Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 8 z 18)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Compact Easy stereo zosík s TDA2005

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8 9 10 ... 18 »»»

RSS

Příspěvky [141 až 160 z 341]

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Prináša so sebou nejaké problémy zníženie zosilnenia TDA2005? /nemyslím vstupný delič,ale priamo zosilnenie/ Dal by sa potom dosiahnuť lepší odstup - pre ľudí čo nevyužijú korekcie to bude asi lepší variant?

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Problémem je stabilita. Zesílení u TDA (stejně jako u většiny výkonových švábů) nejde výrazně snížit pod doporučenou hodnotu.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

No já nevim, z mého pohledu bud 1875 , 3886 nebo diskret...

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

jo, ale k tomu se každej musí dopracovat a doposlouchat sám... nevím zda bohužel nebo bohudík.

Web

(upravil sinclair 19. 5. 2010 6:50)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Psal jsem to už kdesi na začátku, že jsem to zbastlil z dlouhé chvíle a z touhy "zase si něco ubastlit" a překvapilo mě, jak dobře se to chová. Nic víc, nic míň. Ostatně ta konstrukce nebyla myšlena jinak, než 2.0 k PC.
A jak už jsem také psal, řada TDA2030-2050 má vedle tohoto původně autošvába výrazně horší vlastnosti.
Zisk TDA2005 nejde shodit pod výrobcem doporučenou hodnotu, pak opravdu nastávají problémy se stabilitou.
Ještě kdyby se podařilo udělat verzi s odlamovacími korekcemi+volume a tento přístroj přehraje drtivou většinu Genihnusů, Redstarů a podobných fujtajkslů.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Náhodou Genius jsou nejlepší repráky protože jsou 5.1 a 5.1 je nejkvalitnější zvuk co může bejt big_smile

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

No, jak pro koho. .....

(upravil sinclair 24. 5. 2010 7:17)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Mám od Gaba nějaké soubory do Eaglu. Gabo se neozývá, tak buď ho přestalo bavit dělat charitu, anebo má hodně učení a vedlejších aktivit. Přivítal bych ale, aby na celém projektu pracoval jeden člověk, protože "to má zmáknutý".Mám ve složce i podklady pro výrobu desky s odlamovacími korekcemi, což je ideální stav pro zástavbu do aktivních bedýnek. Byl bych rád, kdyby se Gabo ozval.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

to Sinclair:  mluvili jsme spolu na hospodě, do mailu ti posílám obrázek toho, co mám já, od posledně, jsem to trochu upravil.

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Jak jsi to mohl upravit, když jsi ani neviděl obrazec originálu?

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

smile  vše potřebné tu dříve viselo ...

" Vědět a znát to každý by chtěl, ale učit se nechce ... "

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

JTO napsal:

Náhodou Genius jsou nejlepší repráky...

Některé modely nejsou v rámci dané kategorie vůbec špatné, provedení je oproti Redstaru festovější, o různých plastoidních šumítkách nemluvě. Netvrdím že je to nějaký ultra High-end ale pokud to stojí pod 1tis. a získáš velmi bytelné dřevo+repro+zesilovač rozumných vlastností..Nedávno jsem tunil jeden 2.0 model (obě bedny váží kolem 10kg) a pouhou výměnou TDA2030 za LM1875 a 6 kondenzátorů se z toho stala veelmi příjemná soustava smile

Ale je fakt že 5.1 sem v pazourách neměl..

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Nakopíruju to sem z jiného threadu :
Nejsem si zcela jist, zda výměna TDA2030 za LM1875 něco přinese. Přece jen má to zapojení 10-12W podle tvrdosti zdroje a takový zesilovač zvláště v basech zaženete do limitace, aniž to postřehnete.
Doporučuji jako drobný přípravek postavit si Dudkův indikátor limitace /z bloku ochran staré řady DPA/, opatřit jej trimry, aby bylo možno jej provozovat při tak nízkém napětí a budete silně překvapeni, jak brzo se takový konec do limitace dostává.
Pro úplnost mohu snad prozradit, že já už dávno něco podobného spáchal a 20W konec s TDA2040 šel na hranu napájecího napětí /tedy do limitace/ už při výkonu asi 1W. Někdo může namítnout, že 1W je už slušný kravál - není, pokud máte reproduktory s citlivostí 85dB/W, se kterými tento výkon sotva pohne.
Jiná věc je 1W v paneláku a z beden o citlivosti 92dB/W a vyšší.
Proto nestavte prdítka o výkonu do 15W, nemá to smysl, protože při otočení knoflíku volume pak posloucháte něco jiného, než v nahrávce původně bylo. Proto si myslím, že výkon 2x25W při nearfield poslechu u monitoru na stole je tak akorát na hraně použitelnosti. Pochopitelně, pokud někdo poslouchá mp3 s datovým tokem 92kbps, tak je to zhola jedno, protože už neposlouchá ani zvuk, ani hudbu, ale jejich ZBYTKY.

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Bedny mám asi metr od hlavy a hraju docela potichu, nejsem blázen, "na ucho" je to pekelný rozdíl 2030 vs. 1875. Lidský hlas, hloubka prostoru, prokreslené basy... Hraju spíš tak na mW smile 2030 je taková zahuhlaná máznutá . Taky výměna těch elytů Samnc lol v cestě signálu za svitky šla jasně poznat, hlavně v bednách. Nevím jak se teda limitace projevuje ale nějaké chrčení ap. tam neni ani když to hrochu ohulím..ty repráky nejsou tak špatné.

Doporučuju všem vlezte do továrních beden a vylepšete je, je to znát !

šlo o tyto bedny..

http://www.digilidi.cz/recenze-2-0-repr … tar-rs-214

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Ospravedlnujem sa, ze som sa dlho neozval, ale nemam teraz prilis volneho casu hlavne kvoli skole (v juli mam statnice).
Subory so schemou a DPS poslem millanovi, ktory ma o to poziadal a dufam ze to za mna dotiahne do zdarneho konca.

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Schéma se ještě bude upravovat!!!

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

čo sa týka LM 1875 tak tie fakt hraju božsky oproti TDA 2030... ubastlil som si takýto plošáčik , použil trafo z tv Merkur a fakt nádhera ku kompu k ARS 9104 - samozrejme za danú cenu okolo 8€ za celý bastlkoniec. Šak to poznáte

http://ujoelektron.ic.cz/upload/LM1875.rar


Tie súčiastky hdnotami aké som v skutočnosti použil asi sedieť nebudú. hodnoty som upravoval priamo v zapojení a nezakreslil ich...

Web

(upravil Horys 27. 5. 2010 10:27)

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

jojo přesně smile Zapojení bývá většinou katalogový list

http://s4.postimg.cc/4jz2q53uh/5883_1875.jpg

i když v bednách genius byl ještě OZ jako servo...Takže odpadl elyt C2. Zuki jestě snížil zesílení z 21 na 11. Asi to zůstalo stabilní...

http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=10222

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

je lepšie mierne znížiť zisk, podľa zdroju signálu

Web

Re: Compact Easy stereo zosík s TDA2005

zdravim som tu novy ale toto by som si chcel postavit lebo som doma nasiel dva tieto kusky... len by som chcel poprosit o reup suborov v eagli koli schemam.. dakujem velmi pekne

Příspěvky [141 až 160 z 341]

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8 9 10 ... 18 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Compact Easy stereo zosík s TDA2005

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£