotovo


http://thumbnails16.imagebam.com/4370/e2001743694646.gif

Re: Vyroba signaloveho kabelu z tenkeho koaxu

Čím to že je mi ten káblík povědomý ? smile

Tohle řešení má slabinu, pokud za to někdo bude tahat tak, že se zdeformuje ta upínací spona, hrozí nebezpečí trhnutí středního vodiče. Lepší je nechat tam oblouček, ať je rezerva.

Web

Re: Vyroba signaloveho kabelu z tenkeho koaxu

Co je to za koax? Ten střední vodič je stříbro, nebo to je jenom pocínovaná měď?
Něco o RG62 zde

Re: Vyroba signaloveho kabelu z tenkeho koaxu

Pocínovaná měď v teflonovém káblu ?

Web

(upravil reeb 31. 7. 2009 13:46)

Re: Vyroba signaloveho kabelu z tenkeho koaxu

Budu hádat, je to RG179B/U 75 ohmů, prům. 2,55mm, teflon, stříbřený, kapacita 64pF/m smile

Výborný, taky ho používám. Mám i jeho 5mm variantu. Z hlediska vf by to chtělo zapájet stínění po celém obvodu...

Web

Re: Vyroba signaloveho kabelu z tenkeho koaxu

Do teflonu přece nic jiného než stříbro nesmí, ostatní kovy s tím nějak reagujou či co - tak jako do silikonu musí jít cínovaná měď, nikdy ne holá /u číňana běžně/.

Web

Re: Vyroba signaloveho kabelu z tenkeho koaxu

Samozřejmě že jsem myslel pouze konec, který se připájí ke konektoru. Když jsem si dělal kabely, tak jsem pocínoval jak konec kabelu, tak i konektor a následně k sobě přiletoval. Zdá se mě to jednoduší a hezčí než dávat přímo neupravený konec kabelu na konektor, ale tak to asi dělají všichni, ne?